Σημαντική νίκη, πέτυχαν οι γυναίκες του ΓΣΓ , το απόγευμα του Σαββάτου (12-2) στο Κλειστό των Γρεβενών, για το πρωτάθλημα της Β Εθνικής, απέναντι σε μία δυνατή ομάδα, τον ΓΣ Κοζάνης επικρατώντας με 3-1 σετ.

Δείτε ένα απόσπασμα του αγώνα:

Οι δύο ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας, που μέχρι πριν τον αγώνα, ισοβαθμούσαν στην κορυφή της βαθμολογίας, κατάφεραν τελικά, και με τις ..ευλογίες του 1ου διαιτητή, να τελειώσουν το 4ο σετ με σκορ 33-31!

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλες τις παίκτριες και των δύο ομάδων, οι οποίες έδωσαν σε ένα άδειο γήπεδο, (λόγω των περιοριστικών μέτρων για τον κορονοϊό), τον καλύτερό τους εαυτό.