Μπορεί η διαφορά στο σκορ να δείχνει εύκολη νίκη για την ομάδα του Πρωτέα απέναντι στην ομάδα του Βίκου Ζαγοροχωρίων, στην πραγματικότητα όμως αυτή διαμορφώθηκε μετά το τρίτο δεκάλεπτο, αφού μέχρι τότε οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με την ομάδα των Ιωαννίνων να καταφέρνει να… παίρνει κεφάλι.

Τελικά, οι άντρες του Γιάννη Χασιώτη, στο πλαισιο της 16ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ Εθνικής, νίκησαν στο κλειστό των Γρεβενών, και με την πολύτιμη βοήθεια του Βασίλη Κόττα που επέστρεψε στην ενεργό δράση, με 62-44.

Στο ημίχρονο του αγώνα, οι Junior μπασκετμπολίστες του Πρωτέα, έδωσαν τον..δικό τους αγώνα: