Με τον Κώστα Παπανικολάου σε αρκετά καλή μέρα, οι Χιούστον Ρόκετς έφτασαν στο 5-0, επικρατώντας με 108-91 των Μαϊάμι Χιτ. – Διψήφιος Αντετοκούνμπο και νίκη για τους Μπακς…

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΣΤΑΣ
Οι Χιούστον Ρόκετς πήραν το διπλό στο Μαϊάμι και έφτασαν έτσι τις πέντε νίκες στο πρωτάθλημα, με τον Κώστα Παπανικολάου να έχει αρκετά ενεργό ρόλο στο τελικό 108-91.

Ο Έλληνας φόργουορντ, αγωνίστηκε 37 λεπτά, σημείωσε 8 πόντους, πήρε 7 ριμπάουντ και μοίρασε 5 ασίστ. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές, που με εξαίρεση την πρώτη περίοδο ήταν πάντα μπροστά στο σκορ, ο Χάουαρντς με 26 πόντους, ενώ με 25 στη δεύτερη θέση έμεινε ο Χάρντεν.

Από πλευράς ηττημένων, οι 21 πόντοι του Μπος, δεν στάθηκαν αρκετοί μαζί με τους 19 του Γουέιντ για να δώσουν τη νίκη στην ομάδα του Μαϊάμι…

Οι Μιλγούοκι Μπακς επικράτησαν με 87-81 εκτός έδρας των Ιντιάνα Πέισερς και έφτασαν στο 2-2 νίκες, με τον Αντετοκούνμπο να φτάνει τους 11 πόντους

http://gzt-cdn4.wefiles.net/sites/default/files/styles/article_full_610x343/public/article/2014-11/458411022.jpg?itok=mzWTOVG6Αρκετά καλή παρουσία για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στο «Bankers Life Fieldhouse» κόντρα στους Πέισερς. Ο Έλληνας άσος, αγωνίστηκε 17 λεπτά στη νίκη των Μπακς με 87-81 και κατάφερε να σκοράρει 11 πόντους (3/5 διπ., 1/2 τριπ., 2/2 βολ.), παίρνοντας επίσης τρία ριμπάουντ, μοιράζοντας μία ασίστ και κάνοντας δύο λάθη.

Από την πλευρά των νικητών, πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπράντον Νάιτ που έφτασε τους 23 πόντους (10/16 σουτ).

Για τους ηττημένους, ο Κρις Κόπλαντ πέτυχε 19 πόντους και ο Ρόι Χίμπερτ 16 με πέντε μπλοκ, αλλά αυτά δεν ήταν αρκετά για να δώσουν τη νίκη στην ομάδα τους που γνώρισε την τρίτη της ήττα, πέφτοντας στο 1-3.