Πολύτιμη νίκη πήρε η Ακαδημία Πλαταμώνα στα Γρεβενά, καθώς επικράτησε 3-1 των Αεράτων και διατηρείται στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι Kατερινιώτες μπήκαν αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο, και μόλις στο 1’ο λεπτό, ο Κυρτέγος άνοιξε το σκορ και σε σύντομο χρονικό διάστημα ο Μακράκης στο 8′ να διπλασιάζει τα τέρματα σε 0-2.

Στο 35′ ο Κυρτέγος με δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έκανε το 0-3.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Αεράτοι πίεσαν τους φιλοξενούμενους και το μόνο που κατάφεραν, ήταν να μειώσουν με τον Καραγιάννη στο 47′ σε 1-3.
Στην επόμενη, ο Χαριζόπουλος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Σαρπότα, χάνοντας την ευκαιρία να μειώσει σε 2-3.

ΔΙAΙΤΗΣΙΑ: Κολυτάς, Στόικος, Σκορδίλης (Κέρκυρας)

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ: Παπατσάνης, Δημητριάδης, Κοτενίδης, Γάκης (64′ Μπαρμπαγιάννης), Λάλλος Θ. (64′ Ζιώγας), Λιάμπας, Χαματάι, Χαριζόπουλος, Καραγιάννης (64′ Ίττης), Μπαλοδήμος, Αναστασιάδης

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ: Σαρπότας, Σδούγκας, Καραγκούνης, Παπαγιαννόπουλος, Κυπαρισσόπουλος, Οικονόμου (66′ Τζόβας), Μακράκης, Κυρτέγος (74′ Ταφραλής), Ταρασιάδης, Καλαμπάκας, Στούμπος (76′ Αποστολιός).