Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Γ’ Εθνική: Πυρσός Γρεβενών- Καμπανιακός 0-1 – Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Μάρτιος 1st, 2014 by Χρήστος Μίμης

Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, όπου συμμετέχει και ο Πυρσός, μαζί με τις βαθμολογίες όλων των ομίλων. 

Γ ΕΘΝΙΚΗΑυτή την εβδομάδα λόγω του τριήμερου της Καθαράς Δευτέρας οι αγώνες της 19ης αγωνιστικής πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο αντί για την Κυριακή,  έπειτα από απόφαση της Επιτροπής Πρωταθλήματος της ΕΠΟ. Ο Πυρσός ηττήθηκε στο ΔΑΚ Γρεβενών από τον  Καμπανιακό με 1-0.

Το «χρυσό» γκολ πέτυχε στο 88′ ο Χριστόπουλος. Οι γηπεδούχοι έχουν φοβερά παράπονα από τη διαιτησία, καθώς από το 35′ έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Κυριακίδη.

Στο 90′ πάντως λίγο έλειψε να ισοφαρίσουν όταν η κεφαλιά του Σικαλόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι του Παππά.

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Κοσμίδης, Μπόζιαρης, Αθανασιάδης, Κυριακίδης, Σκέντος, Καραγιάννης (59’ Ελευθερίου), Σικαλόπουλος, Ιωαννίδης, Δούμας, Κοσμίδης Π., Γκέτσιος

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Παππάς, Παπάζης, Γκόλτσης, Δουρμούδης, Ραγκαβίνας, Αντωνιάδης, Υψηλός (72’ Μουρουζίδης), Χατζόπουλος, Χρήστου (46’ Τρικαλινος), Τσαταλιος (60’ Γραβάνης), Κουντούρης

onsports

Αναλυτικά η 19η αγωνιστική :
ΠΑΟ Κοσμίου-Πανσερραϊκός 1-4
Άρης Ακροποτάμου-Διγενής Λακκώματος 2-1
Έβρος Σουφλίου-Αγροτικός Αστέρας 0-1
Εθνικός Αγιονερίου-Βυζάντιο Κ. 1-1
Ηρακλής Αμπελοκήπων-Κιλκισιακός 0-1
Ορφέας Ελευθερούπολης-Εθνικός Σιδ. 3-1
Δόξα Πετρούσας-Νέστος Χρυσούπολης 3-2
Μουδανιά-Μακεδονικός 2-1

Βαθμολογία 1ος όμιλος (19 αγώνες)
1. Αγροτικός Αστέρας 48
————————————————-
2. Πανσερραϊκός 43
3. Άρης Ακροποτάμου 36
4. Εθνικός Αγιονερίου 30
5. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 30
6. Έβρος Σουφλίου 27
7. Ηρακλής Αμπελοκήπων 26
8. Νέστος Χρυσούπολης 25
————————————————-
9. Διγενής Λακκώματος 25
10. Κιλκισιακός 23
11. Εθνικός Σιδηροκάστρου 22
12. Δόξα Πετρούσας 22
13. Ορφέας Ελευθερούπολης 22
14. Π.Ο. Μουδανιών 19
15. Μακεδονικός 18
16. ΠΑΟ Κοσμίου 3

Αναλυτικά η 19η αγωνιστική 
Πυρσός Γρεβενών-Καμπανιακός 0-1
ΑΕΛ-Τηλυκράτης Λευκάδας (3-0 ά.α.)
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Δόξα Κρανούλας 2-2
Κοζάνη-Κεραυνός Θεσπρωτικού 2-0
Εθνικός Φιλιππιάδας-Όλυμπος Κέρκυρας 4-1
Θεσπρωτός-Καστοριά 2-0
Κάστορας-Οδυσσέας Κορδελιού 0-0
Πρέβεζα-Δόξα Πενταλόφου 1-1

Βαθμολογία 2ος όμιλος (19 αγώνες)
1. AEΛ 49
————————————————-
2. Οικονόμος Τσαριτσάνης 40
3. Κοζάνη 37
4. Εθνικός Φιλιππιάδας 35
5. Καμπανιακός 34
6. Καστοριά 33
7. Οδυσσέας Κορδελιού 32
8. Δόξα Πενταλόφου  30
————————————————-
9. Θεσπρωτός  30
10. Πυρσός Γρεβενών 27
11. Δόξα Κρανούλας 22
12. Πρέβεζα 15
13. Όλυμπος Κέρκυρας 14
14. Κεραυνός Θεσπρωτικού 14
15. Κάστορας 13
16. Τηλυκράτης Λευκάδας –
*Ο Τηλυκράτης Λευκάδας έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά η 19η αγωνιστική 
Τρίκαλα-Αχιλλέας Δομοκού 2-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Μαχητής Τερψιθέας 1-0
Πυργετός-Αμπελωνιακός (0-3 ά.α.)
Ρήγας Φεραίος-Νάουσα 4-1
Λευκάδια-ΑΟ Χαλκίδας 2-1
ΑΟ Καρδίτσας-Δωτιέας Αγιάς 2-1
Μακροχώρι-Λαμία 1-0
Ρεπό: ΑΟ Κύμης

Βαθμολογία 3ος όμιλος (19 αγώνες)
1. Λαμία 40
————————————————-
2. ΑΟ Κύμης 36
3. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 36
4. Λευκάδια Νάουσας 34
5. Τρίκαλα 33
6. Μακροχώρι 32
7. Δωτιέας Αγιάς  27
8. Ρήγας Φεραίος 24
9. Νάουσα 20
10. Μαχητής Τερψιθέας 19
11. Χαλκίδα 19
12. ΑΟ Καρδίτσας 17
13. Αχιλλέας Δομοκού 15
14. Αμπελωνιακός 14
15. Πυργετός Λάρισας –
*Ο Πυργετός Λάρισας έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά η 19η αγωνιστική 
Κόρινθος-Ένωση Ερμιονίδας 1-0
Αχαϊκή-Παναργειακός 1-1
ΑΕ Καραϊσκάκης-Καλαμάτα 0-1
Δόξα Ν. Μανωλάδας-Άρης Αιτωλικού 2-0
Μεσσηνιακός-ΠΑΟ Βάρδας 1-1
ΑΕ Μεσολογγίου-Αστέρας Αμαλιάδας/Πανόπουλο 6-0
Παναρκαδικός-Εθνικός Σαγέικων 2-0
Πανναυπλιακός-Ατρόμητος Αχαΐας 0-1

Βαθμολογία 4ος όμιλος (19 αγώνες)
1. ΑΕ Ερμιονίδας 43
————————————————-
2. Καλαμάτα 40
3. ΑΕ Καραϊσκάκης 40
4. Παναργειακός 39
5. Δόξα Ν. Μανωλάδας 33
6. Μεσσηνιακός 31
7. Αχαϊκή 30
8. Κόρινθος 30
————————————————-
9. ΠΑΟ Βάρδας 29
10. Παναρκαδικός 26
11. Ατρόμητος Αχαΐας 25
12. ΑΕ Μεσολογγίου 22
13. Πανναυπλιακός 14
14. Εθνικός Σαγέικων 10
15. Άρης Αιτωλικού 8
16. ΠΦΟ Πανοπούλου 6

Αναλυτικά η 19η αγωνιστική 
Εθνικός Αστέρας-Ατρόμητος Πειραιά 0-4
Τράχωνες-Κισσαμικός 1-0
Ρούβας-Προοδευτική 4-1
Ολυμπιακός Λαυρίου-Νέα Ιωνία (0-3 ά.α.)
Πεύκη-Δόξα Βύρωνα 0-1
Ατσαλένιος-Ιωνικός 3-0
Πανελευσινιακός-Γιούχτας 2-0
Ρεπό: Μύκονος

Βαθμολογία 5ος όμιλος (19 αγώνες)
1. Πανελευσινιακός 41
————————————————-
2. Τράχωνες 40
3. Ιωνικός 37
4. Ατσαλένιος 29
5. Νέα Ιωνία 29
6. Κισσαμικός 28
7. Ρούβας  28
8. Γιούχτας 26
9. Ατρόμητος Πειραιά 25
10. Δόξα Βύρωνα 22
11. Πεύκη 21
12. Προοδευτική 18
13. Μύκονος 14
14. Ολυμπιακός Λαυρίου –
15. Εθνικός Αστέρας -4
*Ολυμπιακός Λαυρίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά η 19η αγωνιστική 
Ερμής Ζωνιανών-ΠΑΟ Κρουσώνα 1-3
Θύελλα Ραφήνας-Μανδραϊκός 2-0
Αστέρας Βάρης-Ηλυσιακός 3-1
Άγιος Νικόλαος-ΑΕΚ 1-6
Αιγάλεω-Τριγλία Ραφήνας 0-2
Ηρόδοτος-Περαμαϊκός 5-0
ΑΟ Περιστερίου-Πανναξιακός (02/03, 13.30)
Ρεπό: Κηφισιά

Βαθμολογία 6ος όμιλος (19 αγώνες)
1. ΑΕΚ 44*
————————————————-
2. Ηρόδοτος 33
3. Κηφισιά 31
4. Τριγλία Ραφήνας 29
5. Ηλυσιακός 27
6. Μανδραϊκός 27
7. Αστέρας Βάρης 26
8. Θύελλα Ραφήνας 23
9. Ερμής Ζωνιανών 20
10. Περαμαϊκός 20
11. Αιγάλεω 20*
12. ΠΑΟ Κρουσσώνα 20
13. ΑΟ Περιστερίου 16
14. Πανναξιακός 12
15. Άγιος Νικόλαος 10
*αφαίρεση 3 βαθμών
**Από τους τρεις ομίλους που έχουν 15 ομάδες, θα γίνει κλήρωση και από τον έναν θα υποβιβαστούν οκτώ ομάδες και από τους άλλους δύο από επτά.

This entry was posted on Σάββατο, Μάρτιος 1st, 2014 at 17:14 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Γ + Δ Εθνική, ΓΡΕΒΕΝΑ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply