Την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο, κατέκτησε η #Δανάη_Χιώτη στον τελικό των 53 ΓΥΝΑΙΚΩΝ μετά από 4 πολύ δυνατούς αγώνες με ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΙΣΡΑΗΛ-ΚΡΟΑΤΙΑ -ΑΥΣΤΡΙΑ Κ ΤΕΛΙΚΟ ΠΑΛΙ ΜΕ ΚΡΟΑΤΙΑ 12-11 ..

Η ίδια το πανηγύρισε και ευχαριστεί:
Ενα θερμό ευχαριστώ ,απο καρδιάς,στο χορηγό μου Andreas Patsis που στάθηκε μεγάλος αρωγός στην προσπάθεια μου,στο όνειρό μου να ακολουθήσω το μαγευτικό ταξιδι του πρωταθλητισμού.
Σε μια δύσκολη εποχή που διανύουμε και ο πρωταθλητισμός δεν μπορεί να στηριχτεί απο μόνος του ο ##ΑΝΔΡΕΑΣ_ΠΑΤΣΗΣ ήταν συνοδοιπόρος μου στο ταξίδι αυτο και υπήρξε δίπλα μου στις χαρές , στις νίκες και στις ήττες. Ήταν πάντα παρόν και μου έδινε δύναμη και έναυσμα πάντα να συνεχίζω και να κοιτάω μπροστά. Η συμβολή του υπήρξε καταλύτης για όσα κατέκτησε εως και.σημερα .
Συνεχίζουμε θέτοντας νεους στόχους και δουλεύοντας με περισσότερη όρεξη επιμονή και υπομονή?????