Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 24-09-2016 και ώρα 12,00΄ το 2Ο παιχνίδι του Α΄. ομίλου του πρωταθλήματος παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. για την σεζόν 2016 – 2017.
Ο φιλοξενούμενος «ΚΕΡΑΥΝΟΣ» συνέχισε τις πολύ καλές εμφανίσεις κερδίζοντας την ομάδα του Τσοτυλίου με σκορ 110 – 37.

Οι παίδες του «ΚΕΡΑΥΝΟΥ» πήραν διαφορά ασφαλείας από το 1o δεκάλεπτο, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στον προπονητή Βασίλη ΜΠΑΤΣΙΛΑ, να χρησιμοποιήσει όλη την 12άδα, σχεδόν από ένα ημίχρονο για τον καθένα.
Για την ομάδα των Γρεβενών (προπονητής Βασίλης ΜΠΑΤΣΙΛΑΣ) αγωνίστηκαν οι : ΤΣΟΥΚΑΣ Θανάσης, ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Γιάννης, ΓΚΟΛΙΑΣ Αποστόλης, ΤΑΜΠΑΚΑΚΟΣ Δημήτρης, ΔΑΔΑΛΗΣ Βασίλης, ΠΑΠΑΛΙΟΥΡΑΣ Γιάννης, ΠΟΡΑΒΟΣ Γιώργος, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Παναγιώτης, ΜΠΑΤΣΙΛΑΣ Ορέστης, ΝΤΟΛΙΑΣ Βασίλης, και ΚΑΓΚΕΛΑΡΗΣ Γιάννης.