(ΘΕΣΕΙΣ 9-12)

prvteas
Ήττα για τους παίδες του Πρωτέα, αφού έχασαν από τον Αριστοτέλη Φλώρινας με σκόρ 53-58 στα Γρεβενά.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ στα δύο τελευταία δεκάλεπτα, αφού στο πρώτο ημίχρονο οι παίδες της Φλώρινας είχαν τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού ,με σκόρ ημιχρόνου 19-32, με την διαφορά να φθάνει μέχρι τους 19 πόντους(11-30).

Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε η εικόνα του αγώνα, με τον Πρωτέα να παίρνει κεφάλι στο σκόρ με 46-41. Στο τελευταίο δίλεπτο η ομάδα της Φλώρινας πιο ψύχραιμη πήρε τη νίκη με 53-58.

Δεκάλεπτα: 11-18,19-32,37-37,53-58.

Διαιτητές:Γ. Μιχαηλίδης

Φ.Ο.Πρωτέας Γρεβενών(Ι. Χασιώτης): Μητρόπουλος Β.-Ραφαήλ, Κυρατζής Χ., Μητρόπουλος Ε. 17(1), Μητρόπουλος Φ. 9(1) , Τζιουβάρας , Κουκουτάρης 2, Νάσιος 7, Φάρρος , Δαδαλής 9(1), Λαφτσίδης 9, Σαμαράς Ι. , Σιούμπουρας .