παοκΈνα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον ΠΑΟΚ ώστε να περάσει από τη Βέροια (Βέροια – ΠΑΟΚ 1-3) και να επιστρέψει στις νίκες στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ.

Στον πρώτο αγώνα της ημέρας, ο Παναιτωλικός έμεινε στην «λευκή» ισοπαλία με τον Πανθρακικό (Πανθρακικός – Παναιτωλικός 0-0). Για τους γηπεδούχους «μοιραίος» παίκτης αναδείχθηκε ο Ιγκόρ, ο οποίος αστόχησε σε πέναλτι στο 82ο λεπτό.

Ένα γκολ στα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν αρκετό για την Καλλονή να κερδίσει τον ΠΑΣ Γιάννινα (Καλλονή – ΠΑΣ Γιάννινα 1-0) και να πάρει τρεις σημαντικούς βαθμούς για τη συνέχεια.

Η Βέροια, από την άλλη, έχει απομακρυνθεί από την πεντάδα και με τους 34 βαθμούς που έχει ίσως προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί πιθανή απώλεια βαθμών του ΠΑΣ για να έρθει και πάλι σε τροχιά πλέι οφ.