Και τα δύο γκολ του Πυρσού, από τον Κοσμίδη
pyrsos 2013Μεγάλο παιχνίδι στην Χαλάστρα με τον Καμπανιακό να υποδέχεται τον πρωτοπόρο Πυρσό Γρεβενών. Έγινε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα: γκολ, πέναλτι, κόκκινη κάρτα, πολλές κίτρινες και χαμένες ευκαιρίες κυρίως από τους γηπεδούχους.

Με το ξεκίνημα του παιχνιδιού γίνετε το 0-1 όταν ο Κοσμίδης εκτέλεσε φάουλ αρκετά έξω από την μεγάλη περιοχή και με την βοήθεια του ανέμου η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Μπόικου ο οποίος έκανε λάθος εκτίμηση της μπάλας.Ο Καμπανιακός ελέγχει στην συνέχεια το παιχνίδι αλλά υστερεί στην τελική προσπάθεια.Το ημίχρονο τελειώνει με σκορ 0-1.

Στην επανάληψη αλλαγή με τον Χρήστου στην θέση του Δουρμούζη. Πρώτη επίσκεψή των γηπεδούχων στα καρέ του Πυρσού ο Παπαγαθονίκου σεντράρει και ο Χρήστου στην πρώτη του επαφή με την μπάλα με κεφαλιά κάνει το 1-1.

Σε αντεπίθεση η ομάδα των Γρεβενών κερδίζει πέναλτι (καθαρό χωρίς διαμαρτυρίες), εκτελείται από τον Κοσμίδη και παίρνει και πάλι το προβάδισμα με 1-2.

Μπροστά στο φάσμα της ήττας οι Χαλαστρινοί εντείνουν της προσπάθειές τους και φτάνουν στην ισοφάριση με τον Λαγκώνα. Αποβολή του παίκτη των Γρεβενών Καλαϊτζόγλου στο 50΄.
Πίεση του Καμπανιακού στα τελευταία λεπτά και δικαίωση καθώς ο Χρήστου κάνει το τελικό 3-2.

Καμπανιακός-Πυρσός Γρεβενών 3-2(τα γκολ) από kampaniasports

Nέο video (deltasports.gr: Να ζητήσουμε συγνώμη απο τους αναγνώστες μας καθώς δεν υπάρχει το πρώτο γκόλ του Πυρσού (ήταν αργός ο ρεπόρτερ θέλει προπόνηση στα σπρίντ):