Συνεχίζει με νίκες ο Πυρσός Γρεβενών – Δείτε φωτογραφίες από τον αγώνα – Ρεπορτάζ Κώστας Ντίγκος

Με την ψυχολογία ανεβασμένη μετά την νίκη επί της Μεσοποταμίας, ο Πυρσός συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο εντός έδρας ματς με τον Ακρίτα Αχλάδας, σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο. Ήταν μέχρι να βρεί το δρόμο προς τα δίχτυα η ομάδα των Γρεβενών, που από την αρχή μέχρι το τέλος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες στην εστία του πολύ καλού τερματοφύλακα Μάλλιου, κυρίως στο δεύτερο μέρος της συνάντησης.
Λιγοστές οι επιθετικές προσπάθειες των φιλοξενούμενων.
Το χαρακτηριστικό του αγώνα πέρα από τα τρία τέρματα που πέτυχαν οι γηπεδούχοι, είναι ότι είχαν και τέσσερα δοκάρια.
Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα

α’ ημίχρονο
10′ σέντρα σουτ του Μπλάντου, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο του Μπάλλιου και κατέληξε άουτ.
12′ σέντρα του Μπλάντου, κεφαλιά του Κουτσομήτρου, μπλόκαρε ο Μπάλλιος.
16′ φάουλ που εκτέλεσε ο Αναστασιάδης, ο Αναστασιάδης πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μακρή.
42′ σέντρα του Γκέτσιου στην περιοχή του Ακρίτα, ο Μπούκας με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 1-0.
β’ ημίχρονο
52′ σουτ του Κουτσομήτρου από το ύψος της μικρής περιοχής, απέκρουσε ο Μπάλλιος.
53′ γυριστό σουτ του Μπλάντου απέκρουσε ο Μπάλλιος.
55′ ο Ζυγομάνης κινήθηκε επικίνδυνα στην περιοχή του Πυρσού, άργησε να πλασάρει και κόπηκε από αμυντικούς.
57′ η σέντρα του Μπλάντου βρήκε τον Γκέτσιο έξω από την περιοχή, το σουτ που επιχείρησε βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ.
60 κοντινό σουτ του Μπλάντου, απέκρουσε ο Μπάλλιος, η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι και βγήκε κόρνερ.
61′ σέντρα του Μπλάντου από δεξιά βρήκε τον Δούμα, που δεν δυσκολεύτηκε και με προβολή έκανε το 2-0.
71′ πολύ καλή κάθετη πάσα του Μπόλλου στον Δούμα, που μπήκε στην περιοχή του Ακρίτα και με πλασέ τριπλασίασε για την ομάδα του σε 3-0.
76′ κρεμαστό πλασέ του Δούμα σταμάτησε στο οριζόντιο του Μπάλλιου.

Διαιτησία: Χιώτης, Χήτος, Σιόντης (Ηπείρου)

ΠΥΡΣΟΣ: Μακρής, Τσαρτσαρής (58′ Δούμας), Μπούκας, Κυριακίδης, Αλεξανδρής (63′ Γεωργίου), Κοτζατίσογλου, Γκέτσιος, Μπόζιαρης, Κουτσομήτρος (67′ Πουρνάρας), Μπλάντος, Μπόλλος.

ΑΚΡΙΤΑΣ: Μπάλλιος, Μπασδάρης (70′ Ποντίκης), Κλοπτσης, Αναστασιάδης, Ζυγομάνης, Παπασταύρου, Γεωργόπουλος (39′ Ιωαννίδης), Βράγκος, Μησκόπουλος, Ντώνος, Αναστασιάδης.