Σε ένα “επεισοδιακό” ματς από άποψη καιρού (αφού διεκόπη και ξεκίνησε μετά την μπόρα), αλλά και διακύμανσης του σκορ, η ομάδα της Αστυνομικής Διεύθυνσης Γρεβενών, κατέκτησε την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα των Υπηρεσιών της Ελληνικής Αστυνομίας νικώντας 5-4 στην παράταση την ομάδα της Διεύθυνσης Τροχαίας Θεσσαλονίκης. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε 1-3 με την ομάδα των Γρεβενών στο δεύτερο να ανεβάζει στροφές και να ισοφαρίζει 4-4 στην κανονική διάρκεια του αγώνα. Στην παράταση, πιο καλή η ομάδα των Γρεβενών και σίγουρα πιο δυνατή επιβλήθηκε με το τελικό 5-4 και βρέθηκε στην κορυφή της διοργάνωσης.

Τα γκολ για την ομάδα των Γρεβενών σημείωσαν, (με τη σειρά που τα πέτυχαν)οι : Μάκης Ιωαννίδης , Δημήτρης Γκέτσιος, Αχιλλέας Οικονόμου,Δημήτρης Γκέτσιος (2ο), και το νικηφόρο-τελικό Χρήστος Καραγιάννης( Τζανής).
Πριν την έναρξη του αγώνα, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, για τους θανόντες αστυνομικούς σε ώρα καθήκοντος και στη συνέχεια βρεβεύτηκαν για την προσφορά τους στο Γρεβενιώτικο ποδόσφαιρο οι: