Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Grevena TV || Η τελετή βράβευσης τῶν πρωτευσάντων μαθητῶν του Νομού Γρεβενών – 30-1-2018- Ολα τα ονόματα (εικόνες +video)

Ιανουάριος 30th, 2019 by Χρήστος Μίμης

Την Τετάρτη 30-1-2017, ημέρα εορτής των Τριών Ιεραρχών, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβὶδ ιερούργησε στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Ευαγγελιστρίας Γρεβενών όπου παρέστησαν οι σημαιοφόροι των σχολείων της πόλεως των Γρεβενών καθώς και πλήθος μαθητών και εκπαιδευτικών. Τον πανηγυρικό λόγο της ημέρας εκφώνησε ο εκπαιδευτικός του 1ου Γενικού Λυκείου Γρεβενών κ. Ρηγάκης Νικόλαος.

Κατόπιν ο Σεβασμιώτατος, ως Πρόεδρος των Κοινωφελών Ιδρυμάτων «Κωνσταντίνου & Μαργαρίτη Βρέντζιου», «Νικολάου & Κούκας Κωνσταντινίδη», προέστη στὴν τελετὴ βραβεύσεως των πρωτευσάντων μαθητών κάθε τάξεως των Δημοτικών Σχολείων και των Γυμνασίων και των Λυκείων του Νομού Γρεβενών, σχολικού έτους 2016-2017, στὸ ανακαινισμένο Πνευματικὸ Κέντρο της Ιεράς Μητροπόλεως Γρεβενών.

Παρουσία των τοπικών αρχών, στην κατάμεστη αίθουσα από γονείς και παιδιά, προλογίσαντος του Γεν. Αρχιερατικού π. Ευστάθιου Στέφου, βραβευτήκαν 42 μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με το ποσό των 250 ευρώ και 24 μαθητές Δημοτικών Σχολείων με το ποσό των 200 ευρώ.

ΙΔΡΥΜΑ ΚΩΝ/ΝΟΥ & ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ  ΒΡΕΝΤΖΙΟΥ

 

 

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟ
1.        ΤΖΙΟΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α’ 1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
2.        ΤΣΙΑΛΤΑ ΚΑΣΣΙΑΝΗ ΘΩΜΑΣ Β’ 1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
3.        ΚΟΙΛΑΝΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΜΑΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Γ’ 1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
4.        ΤΡΙΜΙΝΤΖΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Α’ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
5.        ΤΣΑΚΣΤΑΡΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Β’ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
6.        ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ Β’ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
7.        ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Β’ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
8.        ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Γ’ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
9.        ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Γ’ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
10.     ΠΕΤΣΑ ΚΑΣΣΙΑΝΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
11.     ΧΑΤΖΗΖΗΣΗ ΜΑΡΙΑ ΛΑΜΠΡΟΣ Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
12.     ΚΟΤΙΤΣΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
13.     ΜΑΚΡΗ ΑΓΝΗ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
14.     ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
15.     ΚΟΥΤΣΑΛΙΑΡΗ ΜΑΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
16.     ΤΣΕΠΙΔΟΥ ΑΧΙΛΛΕΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α’ 1Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
17.     ΜΠΑΤΑΚΟΪΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Β’ 1Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
18.     ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Γ’ 1Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
19.     ΜΙΧΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΙΩΑΝΝΗΣ Α’ 2Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
20.     ΧΑΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ Α’ 2Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
21.     ΤΖΗΜΑ ΧΑΡΑ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ Β’ 2Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
22.     ΝΙΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Γ’ 2Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
23.     ΚΑΓΙΑΜΠΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Α’ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
24.     ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β’ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
25.     ΡΕΝΤΑ ΣΟΦΙΑ – ΜΑΡΙΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Γ’ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
26.     ΚΕΧΑΪΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΙΩΑΝΝΗΣ Α’ ΓΕΛ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
27.     ΜΠΑΡΑΚΑ ΣΩΤΗΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β’ ΓΕΛ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
28.     ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ’ ΓΕΛ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
29.     ΖΑΜΑΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α’ ΕΠΑΛ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
30.     ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ Β’ ΕΠΑΛ

ΓΡΕΒΕΝΩΝ

31.     ΣΒΕΡΚΟΒ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Γ’ ΕΠΑΛ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
32.     ΔΡΟΥΓΚΑ ΑΡΕΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Α’ ΕΠΑΛ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
33.     ΜΠΓΙΑΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Β’ ΕΠΑΛ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
34.     ΞΥΓΙΝΤΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ’ ΕΠΑΛ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
35.     ΚΕΔΡΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α’ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
36.     ΤΣΙΟΤΙΚΑ ΠΙΠΙΝΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β’ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
37.     ΠΑΝΤΕΛΗ ΣΟΦΙΑ ΑΧΙΛΛΕΑΣ Γ’ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
38.     ΣΑΜΣΟΥΤΝΤΙΝΟΒΑ ΦΙΡΟΥΖΑ ΜΠΑΧΡΟΜ Δ’ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
39.     ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ
40.     ΤΖΑΝΙΑΣΒΙΛΙ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ ΣΑΛΒΑ Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ
41.     ΜΠΑΡΟΥΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ
42.     ΡΟΒΑ ΜΑΡΙΑ ΠΕΡΙΚΛΗΣ Δ1 εξάμηνο ΔΙΕΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
43.     ΚΟΤΛΙΔΑ ΜΑΡΙΑ ΖΗΣΗΣ Β1 εξάμηνο ΔΙΕΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
 
ΙΔΡΥΜΑ ΝΙΚΟΛΑΟΥ –

ΚΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ

 

 
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟ
1.        ΖΗΚΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΤ’ 1Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
2.        ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ Ε’ 1Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
3.        ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΣΤ’ 2Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
4.        ΔΟΓΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ε’ 2Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
5.        ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΙΣΑΑΚ ΣΤ’ 3Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
6.        ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΙΟΡΔΑΝΗΣ Ε’ 3Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
7.        ΣΙΑΜΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤ’ 4Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
8.        ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ε’ 4Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
9.        ΛΕΦΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤ’ 5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
10.     ΠΑΤΣΑΡΙΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΧΡΗΣΤΟΣ Ε’ 5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
11.     ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΑΝΘΗ ΟΜΗΡΟΣ ΣΤ’ 6Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
12.     ΦΕΙΔΑ ΛΟΥΚΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ε’ 6Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
13.     ΝΤΑΓΚΟΥΜΑ ΑΡΕΤΗ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΤ’ 7Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
14.     ΚΛΩΝΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ Ε’ 7Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
15.     ΕΜΠΡΙΚΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΕΙΔΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
16.     ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΟΥ ΔΑΦΝΗ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΕΙΔΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
17.     ΣΙΑΚΑΒΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΙΔΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
 
ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΧΩΡΙΩΝ ΝΟΜΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

 

 
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ ΤΑΞΗ
1.        ΣΤΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΤ’
2.        ΜΑΛΑΚΑΤΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Ε’
3.        ΠΡΕΤΣΙ ΜΠΕΛΚΙΣΑ ΚΛΟΝΤΙΑΝ ΣΤ’
4.        ΛΙΑΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ Ε’
5.        ΦΟΥΦΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΣΤ’
6.        ΑΛΕΞΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Ε’
7.        ΓΟΥΜΑΤΗ ΜΕΡΟΠΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΤ’
8.        ΤΣΙΚΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Ε’

Οι βραβεύσεις:




Ο Σεβασμιότατος για το δημογραφικό:

Εικόνες:

Πολλές εικόνες στον ΑΕΤΟ



This entry was posted on Τετάρτη, Ιανουάριος 30th, 2019 at 13:04 and is filed under ΓΡΕΒΕΝΑ, ΔΗΜΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ, ΕΚΔΗΛΩΣΗ, ΠΑΙΔΕΙΑ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply