Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Grevena TV || Η τελετή βράβευσης τῶν πρωτευσάντων μαθητῶν του Νομού Γρεβενών – 30-1-2017- Ολα τα ονόματα (εικόνες +video)

Ιανουάριος 30th, 2017 by Χρήστος Μίμης

Τη Δευτέρα 30-1-2017, ημέρα εορτής των Τριών Ιεραρχών, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών

κ. Δαβὶδ ιερούργησε στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Ευαγγελιστρίας Γρεβενών όπου παρέστησαν οι σημαιοφόροι των σχολείων της πόλεως των Γρεβενών καθώς και πλήθος μαθητών και εκπαιδευτικών. Τον πανηγυρικό λόγο της ημέρας εκφώνησε ο εκπαιδευτικός του 1ου Γενικού Λυκείου Γρεβενών κ. Ρηγάκης Νικόλαος.

Κατόπιν ο Σεβασμιώτατος, ως Πρόεδρος των Κοινωφελών Ιδρυμάτων «Κωνσταντίνου & Μαργαρίτη Βρέντζιου», «Νικολάου & Κούκας Κωνσταντινίδη», προέστη στὴν τελετὴ βραβεύσεως των πρωτευσάντων μαθητών κάθε τάξεως των Δημοτικών Σχολείων και των Γυμνασίων και των Λυκείων του Νομού Γρεβενών, σχολικού έτους 2014-2015, στὸ ανακαινισμένο Πνευματικὸ Κέντρο της Ιεράς Μητροπόλεως Γρεβενών.

Παρουσία των τοπικών αρχών, στην κατάμεστη αίθουσα από γονείς και παιδιά, προλογίσαντος του Γεν. Αρχιερατικού π. Ευστάθιου Στέφου, βραβευτήκαν 42 μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με το ποσό των 250 ευρώ και 24 μαθητές Δημοτικών Σχολείων με το ποσό των 200 ευρώ.

Ο Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ:

Ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Βασίλης Μήτσιαλος:

Ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Κώνσταντίνος Πουτακίδης:

Η τελετή βράβευσης:


Εικόνες:


Εικόνες από την Μητρόπολη:

Περισσότερες εικόνες στο facebook

Αποκτήστε τις φωτογραφίες που σας ενδιαφέρουν από το Φώτο-Κωνσταντής

Star-fm.gr: Θυμηθείτε την περσινή τελετή

loading…

Τα ονόματα των βραβευθέντων

ΙΔΡΥΜΑ ΚΩΝ/ΝΟΥ & ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΒΡΕΝΤΖΙΟΥ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2015 -2016

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟ
1. ΠΛΗΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΤΕΡΓΙΟΣ Α’ 1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
2. ΝΤΕΜΠΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΣΤΕΡΓΙΟΣ Β’ 1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
3. ΜΠΑΤΑΚΟΪΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Γ’ 1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
4. ΚΟΥΤΣΟΔΗΜΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΖΗΣΗΣ Α’ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
5. ΤΣΙΑΛΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Β’ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
6. ΤΖΗΜΑ ΧΑΡΑ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ Γ’ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
7. ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
8. ΚΑΓΙΑΜΠΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
9. ΜΑΓΚΟΥΦΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
10. ΚΟΥΤΣΑΛΙΑΡΗ ΜΑΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
11. ΜΙΡΝΤΙΤΑ ΜΕΛΙΣΑ ΦΛΟΡΙΑΝ Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
12. ΓΚΟΥΜΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
13. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ
14. ΓΡΙΒΟΚΩΣΤΑ ΜΑΡΙΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟ
15. ΜΙΛΛΕΡ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΔΑΥΙΔ Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ
16. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α’ 1Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
17. ΣΑΜΙΩΤΑΚΗ ΑΘΗΝΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Β’ 1Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
18. ΛΕΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ – ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Γ’ 1Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
19. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Α’ 2Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
20. ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β’ 2Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
21. ΜΠΑΝΤΗ ΕΙΡΗΝΗ – ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ’ 2Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
22. ΚΟΤΙΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α’ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
23. ΝΑΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Β’ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
24. ΒΑΓΓΕΛΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γ’ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
25. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α’ ΓΕΛ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
26. ΚΟΝΤΟΥΛΑ ΕΛΠΙΝΙΚΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Β’ ΓΕΛ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
27. ΜΠΑΛΑΦΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΧΡΗΣΤΟΣ Γ’ ΓΕΛ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
28. ΧΥΣΕΝ ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ ΒΑΓΓΕΛ Α’ ΕΠΑΛ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
29. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ Β’ ΕΠΑΛ
ΓΡΕΒΕΝΩΝ
30. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ – ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Γ’ ΕΠΑΛ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
31. ΞΥΓΙΝΤΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α’ ΕΠΑΛ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
32. ΡΕΝΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Β’ ΕΠΑΛ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
33. ΚΟΜΜΑΤΑ ΕΥΔΟΞΙΑ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Γ’ ΕΠΑΛ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
34. ΓΚΕΚΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΧΡΗΣΤΟΣ Α’ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
35. ΣΑΜΣΟΥΤΝΤΙΝΟΒΑ ΦΙΡΟΥΖΑ ΜΠΑΧΡΟΜ Β’ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
36. ΤΣΙΜΠΕΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΕΥΘΥΜΙΟΣ Γ’ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
37. ΤΣΙΑΛΤΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Δ’ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
38. ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ
39. ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ
40. ΚΟΥΤΣΑΛΙΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ
41. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΙΕΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
42. ΣΙΓΚΟΥΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΙΕΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΙΔΡΥΜΑ ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΚΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ
ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2015 -2016

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟ
1. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΣΤ’ 1Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
2. ΚΛΕΙΣΙΑΡΗ ΓΛΥΚΕΡΙΑ – ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Ε’ 1Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
3. ΔΑΣΚΑΛΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΤ’ 2Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
4. ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΛΕΞΙΟΣ Ε’ 2Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
5. ΠΑΠΑΖΗΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤ’ 3Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
6. ΚΑΣΚΑΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Ε’ 3Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
7. ΚΥΡΑΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΤ’ 4Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
8. ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ε’ 4Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
9. ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΣΤ’ 5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
10. ΛΙΤΣΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Ε’ 5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
11. ΤΣΙΑΛΤΑ ΚΑΣΣΙΑΝΗ ΘΩΜΑΣ ΣΤ’ 6Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
12. ΔΟΓΚΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ε’ 6Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
13. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΥΛΟΣ ΣΤ’ 7Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
14. ΝΤΑΓΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΙΩΑΝΝΗΣ Ε’ 7Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
15. ΘΕΟΧΑΡΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΤ’ ΕΙΔΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΧΟΛΕΙΟ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
ΚΟΝΤΟΥΛΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΟΜΟΙΩΣ
ΚΑΡΕΝΤΖΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ ΤΟΥ ΖΩΗ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕΓΑΡΟΥ
ΚΑΚΑΦΙΚΑ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ ΟΜΟΙΩΣ
ΤΣΟΥΦΛΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
ΚΑΛΕΣΟΓΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΟΜΟΙΩΣ
ΦΩΤΕΙΝΗ ΦΑΣΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΡΑΝΙΑΣ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΦΕΛΛΙΟΥ
ΚΟΥΤΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟ ΦΕΛΛΙΟΥ

This entry was posted on Δευτέρα, Ιανουάριος 30th, 2017 at 15:13 and is filed under Grevenatv, ΓΡΕΒΕΝΑ, ΕΚΔΗΛΩΣΗ, ΠΑΙΔΕΙΑ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply