Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Θεσπρωτός – Πυρσός 1-0 (video)|| Κύπελλο Ελλάδας (Γ Εθνική) || Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής και στους 4 ομίλους

Σεπτέμβριος 28th, 2014 by Χρήστος Μίμης

ΠΥΡΣΟΣ 2014Ο Θεσπρωτός προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γ΄Εθνικής, αφού μετά από ένα μέτριο παιχνίδι, με λιγοστές φάσεις, νίκησε με 1-0 τον Πυρσό Γρεβενών.

Θεσπρωτός και Πυρσός επί 84 λεπτά φλέρταραν με την παράταση αφού καμία από τις δύο ομάδες δε μπορούσε να δημιουργήσει κλασική ευκαιρία για να προηγηθεί.

Ένα φανταστικό τακουνάκι του Λεοντίου προς τον Μητσέλο, έδωσε την ευκαιρία στον Παραποταμίτη μέσο να σκοράρει με εύστοχο πλασέ και να δώσει την πρόκριση στους κιτρινόμαυρους.


Στην επόμενη φάση ο Θεσπρωτός θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Οικονόμο Τσαριτσάνης, ο οποίος με γκολ των Μπαλή και Παπαϊωάννου (2) πέρασε νικηφόρα από το Μακροχώρι με 0-3.

Θεσπρωτός(Σέμος): Πάντος, Πάλλα, Πανταζής, Μητσέλος, Μπάρκας, Μηνάς, Σκούφαλης(91′ Κάλλος), Μώκος, Σιάννης(53′ Λεοντίου), Ντόκος, Παππάς Δ.(88′ Κοσμίδης)
Πυρσός (Γεωργιάδης): Αλεξίου, Μπόζιαρης, Λάλλος Θ.(59′ Τραυλός), Μπόλλος, Κυριακίδης, Τσιάτσιος(87′ Δούμας), Τζερεμές, Χαραλαμπίδης, Ιγκλέσιας, Κιοσέογλου, Παπακώστας (73′ Ιωαννίδης)

thesprotiaball

Στις 23 Μαρτίου του 2014 (22η αγωνιστική Γ’ Εθνικής – 2ος όμιλος) ο Πυρσός νικούσε μέσα στον Θεσπρωτό με 1-0:

Tα τελικά αποτελέσματα στον 2ο όμιλο:

1. Πύρασος-Δωτιέας Αγιάς  0-0, 3-4 πεν

2. Εθνικός Φιλιππιάδας-Αναγέννηση Άρτας 0-0, 1-0 παράταση (91′ Γήττας)

3. Κοζάνη-ΑΕ Καραϊσκάκης  0-1 (90+1′ Ραμπαβίλας)

4. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Οπούντιος Μαρτίνου  1-1, 2-2 παράταση, 3-2 πεν. (78′ Νάκας, 119′ Καραγκούνης / 40′ Στυλιανός, 100′ Κλωτσοτύρας)

5. Βατανιακός-Λευκάδια  1-2 (? / 24′ Γκελοσάνι, 87′ Φέιμ)

6. Θεσπρωτός-Πυρσός Γρεβενών  1-0 (84′ Μητσέλος)

7. Τρίκαλα-Ρήγας Φεραίος  1-0 (82′ Σαχινίδης)

8. Μακροχώρι-Οικονόμος Τσαριτσάνης  0-3 (13′ Μπαλής, 78′-90+3′ Παπαϊωάννου)

imathiasportsnews

2η Αγωνιστική:

1. Λευκάδια  – Εθνικός Φιλιππιάδας

2. Οικονόμος Τσαριτσάνης – Θεσπρωτός

3. Δωτιέας Αγιάς – ΑΕ Καραϊσκάκης

4. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Τρίκαλα

3η Αγωνιστική:

5. Νικητής 1 – Νικητής 3
6. Νικητής 2 – Νικητής 4

 

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής και στους 4 ομίλους

1ος όμιλος
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-1
Εθνικός Νέου Αγιονερίου – Καμπανιακός 0-3
Καστοριά – Έβρος Σουφλίου 2-1
Καβάλα – Απόλλων Αρναίας 1-0
Θύελλα Φιλώτα – Άρης 1-2
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης Ακροποτάμου 1-0
Δόξα Δράμας – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1 (ΦΩΤΟ)
Ορφέας Ελευθερούπολης – Πανσερραϊκός 0-1 παράταση (καν. διάρκεια 0-0)

3ος όμιλος
Λουτράκι – Μανδραϊκός 1-0
Αχαϊκή – Πανελευσινιακός 0-4
Ερμής Κιβερίου – Ζακυνθιακός 3-1
Δόξα Νέας Μανωλάδας – Βύζας Μεγάρων 0-1 παράταση (καν. διάρκεια 0-0)
Παναρκαδικός – Παναργειακός 0-1
ΠΑΟ Βάρδας – Αστέρας Μαγούλας 3-0
Κύμη – Καλαμάτα 0-1
* Ο Αιολικός προκρίνεται χωρίς αγώνα

4ος όμιλος
Γιούχτας – Αστέρας Βάρης 0-5
Ηλυσιακός – Ιωνικός 1-2
Κισσαμικός – Νέα Ιωνία 1-3
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Εθνικός 1-3
ΠΑΟ Κρουσώνα – Ατρόμητος Πειραιά 2-3
Ηρόδοτος – Κηφισιά 0-1
Γλυφάδα – Τριγλία Ραφήνας 1-2

This entry was posted on Κυριακή, Σεπτέμβριος 28th, 2014 at 17:41 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Γ + Δ Εθνική, ΓΡΕΒΕΝΑ, ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply