Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Γ Εθνική: Καμπανιακός- Πυρσός Γρεβενών 3-2 (video) – Όλα τα αποτελέσματα του 2ου ομίλου

Οκτώβριος 20th, 2013 by Χρήστος Μίμης

Και τα δύο γκολ του Πυρσού, από τον Κοσμίδη
pyrsos 2013Μεγάλο παιχνίδι στην Χαλάστρα με τον Καμπανιακό να υποδέχεται τον πρωτοπόρο Πυρσό Γρεβενών. Έγινε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα: γκολ, πέναλτι, κόκκινη κάρτα, πολλές κίτρινες και χαμένες ευκαιρίες κυρίως από τους γηπεδούχους.

Με το ξεκίνημα του παιχνιδιού γίνετε το 0-1 όταν ο Κοσμίδης εκτέλεσε φάουλ αρκετά έξω από την μεγάλη περιοχή και με την βοήθεια του ανέμου η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Μπόικου ο οποίος έκανε λάθος εκτίμηση της μπάλας.Ο Καμπανιακός ελέγχει στην συνέχεια το παιχνίδι αλλά υστερεί στην τελική προσπάθεια.Το ημίχρονο τελειώνει με σκορ 0-1.

Στην επανάληψη αλλαγή με τον Χρήστου στην θέση του Δουρμούζη. Πρώτη επίσκεψή των γηπεδούχων στα καρέ του Πυρσού ο Παπαγαθονίκου σεντράρει και ο Χρήστου στην πρώτη του επαφή με την μπάλα με κεφαλιά κάνει το 1-1.

Σε αντεπίθεση η ομάδα των Γρεβενών κερδίζει πέναλτι (καθαρό χωρίς διαμαρτυρίες), εκτελείται από τον Κοσμίδη και παίρνει και πάλι το προβάδισμα με 1-2.

Μπροστά στο φάσμα της ήττας οι Χαλαστρινοί εντείνουν της προσπάθειές τους και φτάνουν στην ισοφάριση με τον Λαγκώνα. Αποβολή του παίκτη των Γρεβενών Καλαϊτζόγλου στο 50΄.
Πίεση του Καμπανιακού στα τελευταία λεπτά και δικαίωση καθώς ο Χρήστου κάνει το τελικό 3-2.

Καμπανιακός-Πυρσός Γρεβενών 3-2(τα γκολ) από kampaniasports

Nέο video (deltasports.gr: Να ζητήσουμε συγνώμη απο τους αναγνώστες μας καθώς δεν υπάρχει το πρώτο γκόλ του Πυρσού (ήταν αργός ο ρεπόρτερ θέλει προπόνηση στα σπρίντ):

Καμπανιακός – Πυρσός Γρεβενών από deltasportsgr

Οι συνθέσεις:
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Μπόικος, Παπάζης, Γκόλτσης, Χατζόπουλος, Δουρμούζης (46’ Χρήστου), Ρακαβίνας, Κουντουράς, Υψηλός (86’ Τρικαλινός), Προβατίδης, Λαγκώνας (82’ Γερόπουλος), Παπαγαθονίκου

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Αλεξίου, Θεοχαράκης (79’ Καραγιάννης Λ.), Ποπός (67’ Κωσταρέλος), Σκέμπης, Κυριακίδης, Καλαϊτζόγλου, Χαραλαμπίδης, Γκέτσιος, Τζερεμές (77’ Καραγιάννης Χ.), Κοσμίδης, Δούμας

16 Τηλυκράτης Λευκάδας 4 0 0 0 4 0-12

This entry was posted on Κυριακή, Οκτώβριος 20th, 2013 at 18:47 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Γ + Δ Εθνική. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.