Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Μπάσκετ Γ Εθνικής: Πρωτέας – Άργος Ορεστικό 70-66 – Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής (Φωτογραφίες)

Νοέμβριος 11th, 2012 by Χρήστος Μίμης

http://3.bp.blogspot.com/-VIXWasZ0pZg/UJ_zE3KpjRI/AAAAAAABGmM/8_n8PLllmow/s1600/PB113106.JPGΣτο κατάμεστο κλειστό των Γρεβενών, η ομάδα του Πρωτέα, νίκησε (έστω και δύσκολα), την Κυριακή (11/11), την πολύ καλή ομάδα του Άργους Ορεστικού (που στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ήταν μπροστά στο σκορ) 70-66. Κάντε κλικ για μεγέθυνση

Δείτε όλα τα αποτελέσματα της 5ης Αγωνιστικής από το basketblog.gr:

Πρωτέας Γρεβενών – Άργος Ορεστικό 70-66
Φοίνικας Λάρισας – Αριδαία 86-58
Αργοναύτης – Αστέρας Λάρισας 93-75
Ηρακλής Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά 85-71
ΒΑΟ – Αετός Κιλκίς 100-68
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Διόσκουροι 61-74

Πρωτέας Γρεβενών – Άργος Ορεστικό 70-66
Τα δεκάλεπτα: 20-15, 31-34, 47-51, 70-66.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μουρουζίδης): Μπόζιαρης, Ρούζιος 13, Γράβας 5 (1), Κλωνάρας 9, Καλαμπούκας 14 (3), Κολοβός, Μουράτογλου 23 (2), Τζήμου 6 (1).
ΑΡΓΟΣ ΟΡ. (Δημητριάδης): Ψάλτου 13, Βογιατζής 3(1), Τζαγκαρούλης, Ζυγούρας, Κόττας 18 (1), Πανταζής 12 (2), Στάιος 5 (1), Παπαδημητρίου 15 (3), Μιχαηλίδης.

Φοίνικας Λάρισας – Αριδαία 86-58
Τα δεκάλεπτα: 27-18, 54-34, 70-48, 86-58.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Γιασάρης): Βλαχούλης 2, Αθανασόπουλος 14, Μανώλας 1, Λιάκος 3 (1), Γοργόλης 10 (2), Γκαγκανάσιος 11, Αποστολάκης 8, Σαριμπαλίδης 20 (5), Λούβαρης, Τσούμας 1, Παπαβασιλείου 7, Τσιαμπαλής 9 (1).
ΑΡΙΔΑΙΑ (Βάτσης): Αμπάρης 6, Σαρακινλής 5 (1), Χαραλαμπίδης 6, Μπεγλόπουλος 9, Τοπαλίδης 1, Αθανασιάδης 11, Τσεκούρας 4, Πίπας 6, Βάσιος 8, Δοδόπουλος 2.

Αργοναύτης – Αστέρας Λάρισας 93-75
Τα δεκάλεπτα: 24-18, 50-41, 72-51, 93-75.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος Αβρ. 9 (1), Καλπαξίδης 18 (1), Πετρίδης 8 (1), Κωνσταντινίδης 8 (2), Ζώτος 4, Κυρατζής 3 (1), Παναγιωτίδης 18 (2), Τερσενίδης 4, Βογιατζής 3, Παρασκευόπουλος 3, Βουρνίτης 2, Κούκουρας 6.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Μπάρμπας, Τσιαβές 6, Μηλιώνης, Κυριακόπουλος 5, Χαιρετίδης 22 (1), Γούλας 14 (2), Μίχος 12, Τριανταφύλλου 10, Γαλάνης, Πάντος, Πασχάλης.

Ηρακλής Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά 85-71
Τα δεκάλεπτα: 19-14, 42-26, 65-51, 85-71.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Τολιόπουλος 15 (3), Ντισλής 22 (2), Μιχαηλίδης 15 (2), Δούμας, Τσακμάκης, Σταθόπουλος 6, Μαυρίδης 18 (1), Σαμουρέλης 5, Τσέπουρας, Χατζηκυριακίδης 4, Τράγιας.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Γερόπουλος): Τσιάπουρας 6 (1), Παϊδάκης 7 (1), Γιωτόπουλος 3, Τσέλιος 12 (1), Αναγνωστόπουλος, Φούντας, Καρπούζας 5 (1), Παπαγιάννης 6, Γκαντιάς 8, Παπακώστας 24 (1).

ΒΑΟ – Αετός Κιλκίς 100-68
Τα δεκάλεπτα: 22-19, 51-38, 77-53, 100-68.
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 26 (3), Δεκουλάκος 2, Καλογεράτος 6 (2), Κουλαξής 7 (1), Λεπτοκαρύδης, Τσάρος 2, Μαντζούνης 6 (1), Μακρής 4, Χολέβας 24 (2), Στεψιανός 6 (1), Σαρρής 17, Γράψας.
ΑΕΤΟΣ Κ. (Παπαδόπουλος): Τσάτσης 18 (4), Κωνσταντινέλης 7, Παπανικολάου 2, Τόμας Δ., Λιάπης, Μουρζίδης, Πατσούρης 9 (1), Σιδηρόπουλος 25, Ξανθόπουλος 7, Ασβεστόπoυλος.

ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 61-74
Τα δεκάλεπτα: 12-17, 27-36, 44-58, 61-74
Διαιτητές: Ξέρας, Καρακώστας
ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Τσουκανέλης): Πανταζής 1, Πρέντζας 4 (1), Κοντός 21(4),Αντωνίου,
Κατσαπρακάκης, Μαυρογιάνης 3, Μάκης 4, Μάτζιος 8, Παπαγγέλης 2,Αυγερινός 18 (3).
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ (Χωλόπουλος): Κατσέλας 2, Σισμάνης 17 (1), Βλάχος 10 (1), Μπαταούλας 10, Γκοτζαγιάννης 26, Καραγιαννίδης 8 (2), Μακρής 1, Καρανώτας.

Βαθμολογία (σε 5 αγ.):

1. Αργοναύτης 10 5-0 406-328
2. Διόσκουροι 9 4-1 345-305
3. Φοίνικας Λάρισας 9 4-1 387-327
4. Ηρακλής Κοζάνης 9 4-1 409-337
5. Τιτάνες Παλαμά 8 3-2 401-352
6. ΒΑΟ 8 3-2 375-353
7. Πρωτέας Γρεβενών 8 3-2 346-343
8. Αστέρας Λάρισας 7 2-3 379-370
9. Αριδαία 6 1-4 307-358
10. Άργος Ορεστικό 6 1-4 376-407
11. ΑΓΣ Ιωαννίνων 5 0-5 336-395
12. Αετός Κιλκίς 5 0-5 284-394

Info: Στη Β’ Εθνική προβιβάζεται απευθείας ο 1ος της τελικής βαθμολογίας. Ο 2ος παίζει μπαράζ με τον αντίστοιχο 2ο του άλλου ομίλου του Βορρά για το 2ο “εισιτήριο” για τη Β’ Εθνική. Στα τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι τελευταίες 4 ομάδες.


Επόμενη αγωνιστική (6η, 18/11):

Αστέρας Λάρισας – Φοίνικας Λάρισας
Τιτάνες Παλαμά – Αργοναύτη
Αετός Κιλκίς – Ηρακλής Κοζάνης
ΒΑΟ – Πρωτέας Γρεβενών
Αριδαία – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Διόσκουροι Κοζάνης – Αργος Ορεστικού

This entry was posted on Κυριακή, Νοέμβριος 11th, 2012 at 21:26 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!