Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Grevena TV || Γ’ Εθνική Μπάσκετ: Πρωτέας – Μελίκη 90-81 (εικόνες+video)- Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Μάιος 7th, 2017 by Χρήστος Μίμης

Ο στόχος επετεύχθη
Σπουδαία νίκη με +9 πέτυχε σήμερα η ομάδα του Πρωτέα στο κλειστό των Γρεβενών, νικώνταςμε 90-81 την ομάδα της Μελίκης.

Αποτέλεσμα που κρατάει οριστικά την ομάδα των Γρεβενών στην Γ Εθνική κατηγορία αφού απομακρύνθηκε πλέον από την ..ζώνη του υποβιβασμού.

Δεκάλεπτα: 25-14, 40-41, 68-54, 90-81
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Μαλτέσιος


Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος, Μπαρτζώκας 5 (1), Χατζόβουλος, Μιχαηλίδης, Ρίγγος 6, Κολοβός, Συλλάκος 10 (1), Κιούρκας 13, Μπόζιαρης 5, Κλωνάρας 25 (2), Τζήμας 7, Κώττας 18 (1).


ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 16 (3), Μαυρίδης 29 (2), Μαγαλιός, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Τζαφέρης, Στάκταρης, Σαζακλίδης 3, Κυριάκου 5 (1), Παραπούρας 23 (3), Παπαρώσης 2, Ρογγότης 2.

Ο Πρόεδρος του Πρωτέα Χαράλαμπος Πενλίδης ο οποίος συγχαίρει (εκτός από τον κόσμο, τον προπονητή και τους παίκτες) και τους παίδες του Κεραυνού Αγ.Γεωργίου:

Όλα τα αποτελέσματα:

Γ’ Εθνική Μπάσκετ (3ος Όμιλος – 24η Αγωνιστική)
Βίκος Ζαγοροχώρια – Απόλλων Καλαμαριάς 73-79
ΓΣ Φαρσάλων – Αριστοτέλης Φλώρινας 104-63
Πρωτέας Γρεβενών – ΓΑΣ Μελίκης 90-81
Εύαθλος Πολυκάστρου – ΓΣ Ελίμειας 54-72
Διόσκουροι Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά 66-49
ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΓΣ Ιωαννίνων 67-63
Νικόπολη Πρέβεζας – Αιγινιακός 66-53

Τα φύλλα των αγώνων
Βίκος Ζαγοροχώρια-Απόλλων Καλαμαριάς 73-79
Δεκάλεπτα: 19-19, 30-38, 50-57, 73-79
Διαιτητές: Ντόγκας-Θωμόπουλος
Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 21, Βάτσιος Α., Βάτσιος 2, Αντωνίου 13, Ζήκος, Εξαρχόπουλος 21 (1), Παπαγγέλης , Πανταζής 7 (1), Τάσης, Γιωτάκης.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαϊλίδης 9 (3), Αποστόλου 16 (1), Ρέμπελος, Σουλούγγας 6, Κουκουλίδης, Αναστασίου 11, Μωυσίδης 8, Χατζής, Καλαμπόκης , Στυλιανίδης 17 (1), Δοξάκης, Χατζίδης.

ΓΣ Φαρσάλων-Αριστοτέλης Φλώρινας 104-63
Δεκάλεπτα: 24-20, 47-32, 81-47, 104-63
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης
ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Παπακώστας 23 (1), Ντίνος 9 (3), Αναγνωστόπουλος Γ. 8, Ίλτσογλου 10 (1), Αναγνωστόπουλος Χρ. 15 )3), Ντόνας 2, Μακρής 5 (1), Λούτας 2, Φούντας 13 (1), Κούργιας 17 (3).
Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 16 (5), Νικολαΐδης 2, Τέρπος 3, Σκαρλάτος 24 (4), Γυμνόπουλος 8, Καραβατάκης 3 (1), Βασίλείου 7, Μήλιος, Δάμου.

Διόσκουροι Κοζάνης-Τιτάνες Παλαμά 66-49
Δεκάλεπτα: 16-16, 45-24, 53-37, 66-49
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 12 (2), Σκορδάρης 12 (2), Ντόβας 5 (1), Γκουτζιομήτρος 9 (1), Μαυρίδης 6, Ζολώτας 7, Καρανώτας Τ. 6, Καρανώτας Στ. 9.
Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 9 (1)), Πανάρας 10 (1), Αργύρης 3 (1), Γεωργαντζάς 8, Παπαιωάννου 2, Δερμιτζάκης 10, Αντωνίου 5 (1), Μούμογλου 8, Χατζής, Αποστολάκης.

Νικόπολη Πρέβεζας-Αιγινιακός 66-53
Δεκάλεπτα: 22-12, 35-27, 52-43, 66-53
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Σελεβός
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 10, Αργυρός 6, Κιτσαντάς 4, Μενιουδάκης, Ροντογιάννης 2, Πολίτης 3, Παπμιχαήλ 2, Βαβέτσης 10 (2), Νίκας 10, Μακρόπουλος 7 (1), Αγραπιδάκης, Μπάλλας.
Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 16 (2), Μωυσίδης 3 (1), Παρίσης 2, Αναστασιάδης 20 (4), Αργυρόπουλος 4, Τσουτσούκας 8.

ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 67-69 (63-63)
Δεκάλεπτα: 11-18, 36-39, 53-50, 63-63(κ.α.), 67-69
Διαιτητές: Κέτουλας-Λελούδας
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτόγκας 8 (2), Πούλιος 3 (1), Κολότσιος 10 (1), Θεοδωρόπουλος 12, Γαϊτάνης 11 (3), Δέλλιος, Απιδόπουλος 9, Ουλουσίδης 8 (2),Σιδηρόπουλος 4.
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Βάσσης, Λιβάρης, Μπαρτζώκας 24, Πρέντζας 19 (5), Τζίμας 3,Καρασίμος 5 (1), Μάκης 11, Παπανικολάου, Τσίγκας, Φίλιος 5, Γκουντουβάς.

Η Βαθμολογία:

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 Τιτάνες Παλαμά 43
2 Γ.Σ. Ελίμειας 42
3 Διόσκουροι Κοζάνης 42
4 Γ.Σ. Φαρσάλων 42
5 Νικόπολη Πρέβεζας 40
6 ΠΣ Ευκαρπίας 37
7 ΑΓΣ Ιωαννίνων 37
8 Εύαθλος Πολυκάστρου 35
9 Απόλλων Καλαμαριάς 35
10 Πρωτέας Γρεβενών 35
11 ΓΑΣ Μελίκης 33
12 Αριστοτέλης Φλώρινας 29
13 Βίκος Ζαγοροχώρια 27
14 Αιγινιακός 26

Η επόμενη 25η Αγωνιστική αγωνιστική:

Πρωτέας Γρεβενών – Νικόπολη Πρεβέζης

Απόλλων Καλαμαριάς – ΓΣ Φαρσάλων
Μελίκη – Αριστοτέλης Φλώρινας
Γ.Σ. Ελίμειας – Βίκος Ζαγοροχώρια
Τιτάνες Παλαμά – Εύαθλος
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Διόσκουροι Κοζάνης
Αιγινιακός – Ευκαρπία


Εικόνες στον ΑΕΤΟ

This entry was posted on Κυριακή, Μάιος 7th, 2017 at 22:23 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΓΡΕΒΕΝΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply