Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Γ’ Εθνική: Ήττα για την ΑΕΠ από την Αριδαία 0-1 – Όλα τα τελικά της 3ης αγωνιστικής

25 Σεπτεμβρίου, 2016 by Χρήστος Μίμης

Κέρδισε ο Εορδαϊκός, ισόπαλος ο Μακεδονικός Φούφα…- H βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

%ce%b3-%ce%b5%ce%b8%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%b7Με την 3η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα την Κυριακή το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στον 1ο Όμιλο.

Από την μία η ομάδα του Εορδαϊκού πήρε άνετη νίκη κόντρα στον Καμπανιακό, ενώ ο Μακεδονικός Φούφα απέσπασε ισοπαλία από τον Α.Ο. Καρδιάς.

Την ήττα δέχτηκε η ομάδα της Α.Ε. Ποντίων από τον Αλμωπό Αριδαία με 0-1 από το 6′ λεπτό.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Γ’ Εθνική (1ος Όμιλος – 3η Αγωνιστική)
Α.Ο. Καρδίας – Μακεδονικός Φούφα 0-0
Α.Ε.Π. Βατολάκκου – Αλμωπός Αριδαίας 0-1
Καβάλα – Ορφέας Ξάνθης 0-0
Δόξα Δράμας – Λαγκαδάς 3-0
Νέστος Χρυσούπολης – Απόλλων Καλαμαριάς 0-3
Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Προσκυνητών 4-0
Εορδαϊκός – Καμπανιακός 3-0
ΡΕΠΟ: Νάουσα  

Η Βαθμολογία:

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 Απόλλων Καλαμαριάς 9
2 Δόξα Δράμας 7
3 Νέστος Χρυσούπολης 6
4 Ορφέας Puma Ξάνθης 5
5 Καβάλα 5
6 Λαγκαδάς 4
7 Εορδαϊκός 4
8 Καμπανιακός 3
9 Α.Ο. Καρδίας 3
10 Απόλλων Παραλιμνίου 3
11 Δόξα Προσκυνητών 1
12 Νάουσα 1
13 Αλμωπός Αριδαίας 1
14 Μακεδονικός Φούφα 1
15 Α.Ε.Π. Βατολάκκου 0



Η επόμενη αγωνιστική:

Γ’ Εθνική (1ος Όμιλος – 4η Αγωνιστική)
Α.Ε.Π. Βατολάκκου – Α.Ο. Καρδίας
Μακεδονικός Φούφα –  Καβάλα
Αλμωπός Αριδαίας – Νάουσα
Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Δράμας
Λαγκαδάς – Απόλλων Παραλιμνίου
Απόλλων Καλαμαριάς – Καμπανιακός
Δόξα Προσκυνητών – Εορδαϊκός
ΡΕΠΟ: Νέστος Χρυσούπολης

Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος – www.top-sport.gr

Στους υπόλοιπους ομίλους

2ος όμιλος

Απόλλων Λάρισας-Αμβρακία Κωστακίων 2-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Εθνικός Φιλιππιάδας 4-0
Πιερικός-Πύδνα Κίτρους 1-1
Ρήγας Φεραίος-Νίκη Βόλου 2-0
Ολυμπιακός Βόλου-Τηλυκράτης Λευκάδας 2-0
Θεσπρωτός-Διαγόρας Σεβαστής 3-4
Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου-ΑΕ Ιστιαίας 3-1
ΑΕ Καραϊσκάκης-Αστέρας Πετρίτη 0-0

3ος όμιλος
Τσικλητήρας Πύλου-Δόξα Μεγαλόπολης 3-1
Φωστήρας-ΑΟ Θήβα 4-0
ΠΑΟ Βάρδας-ΑΟ Ζευγολατιού 2-0
Παναχαϊκή-Αχαϊκή 1-0
Ένωση Ερμιονίδας-Αστέρας Αμαλιάδας 3-1
ΑΟ Λουτράκι-Αιολικός (Δευτέρα 26/9-15:30)
Παναρκαδικός-Παναργειακός 1-0
Ρεπό: ΑΟ Χαλκίς

4ος όμιλος
Ερμής Ζωνιανών-Προοδευτική 1-0
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Ηλυσιακός 0-0
Ρόδος-Θύελλα Ραφήνας 2-2
Ατσαλένιος-Εργοτέλης 1-2
Άγιος Ιερόθεος-Ιάλυσος (Δευτέρα 26/9-16:00)
Τριγλία Ραφήνας-Κηφισιά 1-1
Ιωνικός-Πανθηραϊκός 1-1
Ρεπό: Εθνικός

loading…

This entry was posted on Κυριακή, 25 Σεπτεμβρίου, 2016 at 18:56 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Γ + Δ Εθνική, ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply