Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Γεύμα με την ομάδα Εφήβων του Πρωτέα Γρεβενών (εικόνες + video) – Δείτε το πρόγραμμα των αγώνων στη Θεσσαλονίκη

19 Απριλίου, 2016 by Χρήστος Μίμης

Από τον Γιάννη Γιάτσιο…- Το ρόστερ του Πρωτέα – Δείτε πως έφτασε η ομάδα των Γρεβενών στην προημιτελική φάση
DSC00004 (1)Γεύμα, παρέθεσε το βράδυ της Δευτέρας (18-4), στην ομάδα των Εφήβων του Πρωτέα Γρεβενών, για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος της Ενωσης Καλαθοσφαιρικών Σωματείων Δυτικής Μακεδονίας (Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.) ο Περιφερειακός Σύμβουλος και επιχειρηματίας, Ιωάννης Γιάτσιος.

Σε κεντρική πιτσαρία των Γρεβενών, όλοι οι παίκτες του Πρωτέα, λίγο πριν την επόμενη φάση που θα ξεκινήσει σε λίγες μέρες στην Θεσσαλονίκη, συζήτησαν για τους επόμενους στόχους τους που δεν είναι άλλοι από μια αξιοπρεπή παρουσία στην Θεσσαλονίκη, αντιμετωπίζοντας πρωταθλήτριες άλλων περιφερειών και γιατί όχι, συμμετοχή στην τελική φάση, που θα πραγματοποιηθεί στην Καστοριά.

Ο Πρόεδρος του Πρωτέα Χαράλαμπος Πενλίδης αλλά και τα μέλη της διοίκησης Γιάννης Γάτος και Ηρακλής Ζήμπρας που παρακάθισαν στο γεύμα, ευχήθηκαν τα καλύτερα για τα παιδιά των Γρεβενών που μας κάνουν περήφανους.

Ο προπονητής των (πολλών) επιτυχιών Γιάννης Χασιώτης, μίλησε στην camera του star-fm.gr, για τα παιχνίδια της Θεσσαλονίκης που ξεκινούν αυτό το Σάββατο στο κλειστό της Σταυρούπολης όπου αντιμετωπίζουν τον Σ.Φ.Κ.ΠΙΕΡΙΚΟΣ.

Δείτε εικόνες:


Και στο facebook εδώ
Το ΡΟΣΤΕΡ του ΠΡΩΤΕΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΥΨΟΣ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ ΘΕΣΗ
ΖΗΜΠΡΑΣ  ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ 1,81 1999 1
ΚΛΩΝΑΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1,86 1999 2
ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ  ΘΑΝΑΣΗΣ 1,82 1999 2
ΠΕΝΛΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ 1,87 1999 3&4
ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1,89 1999 4&5
ΛΑΦΤΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1,93 2000 5
ΔΑΔΑΛΗΣ ΛΟΥΚΑΣ 1,75 2000 1
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1,88 1999 3&4
ΤΣΟΥΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1,93 1998 1&2
ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΡΗΣ 1,91 1998 1
ΒΑΓΓΕΛΗ ΣΩΤΗΡΗΣ 1,84 1999 3
ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 1,84 2000 2
ΝΑΣΙΟΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ 1,71 2000 2

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ:ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΕΦΟΡΟΣ:ΖΗΜΠΡΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

Δείτε πως έφτασε η ομάδα των Γρεβενών στην προημιτελική φάση:

Α΄ΦΑΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 86 – 54
Α.Σ. ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 73 – 85
Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 20-0
ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 57 – 68
Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 62 – 46
ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ – Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 55 – 78
Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – Α.Σ. ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 71 – 59
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ – Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 0-20
Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΝΩΝ- ΑΣ ΑΡΓΟΣ  ΟΡΕΣΤΙΚΟ 67 – 54
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ – Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 59 – 57

 

Α΄ΦΑΣΗ Η  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  μετά την 10η αγωνιστική:

1 Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 614 -457 19
2 ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 513 -451 18
3 ΑΣ ΑΡΓΟΣ  ΟΡΕΣΤΙΚΟ 498 -448 16
4 Α.Σ. ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 526 -498 15
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 451 -548 12
6 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 0-200 0

 

FINAL -4               11& 14 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016 ,ΚΟΖΑΝΗ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ:

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 50 – 67

ΤΕΛΙΚΟΣ :

ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ – Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 74 – 81

 

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της ημιτελικής φάσης στην Θεσσαλονίκη, όπου συμμετέχουν τα Σωματεία:
1.Σ.Α.Κ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
2.Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
3.Σ.Φ.Κ.ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
4.Π.Ο. Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
5.Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ :23/4/2016 ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 17;30 Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ -Σ.Φ.Κ.ΠΙΕΡΙΚΟΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ :24/4/2016 ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 17;00 Σ.Α.Κ.ΑΣΤΕΡΑΣ- Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ: 25/4/2016 ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 14;00 Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ– Π.Ο. Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ :27/4/2016 ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 12;00 Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ- Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ

This entry was posted on Τρίτη, 19 Απριλίου, 2016 at 17:06 and is filed under Grevenatv, ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΓΡΕΒΕΝΑ, ΕΚΔΗΛΩΣΗ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply