Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Το πρόγραμμα Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού και Αρη-ΠΑΟΚ σε Euroleague και Eurocup

23 Δεκεμβρίου, 2015 by Σταματίνα

osfp_15

Τόσο τις ημερομηνίες όσο και τις ώρες διεξαγωγής των παιχνιδιών του Top 16 έκανε γνωστό η Euroleague.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού…


GROUP E

1η αγωνιστική: Τετάρτη 30/12, Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός (21:00)

2η αγωνιστική: Παρασκευή 8/1, Παναθηναϊκός – Μάλαγα (21:45)

3η αγωνιστική: Πέμπτη 14/1, Παναθηναϊκός – Ερυθρός Αστέρας (21:15)

4η αγωνιστική: Πέμπτη 21/1, Λοκομοτίβ Κούμπαν – Παναθηναϊκός (19:00)

5η αγωνιστική: Παρασκευή 29/1, Παναθηναϊκός – Νταρουσάφακα (21:45)

6η αγωνιστική: Πέμπτη 4/2, Τσεντεβίτα – Παναθηναϊκός (20:00)

7η αγωνιστική: Παρασκευή 12/2, Παναθηναϊκός – Αναντολού Εφές (21:45)

8η αγωνιστική: Πέμπτη 25/2, Παναθηναϊκός – Φενέρμπαχτσε (21:15)

9η αγωνιστική:  Πέμπτη 3/3, Μάλαγα – Παναθηναϊκός (21:45)

10η αγωνιστική: Παρασκευή 11/3, Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός (21:00)

11η αγωνιστική: Πέμπτη 17/3, Παναθηναϊκός – Λοκομοτίβ Κουμπάν (21:15)

12η αγωνιστική: Πέμπτη 24/3, Νταρουσάφακα – Παναθηναϊκός (20:30)

13η αγωνιστική: Παρασκευή 1/4, Παναθηναϊκός – Τσεντεβίτα (21:45)

14η αγωνιστική: Πέμπτη 7/4, Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός (-)

GROUP F

1η αγωνιστική: Τρίτη 29/12,  Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα (21:00)

2η αγωνιστική: Πέμπτη 7/1, Λαμποράλ Κούτσα – Ολυμπιακός (21:30)

3η αγωνιστική: Παρασκευή 15/1, Ολυμπιακός – Μπάμπεργκ (21:45)

4η αγωνιστική: Παρασκευή 22/1, Ζαλγκίρις – Ολυμπιακός (19:45)

5η αγωνιστική: Πέμπτη 28/1, Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός (21:45)

6η αγωνιστική: Παρασκευή 5/2, Ολυμπιακός – Χίμκι (21:45)

7η αγωνιστική: Παρασκευή 12/2, ΤΣΣΚΑ – Ολυμπιακός (19:45)

8η αγωνιστική: Παρασκευή 26/2, Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός (21:45)

9η αγωνιστική: Παρασκευή 4/3, Ολυμπιακός – Λαμποράλ Κούτσα (21:45)

10η αγωνιστική: Πέμπτη 10/3, Μπάμπεργκ – Ολυμπιακός (21:00)

11η αγωνιστική: Παρασκευή 18/3, Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις (21:45)

12η αγωνιστική: Παρασκευή 25/3, Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης (21:45)

13η αγωνιστική: Πέμπτη 31/3, Χίμκι – Ολυμπιακός (19:00)

14η αγωνιστική: Παρασκευή 8/4, Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας (-)

Eπίσης, γνωστοποιήθηκε το ακριβές πρόγραμμα Άρη και ΠΑΟΚ στους ομίλους του Last 32 του Eurocup. Θυμίζουμε πως ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στον Η’ όμιλο, ενώ ο Άρης στον Ι’ όμιλο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των δύο ελληνικών εκπροσώπων στο Eurocup.

Το πρόγραμμα του ΠΑΟΚ:

1η αγωνιστική

Βαλένθια-ΠΑΟΚ (6/1, 20:00)

2η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Λιμόζ (12/1, 19:00)

3η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Ολντενμπουργκ (20/1, 19:00)

4η αγωνιστική

Ολντενμπουργκ-ΠΑΟΚ (26/1, 21:00)

5η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Βαλένθια (3/2, 19:00)

6η αγωνιστική

Λιμόζ-ΠΑΟΚ (9/2, 21:30)

Το πρόγραμμα του Άρη:

1η αγωνιστική

Αρης-Νεπτούνας (6/1, 19:00)

2η αγωνιστική

Αρμάνι Μιλάνο-Αρης (12/1. 21:00)

3η αγωνιστική

Αλμπα-Αρης (19/1, 20:00)

4η αγωνιστική

Αρης-Αλμπα (27/1, 19:00)

5η αγωνιστική

Νεπτούνας-Αρης (3/2, 19:00)

6η αγωνιστική

Αρης-Αρμάνι Μιλάνο (10/2, 19:00)

iefimerida

This entry was posted on Τετάρτη, 23 Δεκεμβρίου, 2015 at 23:16 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply