Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Μπάσκετ Γ Εθνική (3ος όμιλος): Γ.Σ. Σιάτιστας – Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών 87-77 (εικόνες + video) – Όλα τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Οκτώβριος 18th, 2015 by Χρήστος Μίμης

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 26

Στο παρθενικό της παιχνίδι την φετινή περίοδο στη Γ Εθνική, η ομάδα της Σιάτιστας, επιβλήθηκε (έστω και στην παράσταση-70-70 α.α.) της ομάδας του Πρωτέα με 87-77.

Στο κλειστό της Σιάτιστας, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, οι άντρες του Ζήση Μπαρζώκα, ενώ ξεκίνησαν δυνατά με 10-0, βρέθηκαν να χάνουν και με 10 πόντους διαφορά.

Στην τελευταία και πιο κρίσιμη περίοδο στην παράταξη, κατάφεραν να φύγουν με 10 πόντους και  με το ροζ φύλλο του αγώνα .

Ο προπονητής του Πρωτέα Γιάννης Χασιώτης έχει πλέον το βλέμμα του στραμμένο στο επόμενο παιχνίδι της ομάδας των Γρεβενών την ερχόμενη Κυριακή με την ομάδα των Ιωαννίνων.

10λεπτα:
A 15-18,
B 31-38,
Γ 54-53,
Δ 70-70 (παράταση)

Τελικό 77-87
πρωτεασ - σιατιστα

Διαιτητές: Μαντήλας – Ζιώγας

Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας, Σβώλης, Γράβας 14 (2), Ρέππας Χρ. 13 (1), Παπαθωμάς 7 (1), Ρέπας Ν. 15 (3), Καρακουλάκης 5 (1), Χιόνος 13 (2), Τσιαούσης 15 (1), Καλαμπούκας 4, Κοσμίδης, Εμμανουήλ.

Πρωτέας Γρεβενών(Χασιώτης): Τσούκας 18 (5), Γιαννάκης 8 (2), Κλωνάρας, Μπαρτζώκας, Ρίγκος 6 (1), Κολοβός, Ζήμπρας, Κιούρκας 16 (3), Μπόζιαρης 7 (1), Μαλιούρας 4, Τζήμας 15 (1), Γάτος 5.

Τα αποτελέσματα  2ης αγωνιστικής

ΓΣ Σιάτιστας-Πρωτέας Γρεβενών      87-77
ΑΓΣΙ-Καρδίτσα                                          62-77
Αριστοτέλης Φλώρινας-Μελίκη              61-68
Εύαθλος-Πτολεμαΐδα                                74-41
Μακεδονικός-Ερμής Αγιάς                       76-95
Αίας Ευόσμου-Μεταμόρφωση Βόλου     78-70
Ηρακλής Κοζάνης-Διόσκουροι Κοζάνης 63-92

Ο ΓΣ Σιάτιστας την Τετάρτη 21/10/2015  παίζει στην Καρδίτσα στις 19:00 στο παίχνίδι που είχε αναβληθεί  την 1η αγωνιστική.

Τα φύλλα αγώνων:

Αίας Ευόσμου- Μεταμόρφωση Βόλου  78-70

Δεκάλεπτα: 19-17, 43-27, 57-47, 78-70

Διαιτητές: Κατωτικίδης – Παπανικολάου

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούντζιας 18 (1), Μπεχλιβάνης 13 (2), Κάδης 8, Μαυρίδης 15, Σπύρας 5 (1), Λύτας 4, Βελλίδης 13 (3), Σικαλίδης 2.

Μεταμόρφωση Βόλου (Φλεβάρης): Αγκρής-, Πανταζής 6, Ζήσης-, Παπούλιας 18, Νάνης 13 (1), Σκαμαγκάς 11 (3), Τσιτσιγιάννης 6, Φωσσές, Γιωτόπουλος 14 (4), Ρώσσιος 2, Χαρίσης.

Αριστοτέλης Φλώρινας – Μελίκη 61-68

Δεκάλεπτα: 12-16, 28-40, 44-50, 61-68

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ. – Εμμανουήλ

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Δικταπανίδης, Μαυρουδίου Δ. 3 (1), Τότης, Κέκελης 8 (2), Βίτκας 11 (1), Παπαδημητρίου 13 (3), Ρούζιος 5 (1), Καραβατάκης, Κεσίδης Συμεών, Βασιλείου 2, Παπαπαϊωακείμ 19.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 13, Μαυρίδης 38 (4), Δημητριάδης 12 (2), Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Ρογκότης 1, Κοτσάμπασης, Κωσταμπίτσης, Σταυρουλάκης 4, Πιρώσης, Τζουνόπουλος.

Εύαθλος Πολυκάστρου – Πτολεμαϊδα 74-41

Δεκάλεπτα: 11-12, 34-20, 57-29, 74-41

Διαιτητές: Τσούλης – Λουλουδιάδης

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 3 (1), Γκαντίδης 9 (1) , Ημερίδης 21 (2) , Πούλος 13 (1) , Σιώπκας, Κουτούλας 9, Ζεμπεκίδης 2, Κυρίκος, Πολυχρονίδης 5 (1), Φελέκης 9, Καλογεράκης 3 (1).

Πτολεμαϊδα (Μορουζίδης): Μαλούτας 13 (2), Τούζος 13 (3), Καλομενίδης 2, Κλωνάρας 8, Τσιαγκλάντανος 3, Σαχπατζίδης, Πανίδης 2, Πλεξίδας, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής.

 

Ιωάννινα – Καρδίτσα 62-77

Δεκάλεπτα: 8-28, 21-50, 41-65, 62-77

Διαιτητές: Αγραφιώτης – Πράτος

Ιωάννινα (Τσουκανέλης): Γεωργίου 2, Μπαρτζώκας 10, Κοντός 6 (1), Αντωνίου 4, Σκορίλας 7 (1) , Μάντζιος 4 , Μάκης 7 (2), Πάτρας 9, Μάλλιος, Φίλιος 3, Αυγερινός 8 (1), Μουστακίδης 2.

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 5 (1), Πανάρας 20 (3), Γεωργίου 16 (3), Τσαμούρας 4 (1), Βούλγαρης, Κατσαρός, Καμαριώτης 14, Παπαδόπουλος 13, Αντωνίου 5 (1), Κουρέλας.

Ηρακλής Κοζάνης – Διόσκουροι Κοζάνης 63-92

Δεκάλεπτα: 16-29, 30-53, 50-70, 63-92

Διαιτητές: Τζίμα – Σελεβός

Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Φώτης, Τσακμάκης 7 (1), Ματούλας 3 (1) Τολιάδης, Βίλας 11 (1), Αζής 2, Σιδέρης 15 (3), Παπούλιας 4 , Καρέτζος 8 (2), Γιαννουζάκος 8, Τσαμπούρης 5 (1).

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 21 (1), Σκορδάρης 22 (3), Ντόβας 24 (5) , Βλάχος 3, Γκοβεδάρος 7 (1), Ζολώτας 9 (1), Γκλιάνας, Νικολάου, Ατματζίδης, Ανδρίτσος, Καρανώτας 6, Τσαουσίδης.

Η βαθμολογία (μετά από 2 αγώνες): Ερμής Αγιάς 4, Διόσκουροι Κοζάνης 4, Πρωτέας Γρεβενών 3, Εύαθλος 3, Μελίκη 3, Αίας Ευόσμου 3, Μεταμόρφωση Βόλου 3, Αριστοτέλης Φλώρινας 3, Ιωάννινα 3, Καρδίτσα 2, Σιάτιστα 2, Μακεδονικός 2, Πτολεμαΐδα 2, Ηρακλής Κοζάνης 2.

Δείτε εικόνες: (Κάντε κλικ για μεγέθυνση)


ΣΙΑΤΙΣΤΑ 1

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 3

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 2

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 4

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 5

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 6

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 7

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 8

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 9

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 10

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 11

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 12

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 13

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 14

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 15

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 16

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 18

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 17

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 20

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 19

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 21

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 24

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 22

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 23

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 26

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 27

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 25

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 28

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 29

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 30

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 31
Σε λίγο το φύλλο αγώνα…

Η επόμενη 3η αγωνιστική:

3η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
25/10/15 17:00 ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩ-ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 0-0
25/10/15 17:00 ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ 0-0
25/10/15 17:00 ΔΑΚ ΜΕΛΙΚΗΣ ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ-ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚ 0-0
25/10/15 17:00 ΔΑΚ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ-ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 0-0
25/10/15 17:00 ΑΓΙΑΣ ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ-ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 0-0
25/10/15 17:00 Β. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥ ΑΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛ-ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑ 0-0
25/10/15 17:00 ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 0-0

This entry was posted on Κυριακή, Οκτώβριος 18th, 2015 at 21:05 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply