Η Βέροια πανηγυρίζει, η Κέρκυρα διαμαρτύρεται

Προβάδισμα με τη... βούλα

Με πέναλτι-εφεύρεση που εκτέλεσε εύστοχα ο Κόστλι κι άλλο ένα τέρμα από τον Ολαϊτάν, η Βέροια νίκησε με σκορ 2-0 την Κέρκυρα και έκανε βήμα παραμονής. Αποβλήθηκε ο Στάμου στην φάση του πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με σκορ 2-0, χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κόστλι στο 78’ και το τέρμα του Ολαϊτάν στις καθυστερήσεις, όταν οι αντίπαλοι είχαν βγει μπροστά για να διεκδικήσουν την ισοφάριση.

Αποτέλεσμα που τους φέρνει στο +4 από τον Άρη, και το +3 από τον Πανθρακικό, που επίσης μάχονται για την παραμονή.

Δίκαια τα παράπονα των φιλοξενούμενων στην φάση, καθώς δεν υπάρχει παράβαση από τον Στάμου, συνεπώς ούτε κόκκινη κάρτα.

Νωρίτερα οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, οι μεν με τον Ολαϊτάν, οι δε με τον Αγρίτη.

Με εννιά ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο ολοκλήρωσαν το ματς οι δύο ομάδες, μιας και στις καθυστερήσεις …επιδίωξαν να αποβληθούν οι Γεωργέας, Γεωργιάδης και Βενέτης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Βέροια (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεζ, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Ορέστες, Τζημογιάννης, Καλογέρης (72’ Καλτσάς), Γεωργέας, Ολαϊτάν, Γκιγιέρμο, Ιωάννου, Κόστλι (89’ Μπερτέν).

Στον πάγκο: Καντιμοίρης, Παυλίδης, Ρεάνο, Μοκάκε, Μπάρμπας.

Κέρκυρα (Γιάννης Παπακώστας): Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Βενέτης, Έντερ, Τσουμάνης, Τσοκάνης (67’ Κυβελίδης), Αθανασίου (81’ Γιάντσης), Αγρίτης, Στάμου, Λεόν, Γκέσιος (72’ Ηλιάδης).

Στον πάγκο: Στρατηλάτης, Σταμόγιαννος, Αρμένης, Γκούμας.

Διαιτητής: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Τσολάκης (Αθηνών)