Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα νεανίδων του Κεραυνού Αγίου Γεωργίου, στο τουρνουά Βόρειας Ελλάδας, με αντίπαλο αυτή τη φορά την Ολύμπια Λάρισας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε εξαιρετικά για τον Κεραυνό που γρήγορα απέκτησε διαφορά «ασφαλείας», με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει 6- 12 και το ημίχρονο 18 – 29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κεραυνός έκανε πολλά λάθη και η διαφορά «ασφαλείας» εξανεμίστηκε κλείνοντας με σκορ 33 – 36. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν δραματικό, με τον Κεραυνό να μη χάνει σε καμία στιγμή του αγώνα τα σκήπτρα στο σκορ και την Ολύμπια να πιέζει όσο μπορεί να γυρίζει το παιχνίδι.
Τελικά ο ομάδα μας επικράτησε με σκορ 41 – 45.

Επόμενος αντίπαλος του Κεραυνού ο Πιερικός Αρχέλαος στο ντέρμπυ του τουρνουά Τετάρτη 22 Ιουνίου στις 7:00 το απόγευμα.

Μετά το  ρεπό του Πιερικού ο Κεραυνός βρίσκεται στην πρώτη θέση με δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες.