Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Μπάσκετ Β’ Εθνική (Βορράς): Καβάλα – Πρωτέας Γρεβενών 80-64 – Δείτε όλα τα αποτελέσματα

Δεκέμβριος 1st, 2019 by Χρήστος Μίμης

Την ήττα γνώρισε μέσα στην πόλη της Καβάλας η ομάδα του Πρωτέα Γρεβενών, αφού η τοπική ομάδα επιβλήθηκε με σκορ 80-64.

Τα δεκάλεπτα: 12-12, 38-22, 61-44, 80-64

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Πράττος-Παπαθανασίου Κ.

Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 9(2), Μαντόπουλος 1, Τεπετίδης 3, Λαμπρόπουλος 18(2), Σαββίδης 1, Ζωτος, Αθανασιάδης 13(2), Αμπαράς 22(3), Πιεβάλιτσα, Φλιάτης 4, Νταλός 2, Αδαμόπουλος 7.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζουβάρας 3(1), Σισμάνης 6, Μαλούτας 9(1), Μιχαηλίδης, Βλάχος 13(3), Μπέσας 6, Συλλάκος 2, Τακίδης 4, Μπελίγκος 8, Μαλιούρας 10, Μακρής, Μπεχλιβανίδης 3.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Καβάλα – Πρωτέας Γρεβενών 80-64
Ερμής Λαγκαδά – Αίας Ευόσμου 81-56
Μαχητές-Πειραματικού – ΚΑΟΧ 65-51
Στρατώνι – ΠΑΣ Γιάννινα 65-71
Φάρσαλα – Γέφυρα 93-90
Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 91-85
Έσπερος Λαμίας – Δόξα Λευκάδας 95-89
Ευκαρπία – Αίας Ευόσμου 75-74

Η βαθμολογία

1) ΠΑΣ Γιάννινα          18        698-542           156

2) Δόξα Λευκάδας      16        691-629           62

3) ΓΣ Φαρσάλων         16        691-642           49

4) ΕΚ Καβάλας 15        656-607           49

5) Ερμής Λαγκαδά      15        664-622           42

6) ΠΣ Ευκαρπίας         15        652-636           16

7) ΑΟ Πολυγύρου       14        628-629           -1

8) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων     13        647-639           8

9) ΧΑΝΘ          13        657-653           4

10) Πρωτέας Γρεβενών          13        669-682           -13

11) ΚΣ Γέφυρας           12        678-636           42

12) Αίας Ευόσμου      12        630-633           -3

13) Στρατώνι   12        623-668           -45

14) ΓΑΣ Κομοτηνή       12        658-715           -57

15) Εσπερος Λαμίας   11        675-745           -70

16) Ευρώπη Πευκοχωρίου     9          503-742           -239

 

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 8/12)

Πρωτέας Γρεβενών – Εσπερος Λαμίας

Πολύγυρος – Ευκαρπία
ΚΑΟΧ – Ερμής Λαγκαδά
ΠΑΣ Γιάννινα – Μαχητές Πειραματικού
Στρατώνι – Φάρσαλα
Αίας Ευόσμου – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΧΑΝΘ – Καβάλα
Δόξα Λευκάδας – Γέφυρα

This entry was posted on Κυριακή, Δεκέμβριος 1st, 2019 at 20:52 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply