Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Διπλασίασαν τις νίκες Ασπίδα Ξάνθης, Πιερικός Αρχέλαος και ΠΟ Νέων Μουδανιών στα προκριματικά Βορρά για το Πανελλήνιο Εφήβων

Απρίλιος 21st, 2019 by Χρήστος Μίμης

Για τη Β΄ Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος εφήβων, στον Α΄ Όμιλο που διεξάγεται στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης, σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:  

Πιερικός Αρχέλαος- Πρωτέας Γρεβενών 64-61

Ενα λεπτό πριν το τέλος, έφερε την..καταστροφή!!

Δεκάλεπτα: 19-16, 37-27, 49-46, 64-61

Διαιτητές: Τζίμα-Αγραφιώτης

Πιερικός Αρχέλαος (Τοπούζης): Μπόζογλου 20 (2), Ρέντζος 2, Σκρέτας 5 (1), Τζιοβάρας 3 (1), Ζησόπουλος 15 (1), Μαλαματίδης, Καλλιφατίδης 6 (1), Ζαρκανέλας 5, Παπαπέτρου 3 (1), Κουπάντσης, Χατζηαγοράκης 5 (1).

Πρωτέας Γρεβενών (Κατσάλης): Ντόλιας, Γκασιώνας 6, Σιούμπουρας, Μητρόπουλος, Μιχαλόπουλος 20 (1), Ταμπακάκος 10, Χαραλαμπίδης, Μίμης, Κυρατζής, Τζιουβάρας 11 (3), Κυρατζής 11 (2), Γιώτας 3 (1).

Ασπίδα Ξάνθης-Νικόπολη Πρέβεζας 60-40

Δεκάλεπτα: 15-7, 25-19, 41-29, 60-40

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Θεοδωρίδης

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Σμυρλόγλου 8(2), Παναγιωτόπουλος 2, Παπαδόπουλος 9, Καρανικολίδης 6(1), Μπουγιουκλού 4, Παυλάκης 12, Παπανικολάου 9, Τιτόπουλος, Παπαϊωάννου 6(1), Δελιαννίδης 2, Μακρίδης 2.

Nικόπολη Πρέβεζας (Πολίτης): Μίχος Θ. 6(2), Τζήμας, Καραστάθης 9(1), Πιστιόλας 2, Σουλιώτης Γ. 7(1), Σουλιώτης Α., Μίχος Σ. 5, Παπαχρήστος 11, Ρέμπης, Μουσγάς.

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Αετοί Λάρισας 72-57

Δεκάλεπτα: 23-18, 35-25, 50-32, 72-57

Διαιτητές: Θεοδώρου-Κουκουλεκίδης

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος-Τσοπουρίδης): Μπακρατσάς 5(1), Μότικας 2, Φιλοξενίδης 16(3), Τεζετζίδης 13, Τσιασιντάς, Νικολόπουλος 2, Ευγενίου 6, Τσοπουρίδης 18, Σούρλας 2, Αποστόλου 8.

Αετοί Λάρισας (Βαρδακούλης): Νασιώκας 7(1), Γεροστάθης 7, Χρόνης 2, Γιαννακός 8(1), Σταμπουλής, Σοφιαζίδης 10(2), Νικολούλης, Σαμουλαδάς Β. 12(3), Ζαβλιάκης 4, Στεργιούλας 2, Σαμολαδάς Κ.

Η βαθμολογία

Ασπίδα Ξάνθης  4

Πιερικός Αρχέλαος 4

ΠΟ Νέων Μουδανιών 4

Νικόπολη Πρέβεζας 2

Πρωτέας Γρεβενών 2

Αετοί Λάρισας 2

Το αυριανό πρόγραμμα (3η αγωνιστική)

15:30 Πρωτέας Γρεβενών-ΠΟ Νέων Μουδανιών

17:15 Αετοί Λάρισας-Νικόπολη Πρέβεζας

19:00 Ασπίδα Ξάνθης-Πιερικός Αρχέλαος

tsiotras.blogspot

This entry was posted on Κυριακή, Απρίλιος 21st, 2019 at 22:56 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply