Εγινε πλέον συνήθεια

Ακόμη μια βαριά εντός έδρας ήττα υπέστησαν τα Γρεβενά Αεράτα, τα οποία ηττήθηκαν με 4-0 από την ΑΕ Λευκίμμης.

Η είσοδος των ομάδων:

Τα γκολ:
0-1

0-3

0-4

Ο αγώνας
Οι Γρεβενιώτες ποδοσφαιριστές, στάθηκαν καλά στα πρώτα 45 λεπτά με τον Χαματάι, μάλιστα, να έχει ευκαιρία για να σκοράρει στο 15’.
Το β’ ημίχρονο, ωστόσο, αποτέλεσε μονόλογο για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι σκόραραν τετράκις.
Στο 64’ ο Κιοσές άνοιξε το σκορ, ενώ το 0-2 σημειώθηκε στο 78’ με τον Τσεβανέδη.
Εξι λεπτά αργότερα ο Βασιλάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, ενώ το τελικό 0-4 πέτυχε ο Κιπτίου, ο οποίος είχε και δοκάρι στο 87’.

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ (Μπαλοδήμος): Μπακιρτζής, Γαβρίδης, Μπατακόιας (63’ λ.τ. Τζάτζης), Καραμπάλιος (70’ Παλάσκας), Δαδαλής (30’ Λιάκας), Χύσεν, Ζαγκλιαβός, Μπαλοδήμος, Χαματάι, Σάλα (70’ Βλάχος), Βασιλόπουλος

ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Μπολάνο): Ντούνης, Βούλγαρης, Ιωαννίδης, Βασιλάκης, Στέρεφ, Παπαδόπουλος (46’ Κιπτίου), Θεοδωράκης (65’ Καμαρά), Σελμανάι (46’ Γασπαράτος), Τσιούφλιος (46’ Κιοσές), Τσεβανέδης, Λίμα.