Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, η ομάδα του Πρωτέα, κατάφερε τελικά να ..πάρει το ροζ φύλλο του αγώνα, επικρατώντας της ΑΟ Καλαμπάκας με σκορ 67-60.
Μπορεί η ομάδα του Πέτρου Μουρουζίδη να κατάφερε να προηγηθεί με διαφορά ακόμη και +15 πόντων, παρ΄ολα αυτά, οι φιλοξενούμενοι στο τρίτο δεκάλεπτο έκαναν 21-4 και πέρασαν για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ με 45- 43.
Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, ο Πρωτέας κατάφερε να πάρει πάλι τα..ηνία του αγώνα και να φύγει νικητής, μέσα στο κλειστό των Γρεβενών, που για μια ακόμη φορά οι φίλαθλοι ήταν ο ..έκτος παίκτης.
Το βάπτισμα του ..πυρός στην Γ Εθνική, πήραν οι μικροί Βαγγέλης Μητρόπουλος και Χρήστος Κυρατζής Junior.