Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Γ’ Εθνική: Δύο νίκες και τέσσερις ήττες για τις ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας – Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

22 Οκτωβρίου, 2018 by Χρήστος Μίμης

Με την 4η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας σε 2ο και 3ο Όμιλο αντίστοιχα.

Γλυκόπικρη γεύση άφησαν οι ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας, αφού Μακεδονικός Φούφα και Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας πήρανε το «τρίποντο» της νίκης, ενώ από την άλλη Μελιτέας Μελίτης, Μακεδονικός Σιάτιστας, Ερμής Αμυνταίου και Γρεβενά Αεράτα γνώρισαν ισάριθμες ήττες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Γ’ Εθνική (2ος Όμιλος | 4η Αγωνιστική)

Άρης Παλαιοχωρίου – ΠΑΟ Κουφαλίων 4-2
Αλμωπός Αριδαίας – Βέροια 1-1
Λαγκαδάς – Ολυμπιακός Κυμίνων 1-0
ΠΟ Τρίγλιας – Μελιτεύς Μελίτης 2-0
Ερμής Αμυνταίου – Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 0-3
Μακεδονικός – Εδεσσαϊκός 1-0
Νίκη Αγκαθιάς – ΑΣ Γιαννιτσά 2-0

 

Γ’ Εθνική (3ος Όμιλος | 4η Αγωνιστική)

ΑΟ Φλωριάδας – Μακεδονικός Φούφα 0-3

α.α.

Θεσπρωτός – Αχέρων Καναλακίου 1-0
ΑΕ Λευκίμμης – Γρεβενά Αεράτα 4-0
Τηλυκράτης 2014 – Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ 3-1
Κρόνος Αργυράδων – Σούλι Παραμυθίας 1-0
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Θρίαμβος Σερβιανών 1-0

 

Οι Βαθμολογίες:



2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 Νίκη Αγκαθιάς 4 10
2 ΠΟ Τρίγλιας 4 10
3 Άρης Παλαιοχωρίου 4 9
4 Λαγκαδάς 4 7
5 Μακεδονικός 4 6
6 ΑΣ Γιαννιτσά 4 6
7 Βέροια 4 5
8 Αλμωπός Αριδαίας 4 5
9 Εδεσσαϊκός 4 4
10 Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 4 4
11 Μελιτεύς Μελίτης 4 4
12 Ολυμπιακός Κυμίνων 4 3
13 Ερμής Αμυνταίου 4 2
14 ΠΑΟ Κουφαλίων 4 1

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 4 9
2 Μακεδονικός Φούφα 4 8
3 Τηλυκράτης 2014 4 8
4 Σούλι Παραμυθίας 4 7
5 Ναυπακτιακός Αστέρας 3 7
6 ΑΕ Λευκίμμης 3 7
7 Κρόνος Αργυράδων 4 6
8 Αχέρων Καναλακίου 4 5
9 Θεσπρωτός 4 4
10 Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ 4 2
11 Θρίαμβος Σερβιανών 4 1
12 Γρεβενά Αεράτα 3 0
13 ΑΟ Φλωριάδας 3 0

 

Η επόμενη αγωνιστική:

Γ’ Εθνική (2ος Όμιλος | 5η Αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Βέροια

Ολυμπιακός Κυμίνων – Άρης Παλαιοχωρίου

Μελιτεύς Μελίτης – Αλμωπός Αριδαίας

Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου – Λαγκαδάς

Εδεσσαϊκός – ΠΟ Τρίγλιας

ΑΣ Γιαννιτσά – Ερμής Αμυνταίου

Νίκη Αγκαθιάς – Μακεδονικός




Γ’ Εθνική (3ος Όμιλος | 5η Αγωνιστική)

Ναυπακτιακός Αστέρας – ΑΕ Λευκίμμης

Σούλι Παραμυθίας – Τηλυκράτης 2014

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Κρόνος Αργυράδων

Μακεδονικός Φούφα – Αχέρων Καναλακίου

Γρεβενά Αεράτα – ΑΟ Φλωριάδας

Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ – Θεσπρωτός

 

Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr 

This entry was posted on Δευτέρα, 22 Οκτωβρίου, 2018 at 09:18 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Γ + Δ Εθνική, ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply