Εύκολη νίκη για την ομάδα του Πρωτέα Γρεβενών στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής τουπρωταθλήματος Μπάσκετ της Γ Εθνικής (Γ όμιλος).
Οι άντρες του Πέτρου Μουρουζίδη, νίκησαν,  χωρίς να… ιδρώσουν ιδιαίτερα, την ομάδα των Ίκαρων Τρικάλων με το ευρύ σκορ 89-38.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν μέσα στο παιχνίδι μέχρι το πρώτο δεκάλεπτο, από εκεί και μετά υπήρξε μόνο ο ..μονόλογος των γηπεδούχων..

Τα δεκάλεπτα: 17-13, 42-18, 65-29 και το τελικό 89-38

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 10(1), Γράβας 15(1), Μιχαηλίδης 16(5),Κολοβός ,Συλλάκος, Κλωναράς 8, Τακίδης 8, Κόττας 8, Μποζιάρης 8, Καλογεράτος 9(2), Τζήμου 5(1), Μητρόπουλος 2

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Θεοδώρου 2, Φούντας Γ. 10(1), Φούντας Φ. 7(1), Κορδέας,Χαντζής 7, Μέξης 5, Ντούρβας 3(1), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς , Αργύρης 4(1).

13) ΓΕ Αγρινίου 12 636-773 -137

*Φαίακας Κέρκυρας και ΑΓΣ Ιωαννίνων έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

tsiotras.blogspot.com

One thought on “Grevena TV || Μπάσκετ Γ Εθνικής (Γ όμιλος) Πρωτέας Γρεβενών – Ικαροι Τρικάλων 89-38 Δείτε όλα τα αποτελέσματα (εικόνες + video)”
  1. Συγχαρητήρια στον Πρωτέα που έσπασε το αμυντικό ρεκόρ της ομάδας δεχόμενη μόνο 38! πόντους

Έσπασε το ρεκόρ που κρατούσε πολλά χρόνια από το 2010: Γουμένισσα-Πρωτέας= 39-83

Αν άντεχε μισό λεπτό παραπάνω και τους κρατούσε στους 33 θα έμπαινε στα ρεκόρ ολόκληρης της Γ εθνικής κ της χώρας για τη τελευταία δεκαετία..