Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Μπάσκετ Γ Εθνική: Αιγινιακός – Πρωτέας Γρεβενών 79-83 – Δείτε όλα τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής

1 Μαΐου, 2017 by Χρήστος Μίμης

Νίκη, όπως και στον πρώτο γύρο, πέτυχε ο Πρωτέας Γρεβενών, αυτή τη φορά μέσα στην έδρα του Αιγινιακού με σκορ 83-79. Όλα θα ξεκαθαρίσουν την ερχόμενη αγωνιστική μέσα στα Γρεβενά, όπου ο Πρωτέας υποδέχεται την ομάδα της Μελίκης που ηττήθηκε χθες από την ομάδα των Φαρσάλων.

Δεκάλεπτα: 22-17, 38-37, 60-59, 79-83
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Λελούδας
Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 12 (2), Μωυσίδης 9 (3), Παρίσης 5 (1), Παουλεάνου 13 (3), Μανωλόπουλος, Αργυρόπουλος 17 (2), Κιρκιντζιώτης 4, Αναστασιάδης 13 (2), Μπλόσι, Τσουτσούκας 6.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος, Χατζόβουλος 6, Ρίγγος 6, Κολοβός, Συλλάκος 8 (2), Κιούρκας 11 (1), Μπόζιαρης 8 (2), Κλωνάρας Ν. 12 (1), Τζήμου 10 (2), Κόττας 22 (1).

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα

ΓΣ Ελίμειας-Διόσκουροι Κοζάνης 64-64(κ.α.), 70-70(α΄παρ.), 77-81
Αριστοτέλης Φλώρινας-Βίκος Ζαγοροχώρια  75-52
Απόλλων Καλαμαριάς-Εύαθλος Πολυκάστρου 76-80
ΓΑΣ Μελίκης-ΓΣ Φαρσάλων   63-71
Τιτάνες Παλαμά-ΠΣ Ευκαρπίας   80-66
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νικόπολη Πρέβεζας 78-75

ΓΣ Ελίμειας-Διόσκουροι Κοζάνης 77-81 ( 64-64, 70-70)
Δεκάλεπτα: 12-13, 29-25, 47-45, 64-64(κ.α.), 70-70 (α΄ παρ.), 77-81
Διαιτητές: Θεοδώρου-Γαζέτας
ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Μαλούτας 17(2), Βλάχος 14(2), Τσαμπούρης 2, Κατσέλας 8(2), Τσιαούσης 8(2), Μαλιούρας 4, Μακρής 12(3), Νικολάου 12.
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 7(1), Σκορδάρης, Ντόβας 14(2), Γκουτζιομήτρος 17(2), Μαυρίδης 13(1), Ζολώτας 9, Καρανώτας Τ. 9, Καρανώτας Σ. 12(2).

Απόλλων Καλαμαριάς-Εύαθλος Πολυκάστρου 76-80
Δεκάλεπτα: 16-21 , 33-38, 63-60, 76-80
Διαιτητές: Δημάδης-Γιαννούλης Αναστ.
Απολλων Καλαμαριάς(Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 7(1), Αποστόλου 9(1), Σουλούγκας 3, Κουκουλίδης, Αναστασίου 6, Μωϋσίδης 7(1), Καλαμπόκης, Στυλιανιδης 23(5), Δοξακης 17(4), Χατζιδης 4.
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 8(1), Ημερίδης 19(1), Ταπούτος, Ζεμπεκίδης, Χατζόπουλος, Βλέτσης 3, Πολυχρονίδης 8(2), Τσελέκης 15, Σιδηρόπουλος 10, Κουτούλας 17(2).

Τιτάνες Παλαμά-ΠΣ Ευκαρπίας 80-66
Δεκάλεπτα: 16-10, 37-29, 60-41, 80-66
Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας
Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 12(2), Πανάρας 22(6), Αργύρης 4, Γεωργατζάς 23(3), Παπαϊωάννου ,Δερμιτζάκης 4, Αρχοντής, Φαλιάκης Β., Αντωνίου 2, Μουμογλου 7, Χατζής, Αποστολάκης 6.
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 12(2), Πούλιος 3 (1), Κολότσιος 8, Θεοδωρόπουλος 1, Μπαζιος, Γαϊτάνης 2, Χολέβας 16, Γκαβέζος 12, Απιδόπουλος 4, Ουλουσίδης 6, Σιδηρόπουλος 2.

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νικόπολη Πρέβεζας 78-75
Δεκάλεπτα: 21-24, 43-36, 56-56, 78-75
Διαιτητές: Παπανικολάου-Τσιρόγλου
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης):Γεωργίου 4, Γκουντουβάς, Μπαρτζώκας 13, Πρέντζας 5(1), Τζίμας, Καννής, Καρασίμος 2, Μάκης 12, Μουζακίτης 20(6), Τσίγκας, Φίλιος 3, Αυγερινός 19(3).
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπύρης): Βαγενάς 12, Αργυρός, Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 17(5), Ροντογιάννης 2, Πολίτης 3, Παπαμιχαήλ 9(1), Βαβέτσης, Νίκας 6, Μακρόπουλος 8, Μενουδάκης, Μπάλλας 17.

Η βαθμολογία

1) Τιτάνες Παλαμά          42           1751-1432            319

2) Διόσκουροι Κοζάνης 40           1651-1423            228

3) ΓΣ Ελίμειας    40           1647-1454            193

4) ΓΣ Φαρσάλων               40           1726-1480            246

5) Νικόπολη Πρέβεζας  38           1628-1523            105

6) ΑΓΣ Ιωαννίνων             36           1683-1690            -7

7) ΠΣ Ευκαρπίας               35           1603-1603            0

8) Εύαθλος Πολυκάστρου            34           1515-1503            12

9) Απόλλων Καλαμαριάς              33           1641-1651            -10

10) Πρωτέας Γρεβενών 33           1416-1476            -60

11) ΓΑΣ Μελίκης               32           1586-1678            -92

12) Αριστοτέλης Φλώρινας         28           1424-1621            -197

13) Βίκος Ζαγοροχώρια 26           1164-1571            -407

14) Αιγινιακός   25           1394-1724            -330

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική (24η, 7/5)

Βίκος Ζαγοροχώρια-Απόλλων Καλαμαριάς

ΓΣ Φαρσάλων-Αριστοτέλης Φλώρινας

Πρωτέας Γρεβενών-ΓΑΣ Μελίκης

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΓΣ Ελίμειας

Διόσκουροι Κοζάνης-Τιτάνες Παλαμά

ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Νικόπολη Πρέβεζας-Αιγινιακός

This entry was posted on Δευτέρα, 1 Μαΐου, 2017 at 08:32 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply