Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

31ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου: 2ος ο Μίλτος Τεντόγλου, 4η η Ελένη Κουτσαλιάρη…

Φεβρουάριος 18th, 2017 by Χρήστος Μίμης

Με ατομικά ρεκόρ, στον κλειστό στίβο, οι Αθλητές από τα Γρεβενά, στους τελικούς αγώνες του άλματος στο μήκος, στο 31ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου, πήραν ο Μίλτος Τεντόγλου την 2ή θέση και η Ελένη Κουτσαλιάρη την 4η θέση.

Αναλυτικά, ο Μίλτος Τεντόγλου της Γυμναστικής Ένωσης Γρεβενών, με άλμα στα 7.65μ, δύο μόλις πόντους πίσω από τον πρώτο Αναστάσιο Γαλαζούλα (Γ.Σ.Ελ.Βενιζέλος) που πήδηξε 7.67μ, κατέκτησε την 2η θέση.

Αναλυτικά οι τρεις πρώτοι:
1.Αναστ Γαλαζούλας (Ελ Βενιζέλος) 7.67μ.
2.Μιλτ Τεντόγλου (ΓΕ Γρεβενών) 7.65μ.
3.Αγγ Ρούσσος (ΓΕΑ Τρικάλων) 7.61μ.

Η Ελένη Κουτσαλιάρη του Γυμναστικού Συλλόγου Γρεβενών κατέκτησε την 4η θέση, με άλμα 5.97μ., πίσω από τις: 1η Λίλη Αλεξούλη (ΑΣ Πελασγός) με 6.46μ., 2η Ευθυμία Κολοκυθά (Ελ Βενιζέλος) με 6.21μ. και την 3η Ανδριάννα Γράβαλου (ΑΕΚ) με 6.05μ.

This entry was posted on Σάββατο, Φεβρουάριος 18th, 2017 at 19:53 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΣΤΙΒΟΣ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.