osfpΈνα ακόμα εύκολο απόγευμα είχε ο Ολυμπιακός στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ.

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν άνετα στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού (Παναιτωλικός – Ολυμπιακός 2-5).

Τη «γκέλα» του Παναθηναϊκού εκμεταλλεύτηκε η ΑΕΚ, η οποία αν και έπαιξε με 10 παίκτες για περίπου 20 λεπτά κέρδισε στο, άδειο λόγω τιμωρίας, ΟΑΚΑ τον Πανιώνιο (ΑΕΚ – Πανιώνιος 2-0) και ανέβηκε στη δεύτερη θέση, τη στιγμή που ο Παναθηναϊκός έμενε σε «λευκή» ισοπαλία με τον Αστέρα στην Τρίπολη (Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 0-0).

Σημαντική νίκη πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ επί του Λεβαδειακού στην Τούμπα (ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός 2-0).

Με «διπλό» έφυγε ο Ηρακλής στην Κομοτηνή όπου επικράτησε του Πανθρακικού (Πανθρακικός – Ηρακλής 0-3), ενώ η Βέροια απέσπασε ισοπαλία από την Ξάνθη (Βέροια – Ξάνθη 1-1).

Πολύ όμορφο ματς έγινε στη Μυτιλήνη όπου η τοπική Καλλονή ηττήθηκε από τον Ατρόμητο (Καλλονή – Ατρόμητος 2-4).

Τέλος, ο αγώνας του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Πλατανιά έχει διακοπεί στο 81ο πρώτο λεπτό λόγω προβλήματος στους προβολείς του γηπέδου και ενώ το σκορ βρισκόταν στο 1-0.