Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Σούπερ Λίγκα (19η αγωνιστική): Ολυμπιακός – Ξάνθη το Σάββατο, ντέρμπι «Δικεφάλων» την Κυριακή

Ιανουάριος 23rd, 2016 by Χρήστος Μίμης

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας
paok aekΤο κυριακάτικο ντέρμπι στο Ολυμπιακό στάδιο μεταξύ της ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ ξεχωρίζει

στο πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Οι δύο ομάδες μάχονται για τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και το μεταξύ τους παιχνίδι αναμένεται μ’ εξαιρετικό ενδιαφέρον. Η ομάδα του Γουστάβο Πογιέτ θέλει να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα, αλλά οι Θεσσαλονικείς φέτος δείχνουν ικανοί για το καλύτερο, αλλά και για το χειρότερο.

Το Σάββατο, ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός που γνώρισε την πρώτη του εφετινή απώλεια στα Χανιά, υποδέχεται την Ξάνθη που μεσοβδόμαδα έμεινε στο 1-1 με τον ΠΑΟΚ στα Πηγάδια.

Μία μέρα αργότερα, ο Παναθηναϊκός θα δοκιμάσει τις δυνάμεις του στη Λιβαδειά κόντρα στον τοπικό Λεβαδειακό.

Αμφίρροπα κρίνονται και τα ματς στη Νέα Σμύρνη μεταξύ του Πανιωνίου και του Αστέρα Τρίπολης, όπως και του Περιστερίου μεταξύ του Ατρόμητου και του ΠΑΣ Γιάννινα.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής έχει ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ
15:00 (Μυτιλήνη) Καλλονή – Πανθρακικός
17:15 (Νέα Σμύρνη) Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης
19:30 (Καραϊσκάκη) Ολυμπιακός – Ξάνθη

ΚΥΡΙΑΚΗ
15:00 (Λειβαδιά) Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός
17:15 (Περιστέρι) Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα
17:15 (Βέροια) Βέροια – Παναιτωλικός
19:30 (ΟΑΚΑ) ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

ΔΕΥΤΕΡΑ
19:30 (Καυτανζόγλειο) Ηρακλής – Πλατανιάς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΣΥΝΟΛΟ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ
ΑΓ. Ν-Ι-Η Ν-Ι-Η Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘΜ
1. Ολυμπιακός 18 17-1-0 8-0-0 9-1-0 48-11 52
2. ΑΕΚ 18 11-3-4 7-0-2 4-3-2 31-15 36
3. ΠΑΟΚ 18 9-6-3 6-3-1 3-3-2 30-21 33
4. Παναθηναϊκός 18 11-2-5 6-2-1 5-0-4 26-14 32
5. Αστέρας Τρίπολης 18 8-3-7 5-2-2 3-1-5 24-21 27
. Πανιώνιος 18 8-3-7 5-2-2 3-1-5 21-18 27
7. Λεβαδειακός 17 6-5-5 2-4-2 4-1-3 16-20 23
8. Ηρακλής 18 5-7-6 3-3-2 2-4-4 17-20 22
9. ΠΑΣ Γιάννινα 18 6-3-9 5-2-3 1-1-6 21-29 21
10. Παναιτωλικός 18 5-5-8 4-2-3 1-3-5 20-30 20
. Πλατανιάς 18 5-5-8 3-3-3 2-2-5 17-21 20
12. Βέροια 18 4-7-7 1-3-5 3-4-2 11-17 19
. Ξάνθη 18 3-10-5 2-4-3 1-6-2 17-19 19
14. Ατρόμητος 17 5-3-9 3-1-5 2-2-4 13-18 18
15. Πανθρακικός 18 2-7-9 1-3-5 1-4-4 12-29 13
16. Καλλονή 18 1-4-13 1-3-5 0-1-8 12-33 7

* Από τον Παναθηναϊκό έχουν αφαιρεθεί τρεις βαθμοί.
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Σάββατο 23/01/2016

08:00 EUROSPORT & 2
Αυστραλιανό Όπεν, 6η μέρα
Τένις

14:30 EΡΤ2
Αίας Ευόσμου – Παναθηναϊκός
Βόλεϊ Γυναικών

14:45 OTE Sport 1
Νόριτς – Λίβερπουλ
Αγγλικό Πρωτάθλημα

15:00 NOVASPORTS 3
Καλλονή – Πανθρακικός
Super League

15:00 OTE Sport 2
Χανιά – ΑΕΛ
Football League

16:30 OTE Sport 3
Χόφενχαϊμ – Μπάγερ Λεβερκούζεν
Γερμανικό Πρωτάθλημα

16:30 OTE Sport 6
Ίνγκολσταντ – Μάιντς
Γερμανικό Πρωτάθλημα

16:30 OTE Sport 8
Ανόβερο – Ντάρμσταντ
Γερμανικό Πρωτάθλημα

16:30 OTE Sport 7
Κολονία – Στουτγάρδη
Γερμανικό Πρωτάθλημα

16:30 OTE Sport 5
Χέρτα – Άουγκσμπουργκ
Γερμανικό Πρωτάθλημα

17:00 OTE Sport 2
Μάλαγα – Μπαρτσελόνα
Ισπανικό Πρωτάθλημα

17:00 NOVASPORTS 4
Κηφισιά – ΠΑΟΚ
Basket League

17:00 NOVASPORTS 2
Ρέθυμνο – Κολοσσός
Κόροιβος – Απόλλων Πατρών
Άρης – Αρκαδικός
Καβάλα – Τρίκαλα
Basket League

17:00 OTE Sport 4
ΑΕΚ – Λαύριο
Basket League

17:00 OTE Sport 1
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Σαουθάμπτον
Αγγλικό Πρωτάθλημα

17:15 NOVASPORTS 1
Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης
Super League

17:15 ΕΡΤ2
Μικρός τελικός
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πόλο Ανδρών

18:00 NOVASPORTS 3
Παμβοχαϊκός – Φοίνικας Σύρου
Volley League

18:00 NOVASPORTS 7
Παρί Σεν Ζερμέν – Ανζέ
Γαλλικό Πρωτάθλημα

18:30 OTE Sport 5
Τρίκαλα – Απόλλων Σμύρνης
Football League

18:45 ΕΡΤ2
Τελικός
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πόλο Ανδρών

19:00 OTE Sport 7
Φροζινόνε – Αταλάντα
Ιταλικό Πρωτάθλημα

19:15 OTE Sport 2
Ντεπορτίβο Λα Κορούνια – Βαλένθια
Ισπανικό Πρωτάθλημα

19:30 OTE Sport 3
Γκλάντμπαχ – Ντόρτμουντ
Γερμανικό Πρωτάθλημα

19:30 OTE Sport 1
Γουέστ Χαμ – Μάντσεστερ Σίτι
Αγγλικό Πρωτάθλημα

19:30 NOVASPORTS 2
Ολυμπιακός – Ξάνθη
Super League

20:45 NOVASPORTS 4
Άγιαξ – Φιτέσε
Ολλανδικό Πρωτάθλημα

21:00 NOVASPORTS 1
Ναντ – Μπορντό
Γαλλικό Πρωτάθλημα

21:30 OTE Sport 2
Γρανάδα – Χετάφε
Ισπανικό Πρωτάθλημα

21:45 OTE Sport 1
Έμπολι – Μίλαν
Ιταλικό Πρωτάθλημα

22:45 NOVASPORTS 3
Πάσος Φερέιρα – Σπόρτινγκ
Πορτογαλικό Πρωτάθλημα

23:05 OTE Sport 7
Ράγιο Βαγιεκάνο – Θέλτα
Ισπανικό Πρωτάθλημα

δολ,αμπε

This entry was posted on Σάββατο, Ιανουάριος 23rd, 2016 at 12:04 and is filed under Super League, ΑΘΛΗΤΙΚΑ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply