Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Μπάσκετ Γ Εθνική (3ος όμιλος): Αριστοτέλης Φλώρινας – Πρωτέας Γρεβενών 75-82 (εικόνες) – Όλα τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

1 Νοεμβρίου, 2015 by Χρήστος Μίμης

prvt 5Σπουδαία νίκη μέσα στην Φλώρινα, πέτυχε η ομάδα του Πρωτέα, επικρατώντας την Κυριακή (1-11) του Αριστοτέλη με σκορ 75-82.

Δεκάλεπτα: 18-16, 35-38, 58-53, 75-82
prvt 1
Διαιτητές: Μαντήλας, Νάκας.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 3, Κέκελης 10 (2), Βίτκας 9 (2), Παπαδημητρίου 24 (5), Ρούζιος 12 (2), Καραβατάκης, Κεσίδης, Βασιλείου 7, Παπαπαϊωακείμ 10, Συμεών.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 17 (3), Γιαννάκης 8 (2), Κλωνάρας 10, Ρίγκος, Κολοβός 7 (1), Ζήμπρας, Κιούρκας 6, Μπόζιαρης 7 (1), Μαλιούρας 11, Τζήμας 13 (2), Γάτος 3, Συλλάκος.

Δείτε εικόνες: (Κάντε κλικ πιο κάτω για μεγέθυνση
prvt 5

prvt 4

prvt 3

prvt 2


Δείτε όλα τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

 

ΕΘΝΙΚΗ-Γ-ΜΠΑΣΚΕΤ-LOGOΑριστοτέλης Φλώρινας – Πρωτέας Γρεβενών 75-82
Εύαθλος – Καρδίτσα 50-57
Μακεδονικός – Μελίκη 78-67
Αιας Ευόσμου – Πτολεμαΐδα 72-51
Διοσκουροι Κοζάνης – Ερμής Αγιάς 67-71
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Σιάτιτσα 81-69

Τα φύλλα αγώνων

Μακεδονικός – Μελίκη 78-67
Δεκάλεπτα: 23-11, 48-40, 60-53, 78-67
Διαιτητές: Φούτζηλας, Παπαδόπουλος Χαρ.
Μακεδονικός (Τσούρμας): Χαρτόπουλος 9, Κοντσές Α. 2, Ντισλής 32 (3), Μιχαηλίδης 9, Λυχριδάς, Κομμάτας, Κοντσές Β., Παρχαρίδης, Πηλακούτας 4, Μποβασιανός 6, Νταράκης 16, Γραβάνης.
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 19 (2), Μαυρίδης 16 (3), Δημητριάδης 11 (2), Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Παπαρώσης, Ρογκόντης 6, Κωτζαμπάσης 7 (2), Κωσταμπίτσης, Σταυρουλάκης 4, Τζουνόπουλος 4, Κουτσιαμπασόπουλος.

Διόσκουροι Κοζάνης – Ερμής Αγιάς 67-71
Δεκάλεπτα: 9-18, 32-32, 54-51, 67-71
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Αγραφιώτης
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 4, Σκορδάρης 7 (1), Ντόβας 21 (2), Βλάχος 15 (1), Ζολώτας 2, Νικολάου 12 (1), Ανδρίτσος 2, Καρανώτας 4.
Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Κόμματος 15 Δαουλάρης 14, Καλεμτζάκης 2, Μηλιώνης 9 (3), Χαλκιάς, Γούλας 2, Περωτής 18, Γκανέτσας 11 (3), Ριζούλης.

Αίας Ευόσμου – Πτολεμαϊδα 72-51
Δεκάλεπτα: 20-14, 32-26, 59-37, 73-51
Διαιτητές: Ρούκας, Κολοκυθάς
Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούντζιας 6, Καδής 12, Μαυρίδης 20, Λύτας 11, Βελλίδης 11, Σικαλίδης 8, Παπαδόπουλος 2, Σπύρας 3.
Πτολεμαϊδα (Μορουζίδης): Μαλούτας 9, Καλομενίδης 5, Κλωνάρας 8, Τσιαγκλάντανος 13, Σαχπατζίδης 2, Πανίδης 10, Πλεξίδας 2, Ματκάρης 2.

Εύαθλος Πολυκάστρου  – ΑΣ Καρδίτσας 50-57
Δεκάλεπτα: 9-13, 24-20, 31-34, 50-57
Διαιτητές: Φουτζήλας, Παπαδόπουλος Χαρ.
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 3 (1), Γκαντίδης 6 (2), Ημερίδης 11, Πούλος 2, Σιώπκας 2, Κουτούλας 5, Ζεμπεκίδης 9 (3) ,Κηρύκος, Πολυχρονίδης 12 (4), Φελέκης, Σιδηρόπουλος, Παπαρίδης.
ΑΣ Καρδίτσας (Φόρος): Δεσπούλης 4, Πανάρας 4, Γεωργίου 12 (2), Τσιαμούρας, Βούλγαρης, Κατσαρός, Αντωνίου 6 (1), Κουρέπης 2, Πάσσας 3, Ζωιτσάκος, Θέος 26 (3), Μπρούτσος.

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Σιάτιστα 81-69
Δεκάλεπτα: 21-15, 42-36, 62-51, 81-69
Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τζουκανέλης): Γεωργίου, Μπαρτζώκας 12, Κοντός 9 (1) , Αντωνίου, Σκορδίλας 12 (2), Μάκης 2, Πάτρας 14, Φίλιος 2, Αυγερινός 23 (4), Μάλλιος, Μάντζιος 7.
Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας, Σβώλης, Γράβας 5, Ρέππας Χρ. 6, Παπαθωμάς 4 (1), Ρέππας Ν. 10, Καρακουλάκης 10 (2), Χιόνος 7 (1), Τσιαούσης 18 (1), Καλαμπούκας 9 (1), Κοσμίδης, Γκουζιώτης.

 

Βαθμολογία

ΘΕΣΗ

ΟΜΑΔΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

1

Ερμής Αγιάς

8

2

ΑΣ Καρδίτσας

8

3

Πρωτέας Γρεβενών

7

4

Μελίκη

6

5

ΓΣ Σιάτιστας

6

6

ΑΓΣ Ιωαννίνων

6

7

Διόσκουροι Κοζάνης

5

8

Εύαθλος Πολυκάστρου

5

9

Αριστοτέλης Φλώρινας

5

10

Μακεδονικός

5

11

Πτολεμαΐδα

4

12

Αίας Ευόσμου

4

13

Ηρακλής Κοζάνης

2

Η επόμενη αγωνιστική:

5η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
08/11/15 17:00 ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩ-ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚ 0-0
08/11/15 17:00 ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 0-0
08/11/15 17:00 ΔΑΚ ΜΕΛΙΚΗΣ ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ-ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 0-0
08/11/15 17:00 ΔΑΚ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ-ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑ 0-0
08/11/15 17:00 ΑΓΙΑΣ ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ-ΑΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛ 0-0
08/11/15 17:00 ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 0-0
08/11/15 17:00 ΔΑΚ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ-ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ 0-0

This entry was posted on Κυριακή, 1 Νοεμβρίου, 2015 at 21:42 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ, ΦΛΩΡΙΝΑ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply