Την βοήθησε να κερδίσει!

ΣΕΡΕΝΑ ΓΟΥΙΛΙΜΑΣΈνα από τα πιο αστεία στιγμιότυπα της χρονιάς μας χάρισε η Σερένα Γουίλιαμς στο τουρνουά «Hopman Cup» που διεξάγεται στην Αυστραλία.

Συγκεκριμένα η Αμερικανίδα ήταν κάκιστη στο πρώτο σετ του αγώνα της με την Φλάβια Πενέτα, το οποίο και έχασε με 6-0.

Εκείνη λοιπόν δεν έμεινε απτόητη, αφού ρώτησε τη διαιτητή του αγώνα αν επιτρέπεται να παραγγείλει έναν εσπρέσο να πιει προκαλώντας το γέλιο σε όσους βρίσκονταν εκεί γύρω της, συμπεριλαμβανομένης και της ίδιας.

Η διαιτητής του αγώνα έκανε δεκτό το αίτημα της Αμερικανίδας και λίγη ώρα αργότερα ένα ball girl της έφερε τον… διπλό εσπρέσο!

Η… καφεΐνη λειτούργησε γρήγορα στον οργανισμό της, αφού τελικά κέρδισε τα δύο επόμενα σετ και πήρε τη νίκη.

«Είμαι ακόμη με lag από το ταξίδι και η Φλάβια έπαιζε πάρα πολύ καλά. Κάθε άνθρωπος χρειάζεται έναν καφέ. Εγώ πίνω καφέ κάθε πρωί, διαφορετικά δεν μπορώ καν να περπατήσω. Ήθελα ένα καφέ με το κουλούρι μου (σ.σ εννοούσε το σκορ της αφού έχανε 1-0 σετ) και ήταν πραγματικά καλός», ήταν τα λόγια της μετά τον αγώνα.