Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Μπάσκετ: Διόσκουροι Κοζάνης -Πρωτέας Γρεβενών 64-72- Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά (8η αγωνιστική)

Νοέμβριος 30th, 2014 by Χρήστος Μίμης

πρωτεας 2Σπουδαία νίκη μέσα στην Κοζάνη, (την δεύτερη από την αρχή του πρωταθλήματος), πέτυχε η ομάδα του Πρωτέα Γρεβενών απέναντι στους Διόσκουρους Κοζάνης με σκορ 64-72.


ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 64-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-27, 31-44, 53-55, 64-72.
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Παπαδοπούλου Χρ.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 6 (1), Σκορδάρης 2, Ντόβας 10 (1), Γκοβεδάρος 3 (1), Καρανώτας Στ. 20, Ζολώτας, Γκλιάνας 2, Μπάρμπας 16 (4), Καρανώτας Τ. 3, Ανδρίτσος 2.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 9 (1), Γιαννάκης 10 (2), Μουράτογλου 14 (2), Ρίγκος 3, Συλλάκος, Τσιμίδης, Μαλιούρας 23, Πετρίδης 3 (1), Τζήμας 10 (2), Χαντάβας.
Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:
Διόσκουροι Κοζάνης -Πρωτέας Γρεβενών 64-72
Καστοριά-Μελίκη 85-60
Σιάτιστα-Βόνιτσα
Μεταμόρφωση Βόλου -Ηρακλής Κοζάνης 73-78
ΑΟ Αγρινίου-Καρδίτσα  70-51
Πανεδεσσαϊκός-ΑΕΛ 45-94
Αίολος Αστακού-Νίκη Βόλου  96-73

Τα φύλλα αγώνων:

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ  96-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 35-16, 49-42, 71-54, 96-73
Διαιτητές: Καρακάσης, Κρεσταινίτης
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Βουρνάς): Καραγεώργος, Πανάρας 19 (5), Σταμουλόπουλος, Ψάλτου 12 (2), Σούρλας, Κακλαμάνος 37 (6), Πάππος 11 (1), Χουλιάρας, Καλισώρας 6 (2), Ψωμάς-Λυμπάρης 9, Δουρούκης 2.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Καραΐσκος): Τζίνης 11 (1), Οικονόμου, Καραθανάσης, Μαστοράκης 2, Τσώλης 19 (2), Τοκατλίδης 13 (1), Κέτουλας 2, Τάσσος.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΚΑΡΔΙΤΣΑ  70-51
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-11, 27-25, 45-37, 70-51
Διαιτητές:  Δημόπουλος-Τσακαλογιάννης
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Παναγιώτου, Τσατάλας 16 (1), Σταμούλης, Σταμουλάκης 2, Τσιρώνης 5, Μήτσιου 9, Γεωργούλας 14 (2), Μακρής 12, Γκόβας 12 (1).
ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Παππάς): Δεσπούλης 7 (1), Γεωργίου, Θόδης, Τσαμούρας 2, Παπαϊωάννου 3 (1), Παππάς Κ. 8, Κομποδιέτας 12 (3), Παπαδόπουλος 17, Αντωνίου 2, Μπραϊμιώτης, Κουρέτης, Βούλγαρης.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΜΕΛΙΚΗ 85-60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-22, 42-29, 67-47, 85-60
Διαιτητές:  Κοϊμτζόγλου-Τσοκόλης
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Δαραβίγκας 1, Λέκκος, Δίτσιος, Γυμνόπουλος 25 (2), Αντωνιάδης 15 (2), Καραμήτσος 4, Ντάλης 5 (1), Τασιούδης 6, Τεπετίδης 10 (2), Σταϊος, Πανταζής 9, Κόκουρας 10.
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 9 (1), Μαυρίδης 15, Δημητριάδης 6 (1), Γιαννόπουλος, Γκόγκας, Κοτσάμπασης 2, Λέφας 8, Παραπούρας 14 (3), Τζουνόπουλος 4, Ρογγότης 2, Κωνσταντίτσης, Κουτσιαμπασόπουλος.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 73-78
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-22, 40-40, 54-61, 73-78
Διαιτητές: Δημάδης-Κατρακάρης
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛ. (Μυριντζής):Καραγιώργος 16 (2), Ζήσης 2, Παπούλιας, Νάνης 24 (2), Παρασκευάς 9 (1), Τσιτσιγιάννης 4, Παλάσκας 2, Διανέλος 2, Γιωτόπουλος 14 (2),
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης):Σιδέρης 6, Τσακμάκης 11, Γιαννουζάκος 23 (4), Κέκελης 6 (1), Δούμας, Πουλιώνης, Παπούλιας 9, Τσιλιγιάννης, Γιαννούλης 23, Βαρδάκας, Καλαϊτζής.

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ-ΑΕΛ  45-94
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-27, 24-48, 34-70, 45-94
Διαιτητές: Μανιός-Μαραθιώτης
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Mήτσης): Καρνάβας 16, Τακατζόγλου, Σπανός 7 (1), Κλιμιτσάρης, Δημητρόπουλος 7, Μάρκου, Χρήστου, Τσάμης 1, Στρέπκος 1, Μακρόπουλος 3, Παζάρκας, Θεοδώρου 10.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος):Βλαχούλης 9 (1), Τέλιος 4, Σαριμπαλίδης 3 (1), Τσιλούλης 18, Τσούτσος 16, Μηλιώνης 19 (5), Κονδυλόπουλος 5 (1), Σταυρόπουλος, Μπλιάτζας 8, Πολίτης 3 (1), Ψάλτου 7, Κόκκας 2.

ΣΙΑΤΙΣΤΑ – ΒΟΝΙΤΣΑ 81-70

Δεκάλεπτα: 23-15, 41-27, 61-47, 81-70
Διαιτητές: Καρακώστας-Δολγύρας
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Χιόνος 8, Γράβας 29, Ρέππας Χ. 4, Παπαθωμάς, Ρέππας Ν. 10, Καλαμπούκας 10, Τζώνος Γ., Τζώνος 9, Σερέφας, Τσιλούλης 11.
Βόνιτσα (Κοντογιάννης): Κακιούζης 8, Κοντογιάννης Π. 10, Αρέθας 6, Κόκκαρης, Περλής 12 (1), Καραμπάς, Μάρης, Τσιτσώνης 6 (2), Μανδαλάκης 29 (1).

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες):
1. ΑΕΛ 16 (8-0)
2. Αίολος Αστακού 15 (7-1)
3. Καστοριά 15 (7-1)
4. Αγρίνιο 14 (6-2)
5. Ηρακλής Κοζάνης 14 (6-2)
6. Σιάτιστα 12 (4-4)
7. Μελίκη 12 (4-4)
8. Μεταμόρφωση Βόλου 11 (3-5)
9. Διόσκουροι Κοζάνης 11 (3-5)
10. Καρδίτσα 11 (3-5)
11. Νίκη Βόλου 10 (2-6)
12. Πρωτέας Γρεβενών 10 (2-6)
13. Βόνιτσα 9 (1-7)
14. Πανεδεσσαϊκός 8 (0-8)

Επόμενη αγωνιστική (9η, 7/12):

Πρωτέας Γρεβενών – Καστοριά
Μελίκη – Σιάτιστα
Βόνιτσα – Μεταμόρφωση Βόλου
Ηρακλής Κοζάνης – Αίολος Αστακού
Καρδίτσα – Διόσκουροι Κοζάνης
ΑΕΛ – Αγρίνιο
Νίκη Βόλου – Πανεδεσσαϊκός



infobasket

This entry was posted on Κυριακή, Νοέμβριος 30th, 2014 at 21:37 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply