Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

Μπάσκετ Γ Εθνική (1ος ομίλος Βορρά): Βόνιτσα – Πρωτέας 65- 68 – Δείτε τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Μάρτιος 30th, 2014 by Χρήστος Μίμης

http://www.star-fm.gr/wp-content/uploads/2013/12/DSC03579-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%BF.jpgΣπουδαία νίκη μέσα στην Βόνιτσα επί της τοπικής ομάδας με 65-68, πέτυχε την Κυριακή (30/3) ο Πρωτέας Γρεβενών, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του Βορρά της Γ Εθνικής κατηγορίας των ανδρών στο Μπάσκετ.

Να θυμίσουμε  ότι και στον πρώτο γύρο, οι άντρες του Γιάννη Χασιώτη, είχαν επιβληθει στα Γρεβενά με σκορ 80-65.

ΒΟΝΙΤΣΑ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 65-68

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-15, 33-27, 46-47, 65-68
Διαιτητές: Καρακάσης-Κωνσταντινίδου

ΒΟΝΙΤΣΑ (Πανούλιας): Σερμέτης, Μάρης, Ζαχαράκης, Χρύσης 16, Πέρλης 10, Μακρόπουλος 8, Πολίτης 31 (3).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ(Χασιώτης): Ζαμπέτης 4, Γιαννάκης 11 (1), Γράβας 2, Πουλιανίτης 4, Κλωνάρας 11, Κολοβός 7 (1), Μουράτογλου 22 (2), Ιωαννίδης 2, Τζήμας 3 (1), Τσιμίδης 2.

Ομάδα της Β’ Εθνικής είναι πλέον οι Τιτάνες Παλαμά οι οποίοι επικράτησαν εύκολα της Καστοριάς στην κατάμεστη έδρα τους  και πανηγύρισαν δίκαια την μεγάλη τους επιτυχία, καθώς ακολουθούν τον Φοίνικα Λάρισας στην επόμενη κατηγορία.

TITANES

Αναφορικά με την μάχη της παραμονής, Καστορία και Αστέρας Λάρισας δείχνουν ότι θα δώσουν την μάχη τους μέχρι το τέλος.

Τα φύλλα αγώνων:

ΑΕΛ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 68-51
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19, 40-32, 54-41, 68-51
Διαιτητές: Θεοδώρου-Γαζέτας
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βογιατζής, Κονδυλόπουλος, Γκανέτσας 3 (1), Κουρής, Τσιλούλης 22 (2), Μηλιώνης 8 (2), Τσακνάκης 4, Αποστολάκης 7, Κορκόβελος 5, Καρπούζας 2, Τσούτσος 17 (2).
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Κατσέλας 2, Σισμάνης 7 (1), Βλάχος 12 (3), Μπαταούλας 8 (1), Μαλούτας 4, Τσαμπούρης 7, Μίχος 2, Γκοβεδάρος, Καραγιαννίδης 4, Γεωργιάδης 4, Τσιάμης, Νικολάου 1 .

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ – ΜΕΛΙΚΗ 79-81
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-21, 30-37, 54-51, 79-81
Διαιτητές: Αργυρού-Τσοκόλης
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β. (Μυριντζής): Καραγιώργος 6 (2), Γιδιώτης 2, Παπούλιας 7 (1), Νάνης 21(3), Θεοχάρης 14, Καραρήγας 2, Παλάσκας 4, Καφάσης 1, Παρασκευάς 22 (1).
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 11  (1), Μαυρίδης 22 (3), Δημητριάδης 5, Κοτσάμπασης 24 (3), Κοτσαμπασόπουλος, Λέφας 5, Παραπούρας 12 (1), Τζουνόπουλος 2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ   57-84
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-18, 34-37, 47-65, 57-84
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κετούλας
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Τριανταφυλλίδης): Χρήστου 2, Tσιαβές 12, Μανώλας 2, Λιάκος 9 (1), Πάσχος, Καραμουσκέτας 1, Σταυρόπουλος 17 (4), Πρόγκας 12, Πασχάλης, Γαλάνης 2, Σπυρόπουλος.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Λιάγκας): Αθανασόπουλος 8 (2), Ακρίβος, Παπαχρήστος 15 (1), Γοργόλης 7 (1), Λεπενιώτης 12 (2), Περωτής 10, Γκαγκανάσιος 6, Σαριμπαλίδης 6 (1), Τσούμας 5, Τσιαμπαλής 15 (3).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 75-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-17, 43-27, 62-48, 75-66
Διαιτητές: Ταρενίδης-Παπαγεωργίου
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Χαντζιάρας): Τσιάπουλας 9 (1), Γεωργαντζάς 18 (3), Αναγνωστόπουλος 10(1), Τριανταφύλλου 18 (4), Γιωτόπουλος 2, Αργύρης 11 , Φαλιάκης 1, Αντωνίου 3, Γκαντιάς 3 (1).
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Δαραβίγκας 6 , Ρούζιος 11, Βλάχος 11 (1), Μπένας , Γουπιδένης 2, Καραμήτσιος 19 (1), Βογιατζής 2 , Σταϊος 8 (2), Κόκουρας 7.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ  – ΜΑΚΑΜΠΗ 77-79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-22, 42-39, 61-60, 77-79
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόκας
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. (Παπαδόπουλος): Παπαδημητρίου 3, Μαυρίδης 22, Βασιλείου 13, Βίτκας 21, Συμεών 5, Γαζέας 8, Κετσετζής 5, Νέσης.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ντολόπουλος): Δήμου 20, Κοντός 6, Χατζηνικολάου 11, Μπακιρτζής 2, Ρομπούτης 10, Μπούλης 11, Αρούχ 19.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Βόνιτσα – Πρωτέας Γρεβενών 65-68

Μεταμόρφωση Βόλου – Μελίκη 79-81
Αστέρας Λάρισας – Φοίνικας Λάρισας 57-84
Τιτάνες Παλαμά – Καστοριά 75-66
Αριστοτέλης Φλώρινας – Μακαμπή 77-79
ΑΕΛ – Διόσκουροι Κοζάνης 68-51

Η επόμενη αγωνιστική (20ή, 6/4):

Πρωτέας Γρεβενών – Μεταμόρφωση Βόλου
Φοίνικας Λάρισας – Βόνιτσα
Διόσκουροι Κοζάνης – Αστέρας Λάρισας
Μελίκη – Τιτάνες Παλαμά
Καστοριά – Αριστοτέλης Φλώρινας
Μακαμπή – ΑΕΛ

infobasket

H Βαθμολογία (σε 19 αγώνες):

1.Φοίνικας Λάρισας 36 (17-2)
2.Τιτάνες Παλαμά 35 (16-3)
—————————————–
3.Βόνιτσα 31 (12-7)
4.Μεταμόρφωση Βόλου 30 (11-8)
5.Διόσκουροι Κοζάνης 30 (11-8)
6.Πρωτέας Γρεβενών 29 (10-9)
7.ΑΕΛ 28 (9-10)
8.Μελίκη 28 (9-10)
9.Αστέρας Λάρισας 27 (8-11)
10.Καστοριά 26 (7-12)
11.Μακάμπη 23 (4-15)
12.Αριστοτέλης Φλώρινας* 18 (0-18-1)
*Έχει ένα μηδενισμό

This entry was posted on Κυριακή, Μάρτιος 30th, 2014 at 21:30 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply