Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Γ Εθνική: Θεσπρωτός – Πυρσός Γρεβενών 0-1 -Δείτε όλα τα αποτελέσματα του 2ου ομίλου

Μάρτιος 23rd, 2014 by Χρήστος Μίμης

22η αγωνιστική – 2ος όμιλος

PYRSOS 2Σπουδαία νίκη μέσα στην Ηγουμενίτσα με σκορ 1-0 κατά του  Θεσπρωτού πέτυχε σήμερα ο Πυρσός, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής. Το γκολ του Πυρσού σημείωσε ο Στέλιος Τζερεμές.

Το Σάββατο, η ΑΕΛ ήρθε ισόπαλη 3-3 στο Αλκαζάρ με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης.

Η 22η αγωνιστική (23/03)
ΑΕΛ-Οικονόμος Τσαριτσάνης 3-3 (22/03)
Όλυμπος Κέρκυρας-Πρέβεζα 0-6
Θεσπρωτός-Πυρσός Γρεβενών 0-1
Εθνικός Φιλιππιάδας-Κάστορας 0-0
Καστοριά-Κεραυνός Θεσπρωτικού 4-2
Καμπανιακός-Κοζάνη 0-1
Τηλυκράτης Λευκάδας-Δόξα Πενταλόφου (0-3 α.α)
Οδυσσέας Κορδελιού-Δόξα Κρανούλας 0-1

Βαθμολογία 2ος όμιλος (22 αγώνες)
1. AEΛ 51
————————————————-
2. Κοζάνη 46
3. Οικονόμος Τσαριτσάνης 45
4. Εθνικός Φιλιππιάδας 39
5. Καστοριά 39
6. Οδυσσέας Κορδελιού 38
7. Καμπανιακός 36
8. Θεσπρωτός  36
————————————————-
9. Δόξα Πενταλόφου 36
10. Πυρσός Γρεβενών 33
11. Δόξα Κρανούλας 28
12. Πρέβεζα 21
13. Κάστορας 17
14. Όλυμπος Κέρκυρας 14
15. Κεραυνός Θεσπρωτικού 14
16. Τηλυκράτης Λευκάδας –
*Ο Τηλυκράτης Λευκάδας έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα

 Δείτε τα αποτελέσματα όλων των ομίλων της Γ Εθνικής:

Η 22η αγωνιστική 
Πανσερραϊκός-Δόξα Πετρούσας 1-0
Εθνικός Αγιονερίου-ΠΑΟ Κοσμίου 3-0
Έβρος Σουφλίου-Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1
Άρης Ακροποτάμου-Ορφέας Ελευθερούπολης 0-1
Διγενής Λακκώματος-Μουδανιά 2-3
Αγροτικός Αστέρας-Μακεδονικός 3-0
Βυζάντιο Κ. –Νέστος Χρυσούπολης 1-1
Εθνικός Σιδ.-Κιλκισιακός 2-3

Βαθμολογία 1ος όμιλος (22 αγώνες)
1. Αγροτικός Αστέρας 53
————————————————-
2. Πανσερραϊκός 49
3. Άρης Ακροποτάμου 42
4. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 33
5. Εθνικός Αγιονερίου 33
6. Ηρακλής Αμπελοκήπων 33
7. Κιλκισιακός 32
8. Έβρος Σουφλίου 30
————————————————-
9. Νέστος Χρυσούπολης 30
10. Διγενής Λακκώματος 29
11. Ορφέας Ελευθερούπολης 27
12. Π.Ο. Μουδανιών 26
13. Εθνικός Σιδηροκάστρου 23
14. Δόξα Πετρούσας 23
15. Μακεδονικός 18
16. ΠΑΟ Κοσμίου 3

Η 22η αγωνιστική 
Ρήγας Φεραίος-Τρίκαλα 0-0
Πυργετός-ΑΟ Κύμης 0-3 (ά.α.)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Λευκάδια 2-1
Αχιλλέας Δομοκού-ΑΟ Καρδίτσας 2-1
Μαχητής Τερψιθέας-Μακροχώρι 1-2
Αμπελωνιακός-Λαμία 2-5
Νάουσα-Δωτιέας Αγιάς 1-1
Ρεπό: ΑΟ Χαλκίδας

Βαθμολογία 3ος όμιλος (22 αγώνες)
1. Λαμία 46
————————————————-
2. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 45
3. ΑΟ Κύμης 42
4. Τρίκαλα 37
5. Λευκάδια Νάουσας 35
6. Μακροχώρι 36
7. Δωτιέας Αγιάς  29
8. Ρήγας Φεραίος 25
9. Νάουσα 25
10. Μαχητής Τερψιθέας 23
11. Χαλκίδα 23
12. Αχιλλέας Δομοκού 21
13. ΑΟ Καρδίτσας 20
14. Αμπελωνιακός 17
15. Πυργετός Λάρισας –
*Ο Πυργετός Λάρισας έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.

Η 22η αγωνιστική 
Δόξα Νέας Μανωλάδας-Κόρινθος 2-1
ΑΕ Καραϊσκάκης-Μεσσηνιακός 4-1
Αχαϊκή-ΑΕ Μεσολογγίου 1-1
Ένωση Ερμιονίδας-Παναρκαδικός 1-0
Παναργειακός-Πανναυπλιακός 2-0
Καλαμάτα-Ατρόμητος Αχαΐας 2-1
Άρης Αιτωλικού-Εθνικός Σαγέικων 2-1
ΠΦΟ Πανοπούλου-ΠΑΟ Βάρδας 1-1

Βαθμολογία 4ος όμιλος (22 αγώνες)
1. ΑΕ Ερμιονίδας 52
————————————————-
2. Καλαμάτα 46
3. Παναργειακός 46
4. ΑΕ Καραϊσκάκης 44
5. Δόξα Ν. Μανωλάδας 39
6. Αχαϊκή 34
7. ΠΑΟ Βάρδας 32
8. Κόρινθος 31
————————————————-
9. Μεσσηνιακός 31
10. Παναρκαδικός 30
11. Ατρόμητος Αχαΐας 29
12. ΑΕ Μεσολογγίου 27
13. Πανναυπλιακός 18
14. ΠΦΟ Πανοπούλου 11
15. Άρης Αιτωλικού 11
16. Εθνικός Σαγέικων 10

Η 22η αγωνιστική 
Ολυμπιακός Λαυρίου-Εθνικός Αστέρας –
Ρούβας-Μύκονος 1-0
Τράχωνες-Πεύκη 1-1
Ατρόμητος Πειραιά-Ατσαλένιος 2-0
Κισσαμικός-Πανελευσινιακός 1-0
Προοδευτική-Γιούχτας 1-0
Νέα Ιωνία-Ιωνικός 2-3
Ρεπό: Δόξα Βύρωνα

Βαθμολογία 5ος όμιλος (22 αγώνες)
1. Πανελευσινιακός 47
————————————————-
2. Τράχωνες 47
3. Ιωνικός 43
4. Κισσαμικός 35
5. Ρούβας  34
6. Ατρόμητος Πειραιά 34
7. Νέα Ιωνία 32
8. Ατσαλένιος 32
9. Γιούχτας 29
10 Προοδευτική 24
11. Πεύκη 23
12. Δόξα Βύρωνα 22
13. Μύκονος 14
14. Ολυμπιακός Λαυρίου –
15. Εθνικός Αστέρας –
*Ολυμπιακός Λαυρίου και Εθνικός Αστέρας αποχώρησαν από το πρωτάθλημα.

Η 22η αγωνιστική 
Πανναξιακός-Τριγλία Ραφήνας 1-1
ΑΟ Περιστερίου-Ερμής Ζωνιανών 1-1
Αστέρας Βάρης-Κηφισιά 1-1
Θύελλα Ραφήνας-Άγιος Νικόλαος 1-0
ΠΑΟ Κρουσώνα-Αιγάλεω 1-0
Μανδραϊκός-Ηρόδοτος 1-1
Ηλυσιακός-Περαμαϊκός 2-0
Ρεπό: ΑΕΚ

Βαθμολογία 6ος όμιλος (22 αγώνες)
1. ΑΕΚ 50
————————————————-
2. Κηφισιά 38
3. Ηρόδοτος 37
4. Μανδραϊκός 31
5. Τριγλία Ραφήνας 30
6. Ηλυσιακός 30
7. Θύελλα Ραφήνας 28
8. Αστέρας Βάρης 27
9. ΠΑΟ Κρουσσώνα 26
10. Ερμής Ζωνιανών 25
11. Περαμαϊκός 23
12. Αιγάλεω 23
13. ΑΟ Περιστερίου 21
14. Πανναξιακός 16
15. Άγιος Νικόλαος 13
*αφαίρεση 3 βαθμών ΑΕΚ και Αιγάλεω
**Από τους τρεις ομίλους που έχουν 15 ομάδες, θα γίνει κλήρωση και από τον έναν θα υποβιβαστούν οκτώ ομάδες και από τους άλλους δύο από επτά.

This entry was posted on Κυριακή, Μάρτιος 23rd, 2014 at 17:24 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Γ + Δ Εθνική, ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply