Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Γ Εθνική (2ος όμιλος): Εθνικός Φιλιππιάδας- Πυρσός Γρεβενών – Δείτε όλους τους αγώνες όλων των ομίλων

Μάρτιος 9th, 2014 by Χρήστος Μίμης

Καμπανιακός-ΑΕΛ 1-1 (Video)
Γ ΕΘΝΙΚΗΣτην Φιλιππιάδα ταξιδεύει σήμερα η ομάδα του Πυρσού για να αντιμετωπίσει τον ισχυρό Εθνικό που βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, όπου συμμετέχει και ο Πυρσός Γρεβενών, μαζί με τις βαθμολογίες όλων των ομίλων:

20η αγωνιστική (09/03)
Καμπανιακός-ΑΕΛ 1-1
Εθνικός Φιλιππιάδας-Πυρσός Γρεβενών
Όλυμπος Κέρκυρας-Θεσπρωτός
Τηλυκράτης Λευκάδας-Οικονόμος Τσαριτσάνης (0-3 α.α.)
Καστοριά-Κάστορας
Δόξα Κρανούλας-Κοζάνη
Οδυσσέας Κορδελιού-Πρέβεζα
Δόξα Πενταλόφου-Κεραυνός Θεσπρωτικού

Βαθμολογία (20 αγώνες)
1. AEΛ 50
————————————————-
2. Οικονόμος Τσαριτσάνης 43
3. Κοζάνη 37
4. Εθνικός Φιλιππιάδας 35
5. Καμπανιακός 35
6. Καστοριά 33
7. Οδυσσέας Κορδελιού 32
8. Δόξα Πενταλόφου  30
————————————————-
9. Θεσπρωτός  30
10. Πυρσός Γρεβενών 27
11. Δόξα Κρανούλας 22
12. Πρέβεζα 15
13. Όλυμπος Κέρκυρας 14
14. Κεραυνός Θεσπρωτικού 14
15. Κάστορας 13
16. Τηλυκράτης Λευκάδας –
*Ο Τηλυκράτης Λευκάδας έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.

Καμπανιακός-ΑΕΛ 1-1 (Video)
Δείτε τα δύο γκολ στην αναμέτρηση Καμπανιακός με την ΑΕΛ (1-1) που έγινε στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Στο 75’ ο Προβατίδη έκανε το 1-0, ενώ η ΑΕΛ το μόνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νεμπεγλέρα.

Καμπανιακός (Λεωνίδας Υφαντίδης): Παππάς, Παπάζης, Γκολτσής, Δουμούσης, Χατζόπουλος, Υψηλός, Τρικαλινός (68’ Προβατίδης), Ρακαβίνας, Χρήστου (78’ Γαβανάς), Τσαταλιός (89’ Μουζουρίδης), Αντωνιάδης

AEΛ (Γιώργος Στράντζαλης): Σικαλιάς, Ρούσσης, Σιάκκας, Μήτσης, Καρανίκας, Νεμπεγλέρας, Τσεμπερίδης, Αραμπατζής (46’ Πλιάγκας), Μπουσινάκης (72’ Μπλέντι), Στεφανίδης, Καρακατσάνης (67’ Γκούρτσας)

Δείτε το Video 1

 

Δείτε το Video 2

Καμπανιακός-Λάρισα 1-1 (καλύτερες στιγμές)by… από kampaniasports
Δείτε το Video 3

Καμπανιακός-Λάρισα 1-1 (τα γκολ)by kampania… από kampaniasports

Στους υπόλοιπους ομίλους:

Η 20η αγωνιστική (09/03)
Άρης Ακροποτάμου-ΠΑΟ Κοσμίου
Πανσερραϊκός-Έβρος Σουφλίου
Διγενής Λακκώματος-Εθνικός Αγιονερίου
Αγροτικός Αστέρας-Ηρακλής Αμπελοκήπων
Βυζάντιο Κ.-Ορφέας Ελευθερούπολης
Κιλκισιακός-Δόξα Πετρούσας
Εθνικός Σιδ.-Μουδανιά
Μακεδονικός-Νέστος Χρυσούπολης

Βαθμολογία 1ος όμιλος (19 αγώνες)
1. Αγροτικός Αστέρας 48
————————————————-
2. Πανσερραϊκός 43
3. Άρης Ακροποτάμου 36
4. Εθνικός Αγιονερίου 30
5. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 30
6. Έβρος Σουφλίου 27
7. Ηρακλής Αμπελοκήπων 26
8. Νέστος Χρυσούπολης 25
————————————————-
9. Διγενής Λακκώματος 25
10. Κιλκισιακός 23
11. Εθνικός Σιδηροκάστρου 22
12. Δόξα Πετρούσας 22
13. Ορφέας Ελευθερούπολης 22
14. Π.Ο. Μουδανιών 19
15. Μακεδονικός 18
16. ΠΑΟ Κοσμίου 3

Η 20η αγωνιστική (09/03)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Τρίκαλα
Αχιλλέας Δομοκού-Πυργετός
Μαχητής Τερψιθέας-Ρήγας Φεραίος
Αμπελωνιακός-ΑΟ Κύμης
Νάουσα-Λευκάδια
ΑΟ Χαλκίδας-ΕΑ Παύλου
Λαμία-Δωτιέας Αγιάς
Ρεπό: ΑΟ Καρδίτσας

Βαθμολογία 3ος όμιλος (19 αγώνες)
1. Λαμία 40
————————————————-
2. ΑΟ Κύμης 36
3. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 36
4. Λευκάδια Νάουσας 34
5. Τρίκαλα 33
6. Μακροχώρι 32
7. Δωτιέας Αγιάς  27
8. Ρήγας Φεραίος 24
9. Νάουσα 20
10. Μαχητής Τερψιθέας 19
11. Χαλκίδα 19
12. ΑΟ Καρδίτσας 17
13. Αχιλλέας Δομοκού 15
14. Αμπελωνιακός 14
15. Πυργετός Λάρισας –
*Ο Πυργετός Λάρισας έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.

Η 20η αγωνιστική (09/03)
Αχαϊκή-Κόρινθος
Ένωση Ερμιονίδας-ΑΕ Καραϊσκάκης
Παναργειακός-Δόξα Ν. Μανωλάδας
Καλαμάτα-Μεσσηνιακός
Άρης Αιτωλικού-ΑΕ Μεσολογγίου
ΠΑΟ Βάρδας-Παναρκαδικός
Αστέρας Αμαλιάδας/Πανόπουλο-Πανναυπλιακός
Ατρόμητος Αχαΐας-Εθνικός Σαγέικων

Βαθμολογία 4ος όμιλος (19 αγώνες)
1. ΑΕ Ερμιονίδας 43
————————————————-
2. Καλαμάτα 40
3. ΑΕ Καραϊσκάκης 40
4. Παναργειακός 39
5. Δόξα Ν. Μανωλάδας 33
6. Μεσσηνιακός 31
7. Αχαϊκή 30
8. Κόρινθος 30
————————————————-
9. ΠΑΟ Βάρδας 29
10. Παναρκαδικός 26
11. Ατρόμητος Αχαΐας 25
12. ΑΕ Μεσολογγίου 22
13. Πανναυπλιακός 14
14. Εθνικός Σαγέικων 10
15. Άρης Αιτωλικού 8
16. ΠΦΟ Πανοπούλου 6

Η 20η αγωνιστική (09/03)
13:00 Προοδευτική-Μύκονος
Τράχωνες-Εθνικός Αστέρας
Ατρόμητος Πειραιά-Ρούβας
Κισσαμικός-Ολυμπιακός Λαυρίου
Νέα Ιωνία-Πεύκη
Δόξα Βύρωνα-Πανελευσινιακός
Γιούχτας-Ιωνικός
Ρεπό: Ατσαλένιος

Βαθμολογία 5ος όμιλος (19 αγώνες)
1. Πανελευσινιακός 41
————————————————-
2. Τράχωνες 40
3. Ιωνικός 37
4. Ατσαλένιος 29
5. Νέα Ιωνία 29
6. Κισσαμικός 28
7. Ρούβας  28
8. Γιούχτας 26
9. Ατρόμητος Πειραιά 25
10. Δόξα Βύρωνα 22
11. Πεύκη 21
12. Προοδευτική 18
13. Μύκονος 14
14. Ολυμπιακός Λαυρίου –
15. Εθνικός Αστέρας -4
*Ολυμπιακός Λαυρίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Η 20η αγωνιστική (09/03)
Πανναξιακός-Άγιος Νικόλαος 1-1
Θύελλα Ραφήνας-Ερμής Ζωνιανών
ΠΑΟ Κρουσώνα-Αστέρας Βάρης
Μανδραϊκός-ΑΟ Περιστερίου
Ηλυσιακός-Κηφισιά
ΑΕΚ-Ηρόδοτος
Περαμαϊκός-Τριγλία Ραφήνας
Ρεπό: Αιγάλεω

Βαθμολογία 6ος όμιλος (20 αγώνες)
1. ΑΕΚ 44*
————————————————-
2. Ηρόδοτος 33
3. Κηφισιά 31
4. Τριγλία Ραφήνας 29
5. Ηλυσιακός 27
6. Μανδραϊκός 27
7. Αστέρας Βάρης 26
8. Θύελλα Ραφήνας 23
9. Ερμής Ζωνιανών 20
10. Περαμαϊκός 20
11. Αιγάλεω 20*
12. ΠΑΟ Κρουσσώνα 20
13. ΑΟ Περιστερίου 19
14. Πανναξιακός 13
15. Άγιος Νικόλαος 11
*αφαίρεση 3 βαθμών
**Από τους τρεις ομίλους που έχουν 15 ομάδες, θα γίνει κλήρωση και από τον έναν θα υποβιβαστούν οκτώ ομάδες και από τους άλλους δύο από επτά.

This entry was posted on Κυριακή, Μάρτιος 9th, 2014 at 11:15 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Γ + Δ Εθνική. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!