Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Ποδόσφαιρο: Όλυμπος Κέρκυρας- Πυρσός Γρεβενών – Όλοι οι αγώνες της Γ Εθνικής

Φεβρουάριος 16th, 2014 by Χρήστος Μίμης

Γ ΕΘΝΙΚΗΜε τον Όλυμπο Κέρκυρας, αγωνίζεται σήμερα ο Πυρσός Γρεβενών, επιδιώκοντας ένα θετικό αποτέλεσμα που θα τον βοηθήσει να  ξεκολλήσει από την ζώνη του υποβιβασμού.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας,  μαζί με τις βαθμολογίες όλων των ομίλων.

Αναλυτικά η 18η αγωνιστική (16/02, 15:00)
Διγενής Λακκώματος-ΠΑΟ Κοσμίου
Αγροτικός Αστέρας-Πανσερραϊκός
Βυζάντιο Κ.-Άρης Ακροποτάμου
Κιλκισιακός-Έβρος Σουφλίου
Εθνικός Σιδ.-Εθνικός Αγιονερίου
Νέστος Χρυσούπολης-Ηρακλής Αμπελοκήπων
Μακεδονικός-Ορφέας Ελευθερούπολης
Δόξα Πετρούσας-Μουδανιά

Βαθμολογία
1. Αγροτικός Αστέρας 42
————————————————-
2. Πανσερραϊκός 40
3. Άρης Ακροποτάμου 32
4. Εθνικός Αγιονερίου 29
5. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 28
6. Νέστος Χρυσούπολης 25
7. Ηρακλής Αμπελοκήπων 23
8. Διγενής Λακκώματος 22
————————————————-
9. Έβρος Σουφλίου 21
10. Κιλκισιακός 20
11. Εθνικός Σιδηροκάστρου 19
12. Δόξα Πετρούσας 19
13. Ορφέας Ελευθερούπολης 18
14. Μακεδονικός 17
15. Π.Ο. Μουδανιών 13
16. ΠΑΟ Κοσμίου 3

Αναλυτικά η 18η αγωνιστική (16/02, 15:00)
Όλυμπος Κέρκυρας-Πυρσός Γρεβενών

Καστοριά-Εθνικός Φιλιππιάδας
Οδυσσέας Κορδελιού-Θεσπρωτός
Δόξα Πενταλόφου-Κάστορας
Τηλυκράτης Λευκάδας-Καμπανιακός (0-3 ά.α.)
Δόξα Κρανούλας-ΑΕΛ
Κεραυνός Θεσπρωτικού-Οικονόμος Τσαριτσάνης
Κοζάνη-Πρέβεζα

Βαθμολογία
1. AEΛ 45
————————————————-
2. Οικονόμος Τσαριτσάνης 38
3. Κοζάνη 33
4. Καστοριά 32
5. Εθνικός Φιλιππιάδας 31
6. Καμπανιακός 28
7. Οδυσσέας Κορδελιού 28
8. Θεσπρωτός  27
————————————————-
9. Δόξα Πενταλόφου  26
10. Πυρσός Γρεβενών 24
11. Δόξα Κρανούλας 20
12. Όλυμπος Κέρκυρας 14
13. ΠΑΣ Πρέβεζας 13
14. Κεραυνός Θεσπρωτικού 13
15. Κάστορας 12
16. Τηλυκράτης –
*Ο Τηλυκράτης Λευκάδας έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά η 18η αγωνιστική (16/02, 15:00)
Μαχητής Τερψιθέας-Τρίκαλα
Αμπελωνιακός-Αχιλλέας Δομοκού
Νάουσα-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
ΑΟ Χαλκίδας-Ρήγας Φεραίος
Δωτιέας Αγιάς-ΑΟ Κύμης
Λαμία-Λευκάδια
ΑΟ Καρδίτσας-ΕΑ Παύλου
Ρεπό: Πυργετός

Βαθμολογία
1. Λαμία 37
————————————————-
2. ΑΟ Κύμης 35
3. Λευκάδια Νάουσας 31
4. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 30
5. Μακροχώρι 28
6. Τρίκαλα 27
7. Δωτιέας Αγιάς  26
8. Ρήγας Φεραίος 21
9. Νάουσα 20
10. Μαχητής Τερψιθέας 19
11. Χαλκίδα 16
12. Αχιλλέας Δομοκού 14
13. ΑΟ Καρδίτσας 13
14. Αμπελωνιακός 10
15. Πυργετός Λάρισας -2
*Ο Πυργετός Λάρισας έχει -2 βαθμούς με απόφαση της Πειθιαρχικής Επιτροπής της ΕΠΟ.

Αναλυτικά η 18η αγωνιστική (16/02, 15:00)
Παναργειακός-Κόρινθος
Καλαμάτα-Ένωση Ερμιονίδας
Άρης Αιτωλικού-Αχαϊκή
ΠΑΟ Βάρδας-ΑΕ Καραϊσκάκης
Αστέρας Αμαλιάδας/Πανόπουλο-Δόξα Νέας Μανωλάδας
Εθνικός Σαγέικων-Μεσσηνιακός
Ατρόμητος Αχαΐας-ΑΕ Μεσολογγίου
Παναρκαδικός-Πανναυπλιακός

Βαθμολογία
1. ΑΕ Ερμιονίδας 40
————————————————-
2. ΑΕ Καραϊσκάκης 40
3. Καλαμάτα 37
4. Παναργειακός 35
5. Δόξα Ν. Μανωλάδας 29
6. Αχαϊκή 28
7. Μεσσηνιακός 27
8. Κόρινθος 27
————————————————-
9. ΠΑΟ Βάρδας 25
10. Ατρόμητος Αχαΐας 21
11. Παναρκαδικός 20
12. ΑΕ Μεσολογγίου 18
13. Πανναυπλιακός 14
14. Εθνικός Σαγέικων 10
15. Άρης Αιτωλικού 7
16. ΠΦΟ Πανοπούλου 5

Αναλυτικά η 18η αγωνιστική (16/02, 15:00)
13:00 Ιωνικός-Μύκονος
Κισσαμικός-Εθνικός Αστέρας (3-0 ά.α.)
Προοδευτική-Ατρόμητος Πειραιά
Νέα Ιωνία-Τράχωνες
Δόξα Βύρωνα-Ολυμπιακός Λαυρίου
Γιούχτας-Πεύκη
Ατσαλένιος-Πανελευσινιακός
Ρεπό:Ρούβας

Βαθμολογία
1. Τράχωνες 36
————————————————-
2. Πανελευσινιακός 35
3. Ιωνικός 34
4. Ατσαλένιος 26
5. Ρούβας  25
6. Κισσαμικός 25
7. Γιούχτας 25
8. Νέα Ιωνία 25
9. Ατρόμητος Πειραιά 21
10. Πεύκη 20
11. Προοδευτική 17
12. Δόξα Βύρωνα 16
13. Μύκονος 14
14. Ολυμπιακός Λαυρίου 5
15. Εθνικός Αστέρας -2
*Ο Εθνικός Αστέρας έχει -2 βαθμούς με απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΟ. Ο Ολυμπιακός Λαυρίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα και έχει -2 βαθμούς.

Αναλυτικά η 18η αγωνιστική (16/02, 15:00)
14:45 Πανναξιακός-Θύελλα Ραφήνας
Μανδραϊκός- Ερμής Ζωνιανών
Ηλυσιακός-ΠΑΟ Κρουσώνα
ΑΕΚ-ΑΟ Περιστερίου
Τριγλία Ραφήνας-Κηφισιά
Περαμαϊκός-Άγιος Νικόλαος
Αιγάλεω-Ηρόδοτος
Ρεπό: Αστέρας Βάρης
Βαθμολογία
1. ΑΕΚ 38*
————————————————-
2. Κηφισιά 30
3. Ηρόδοτος 29
4. Τριγλία Ραφήνας 25
5. Ηλυσιακός 24
6. Μανδραϊκός 24
7. Αστέρας Βάρης 22
8. Ερμής Ζωνιανών 20
9. ΠΑΟ Κρουσσώνα 17
10. Περαμαϊκός 17
11. Αιγάλεω 16*
12. ΑΟ Περιστερίου 16
13. Θύελλα Ραφήνας 14
14. Πανναξιακός 12
15. Άγιος Νικόλαος 10
*αφαίρεση 3 βαθμών
**Από τους τρεις ομίλους που έχουν 15 ομάδες, θα γίνει κλήρωση και από τον έναν θα υποβιβαστούν οκτώ ομάδες και από τους άλλους δύο από επτά.
aelole

This entry was posted on Κυριακή, Φεβρουάριος 16th, 2014 at 12:43 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Γ + Δ Εθνική. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!