Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Το πρόγραμμα στη Γ’ Εθνική : Στα Γρεβενά αγώνιζεται ο Πυρσός Γρεβενών…

Ιανουάριος 12th, 2014 by Χρήστος Μίμης

Στο πρώτο παιχνίδι της νέας χρονιάς, για την 13η αγωνιστική, ο Πυρσός φιλοξενεί σήμερα στο ΔΑΚ Γρεβενών στις 15:00, τον  Κεραυνό Θεσπρωτικού.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, όλων των ομίλων μαζί με τις βαθμολογίες.

1ος όμιλος 13η αγωνιστική 
Σάββατο 11/01
ΠΑΟ Κοσμίου – Νέστος Χρυσούπολης 1-5

Κυριακή 12/01
15:00 Εθνικός Σιδηροκάστρου – Μακεδονικός
15:00 Κιλκισιακός – Μουδανιά
15:00 Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Δόξα Πετρούσας
15:00 Αγροτικός Αστέρας – Ορφέας Ελευθερούπολης
15:00 Διγενής Λακκώματος – Ηρακλής Αμπελοκήπων
15:00 Πανσερραϊκός – Εθνικός Αγιονερίου
15:00 Αρης Ακροποτάμου – Εβρος Σουφλίου

Βαθμολογία (12 αγώνες)
1. Αγροτικός Αστέρας 27
————————————————-
2. Πανσερραϊκός 25
3. Διγενής Λακκώματος 21
4. Έβρος Σουφλίου 21
5. Νέστος Χρυσούπολης 21
6. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 20
7. Άρης Ακροποτάμου 19
8. Εθνικός Αγιονερίου 19
————————————————-
9. Ηρακλής Αμπελοκήπων 17
10. Δόξα Πετρούσας 16
11. Ορφέας Ελευθερούπολης 14
12. Κιλκισιακός 13
13. Εθνικός Σιδηροκάστρου 12
14. Π.Ο. Μουδανιών 10
15. Μακεδονικός 6
16. ΠΑΟ Κοσμίου 3

2ος όμιλος 13η αγωνιστική (12/01)

15:00 Πυρσός Γρεβενών – Κεραυνός Θεσπρωτικού
15:00 Δόξα Κρανούλας – Πρέβεζα
Τηλυκράτης Λευκάδας – Κάστορας (0-3 α.α.)
15:00 Καμπανιακός – Θεσπρωτός
15:00 Οδυσσέας Κορδελιού – Δόξα Πενταλόφου
15:00 Καστοριά – Κοζάνη
15:00 Όλυμπος Κέρκυρας – Οικονόμος Τσαριτσάνης
15:00 Εθνικός Φιλιππιάδας – ΑΕΛ

Η βαθμολογία (12 αγώνες)
1. ΑΕΛ 33
————————————————-
2. Οικονόμος Τσαριτσάνης 28
3. Εθνικός Φιλιππιάδας 24
4. Καστοριά 22
5. Οδυσσέας Κορδελιού 21
6. Θεσπρωτός 21
7. Κοζάνη 20
8. Καμπανιακός 18
————————————————-
9. Πυρσός Γρεβενών 18
10. Όλυμπος Κέρκυρας 14
11. Δόξα Πενταλόφου 14
12. Δόξα Κρανούλας 12
13. Πρέβεζα 10
14. Κάστορας 9
15. Κεραυνός Θεσπρωτικού 7
16. Τηλυκράτης Λευκάδας –

3ος όμιλος 13η αγωνιστική (12/01)
15:00 Τρίκαλα – Δωτιέας Αγιάς
15:00 Χαλκίδα – Λαμία
15:00 Νάουσα – ΑΟ Καρδίτσας
15:00 Αμπελωνιακός – Λευκάδια
15:00 Μαχητής Τερψιθέας – Κύμη
15:00 Αχιλλέας Δομοκού – Ρήγας Φεραίος
15:00 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Πυργετός

Βαθμολογία (12 αγώνες)
1. Λαμία 25
————————————————-
2. ΑΟ Κύμης 25
3. Μακροχώρι 22
4. Λευκάδια Νάουσας 21
5. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 20
6. Τρίκαλα 20
7. Δωτιέας Αγιάς  19
8. Νάουσα 16
9. Μαχητής Τερψιθέας 14
10. Αχιλλέας Δομοκού 11
11. ΑΟ Καρδίτσας 11
12. Ρήγας Φεραίος 9
13. Χαλκίδα 9
14. Αμπελωνιακός 8
15. Πυργετός Λάρισας 0

4ος όμιλος 13η αγωνιστική (12/01)
15:00 Κόρινθος – Εθνικός Σαγέικων
15:00 ΠΦΟ Πανόπουλου – Ατρόμητος Αχαΐας
15:00 ΠΑΟ Βάρδας – Πανναυπλιακός
15:00 Αρης Αιτωλικού – Παναρκαδικός
15:00 Καλαμάτα – ΑΕ Μεσολογγίου
15:00 Παναργειακός – Μεσσηνιακός
15:00 ΑΕ Ερμιονίδας – Δόξα Νέας Μανωλάδας
15:00 Αχαϊκή – ΑΕ Καραϊσκάκης

Βαθμολογία (12 αγώνες)
1. ΑΕ Καραϊσκάκης 31
————————————————-
2. ΑΕ Ερμιονίδας 25
3. Αχαϊκή 23
4. Μεσσηνιακός 23
5. Παναργειακός 22
6. Καλαμάτα 22
7. Κόρινθος 22
8. ΠΑΟ Βάρδας 18
————————————————-
9. Δόξα Ν. Μανωλάδας 17
10. Παναρκαδικός 16
11. Ατρόμητος Αχαΐας 13
12. Πανναυπλιακός 11
13. ΑΕ Μεσολογγίου 11
14. Εθνικός Σαγέικων 7
15. Άρης Αιτωλικού 5
16. ΠΦΟ Πανοπούλου 4

5ος όμιλος 13η αγωνιστική (12/01)
15:00 Εθνικός Αστέρας – Ιωνικός
15:00 Δόξα Βύρωνα – Γιούχτας
15:00 Νέα Ιωνία – Ατσαλένιος
15:00 Προοδευτική – Πεύκη
15:00 Κισσαμικός – Μύκονος
15:00 Ατρόμητος Πειραιά – Ολυμπιακός Λαυρίου
15:00 Τράχωνες – Ρούβας

Βαθμολογία (12 αγώνες)
1. Πανελευσινιακός 25
————————————————-
2. Ιωνικός 24
3. Τράχωνες 23
4. Ατσαλένιος 21
5. Κισσαμικός 19
6. Ρούβας  19
7. Γιούχτας 17
8. Ατρόμητος Πειραιά 17
9. Νέα Ιωνία 15
10. Πεύκη 11
11. Μύκονος 11
12. Προοδευτική 10
13. Δόξα Βύρωνα 9
14. Ολυμπιακός Λαυρίου 7
15. Εθνικός Αστέρας -2

6ος όμιλος 13η αγωνιστική (12/01)
15:00 Ερμής Ζωνιανών-Τριγλία Ραφήνας
15:00 ΑΕΚ-Περαμαϊκός
15:00 Πανναξιακός-Αιγάλεω
15:00 Ηλυσιακός-ΑΟΑΝ
15:00 Μανδραϊκός-Κηφισιά
15:00 ΠΑΟ Κρουσώνα-Περιστέρι
15:00 Θύελλα Ραφήνας-Αστέρας Βάρης

Βαθμολογία (12 αγώνες)
1. ΑΕΚ 29
————————————————-
2. Ηρόδοτος 22
3. Κηφισιά 20
4. Ηλυσιακός 19
5. Τριγλία Ραφήνας 19
6. Αστέρας Βάρης 18
7. Μανδραϊκός 17
8. Ερμής Ζωνιανών 15
9. Αιγάλεω 14
10. ΑΟ Περιστερίου 14
11. Περαμαϊκός 11
12. Πανναξιακός 10
13. Άγιος Νικόλαος 9
14. ΠΑΟ Κρουσσώνα 9
15. Θύελλα Ραφήνας 7
*Από τους τρεις ομίλους που έχουν 15 ομάδες, θα γίνει κλήρωση και από τον έναν θα υποβιβαστούν οκτώ ομάδες και από τους άλλους δύο από επτά.

This entry was posted on Κυριακή, Ιανουάριος 12th, 2014 at 12:32 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Γ + Δ Εθνική, ΓΡΕΒΕΝΑ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!