O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Περίπατος και τριάρα της ΑΕΚ

Ιανουάριος 12th, 2014 by Χρήστος Μίμης

Κόντρα στον Περαμαϊκό

Περίπατος και τριάρα της ΑΕΚ Εύκολο απόγευμα για την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, όπου νίκησε με 3-0 τον Περαμαϊκό για την 13η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Στο πρώτο 45λεπτο, η ΑΕΚ είχε την κατοχή της μπάλας και στο 35ο λεπτό, έκανε το 1-0. Το γκολ χρεώθηκε τελικά ως αυτογκόλ του τερματοφύλακα του Περαμαϊκού (Μώτος)…

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με αλλαγή για την «Ενωση», με τον Ντακόλ να περνάει στη θέση του Αργυρίου. Το 2-0 ήρθε στο 48′ για την ΑΕΚ. Μετά απο γύρισμα του Πλατέλλα, ο Ανάκογλου έκανε απ’ ευθείας το σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μώτου.

Το 3-0 ήρθε τελικά στο 68′, ύστερα από γύρισμα του Κορδέρο και σουτ του Ντακόλ, με τη μπάλα να βρίσκει και σε αμυντικό αλλάζοντας πορεία…

ΑΕΚ (Δέλλας): Καραγκιολίδης, Γεωργέας, Πεταυράκης, Ρόβας, Τσιρίλο, Κορδέρο, Σταθάκης (5′ λ.τρ. Αργυρίου, 46΄Ντακόλ), Γροντής (80′ Τσεβάς), Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μπρέσεβιτς.

Περαμαϊκός (Στασινόπουλος): Μώτος, Λαππάτας, Γεωργιάδης, Καραγιάννης, Μπάλας, Ερρίκος, Αδριανόπουλος, Λαμπρινάτος (68′ Ιατρού), Βεστάκης, Ντούλιας (53′ Σεβάι), Χατζηγιαννάκος.

δολ

This entry was posted on Κυριακή, Ιανουάριος 12th, 2014 at 18:19 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.