Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Γ’ Εθνική: Δόξα Πενταλόφου- Πυρσός Γρεβενών 0-0 – Δείτε όλα τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Ιανουάριος 5th, 2014 by Χρήστος Μίμης

Δείτε την βαθμολογία
Γ ΕΘΝΙΚΗΙσόπαλος χωρίς τέρματα ήρθε την Κυριακή (5-1), ο Πυρσός Γρεβενών, με την Δόξα Πενταλόφου, σε αγώνα εκτός έδρας της 12ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής στον 2ο όμιλο, όπου αγωνίζεται.

Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα κακό, χωρίς κάποια σπουδαία φάση. Οι δυο ομάδες πρόσεχαν κυρίως τα νώτα τους, με αποτέλεσμα η μπάλα να… ταλαιπωρείται στον χώρο του κέντρου.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Ηλίας Σαπάνης): Καστανίδης, Σεϊζης Γαβριηλίδης, Καραφυλίδης (70’ Σαπάνης Μ.), Σαπάνης Ι, Ταϊρης, Αραμπατζούδης, Σαραμουρλής, Δαλκίδης, Φλαρούντζος (81’ Τούσιας), Βακουφάρης

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Πέτρος Τσούκλης): Αλεξίου, Μπόζιαρης, Κυριακίδης, Καραγκούνης, Σκέντος, Χαραλαμπίδης, Καραγιάννης (55’ Τζερεμές), Γκέτσιος (88’ Ρόβας), Ιωαννίδης (75’ Κοσμίδης), Δούμας, Κοτσαντίσογλου

onsports

Τα υπολοιπα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Γ’ Εθνική – 12η αγωνιστική
Κυριακή 5/1 – 15:00

2ος όμιλος<
Δόξα Πενταλόφου-Πυρσός Γρεβενών 0-0
Πρέβεζα-Κεραυνός Θεσπρωτικού 4-2
Κοζάνη-Οδυσσέας Κορδελιού 1-1
Κάστορας-Δόξα Κρανούλας 1-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Καστοριά 4-1
Θεσπρωτός -Τηλυκράτης Λευκάδας (3-0 α.α.)
ΑΕΛ-Ολυμπος Κέρκυρας 4-0
Εθνικός Φιλιππιάδας-Καμπανιακός 3-0

Η βαθμολογία (12 αγώνες)
1. ΑΕΛ 33
————————————————-
2. Οικονόμος Τσαριτσάνης 28
3. Εθνικός Φιλιππιάδας 24
4. Καστοριά 22
5. Οδυσσέας Κορδελιού 21
6. Θεσπρωτός 21
7. Κοζάνη 20
8. Καμπανιακός 18
————————————————-
9. Πυρσός Γρεβενών 18
10. Όλυμπος Κέρκυρας 14
11. Δόξα Πενταλόφου 14
12. Δόξα Κρανούλας 12
13. Πρέβεζα 10
14. Κάστορας 9
15. Κεραυνός Θεσπρωτικού 7
16. Τηλυκράτης Λευκάδας –

Η επόμενη 13η αγωνιστική (12/01)
Πυρσός Γρεβενών – Κεραυνός Θεσπρωτικού
Δόξα Κρανούλας – Πρέβεζα
Τηλυκράτης Λευκάδας – Κάστορας (0-3 α.α.)
Καμπανιακός – Θεσπρωτός
Οδυσσέας Κορδελιού – Δόξα Πενταλόφου
Καστοριά – Κοζάνη
Όλυμπος Κέρκυρας – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Εθνικός Φιλιππιάδας – ΑΕΛ

1ος όμιλος
Μακεδονικός-ΠΑΟ Κοσμίου 1-1
Π.Ο Μουδανιών-Νέστος Χρυσούπολης 1-1
Δόξα Πετρούσας-Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-1
Ορφέας Ελευθερούπολης-Κιλκισιακός 1-1
Ηρακλής Αμπελοκήπων-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-1
Εθνικός Αγιονερίου-Αγροτικός Αστέρας 0-0
Έβρος Σουφλίου-Διγενής Λακκώματος 3-3
Άρης Ακροποτάμου-Πανσερραϊκός 2-2

 

3ος όμιλος
Λαμία-Τρίκαλα 2-4
Μακροχώρι-Δωτιέας Αγιάς 0-1
ΑΟ Καρδίτσας-Χαλκίδα 1-1
ΑΟ Κύμης-Νάουσα 0-0
Ρήγας Φεραίος-Αμπελωνιακός 0-2
Πυργετός-Μαχητής Τερψιθέας 0-4
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Αχιλλέας Δομοκού 4-0

Ρεπό: Λευκάδια Νάουσας

4ος όμιλος
Ατρόμητος Αχαϊας-Κόρινθος 0-1
Πανναυπλιακός-Εθνικός Σαγέικων 1-1
Παναρκαδικός-Πανόπουλο/Αστέρας Αμαλιάδας 2-0
ΑΕ Μεσολογγίου-ΠΑΟ Βάρδας 0-0
Μεσσηνιακός-Άρης Αιτωλικού 2-0
Δόξα Νέας Μανωλάδας-Καλαμάτα 2-1
ΑΕ Καραϊσκάκης-Παναργειακός 2-0
Αχαϊκή-Ένωση Ερμιονίδας 1-2

5ος όμιλος
Γιούχτας-Εθνικός Αστέρας 1-0
Πανελευσινιακός-Ιωνικός 0-1
Ατσαλένιος-Δόξα Βύρωνα 2-1
Μύκονος-Νέας Ιωνίας 2-1 (10:45)
Ολυμπιακός Λαυρίου-Προοδευτική 1-2
Ρούβας-Κισσαμικός 0-0
Τράχωνες-Ατρόμητος Πειραιά 3-2

Ρεπό: Πεύκη

6ος όμιλος
Περαμαϊκός-Ερμής Ζωνιανών 1-2
Ηρόδοτος-Τριγλία Ραφήνας 1-1
Αιγάλεω-ΑΕΚ 1-2
Κηφισιά-Πανναξιακός 2-0
ΑΟ Περιστέριου-Ηλυσιακός 3-2
Αστέρας Βάρης-Μανδραϊκός 0-0
Θύελλα Ραφήνας-ΠΑΟ Κρουσώνας 1-2

Ρεπό: Άγιος Νικόλαος

aelole, mikriliga

This entry was posted on Κυριακή, Ιανουάριος 5th, 2014 at 17:38 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Γ + Δ Εθνική, ΓΡΕΒΕΝΑ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply