Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Μπάσκετ Γ Εθνική Ανδρών: Τα αποτελέσματα (Βορράς-1ος όμιλος-9η Αγ.)

Δεκέμβριος 23rd, 2013 by Χρήστος Μίμης

Στην κορυφή έκλεισε το 2013 ο Φοίνικας Λάρισας, ο οποίος εκμεταλλευόμενος την συγκυρία πέρασε από την δύσκολη έδρα της Βόνιτσας επικρατώντας με 89-68. Η ομάδα της Λάρισας έχοντας τον Παπαχρήστο σε μεγάλο απόγευμα (28 π.) κατάφερε να πάρει διαφορά στο σκορ στο 3ο δεκάλεπτο, από την στιγμή που η ομάδα του Τάκη Πανούλια, λόγω των πολλών προβλημάτων τραυματισμών, έμεινε από δυνάμεις. Πολύ δύσκολη νίκη πήρε στο «Βάκης Παρασκευόπουλος» η Μεταμόρφωση Βόλου απέναντι στον Πρωτέα Γρεβενών με 72-66  καθώς τα πάντα κρίθηκαν στο 4ο δεκάλεπτο, όταν οι γηπεδούχοι με τον Νάνη πήραν το προβάδισμα με 59-58 κρατώντας το ως το τέλος.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 72-66
Τα δεκάλεπτα: 23-18, 37-28, 53-50, 72-66
Διαιτητές: Κοϊμοτζόγλου-Δαμίγος
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛ. (Μυριντζής): Καραγεώργος Θ. 8 (2), Καραρήγας 3, Αγκρής, Φαλαγκάρης, Γιδιώτης, Παπούλιας 18, Νάνης 12 (2), Θεοχάρης Ν. 20, Γεωργαντάς 1, Παρασκευάς 10 (2), Παλάσκας, Γιανέλλος, Καφάσης.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 9, Γιαννάκης 2, Γράβας 14 (1), Κλωναράς 9, Πουλιανίτης, Κολοβός, Μουράτογλου 10 (3), Κιούρκας, Τζήμου 7 (1), Ιωαννίδης 2.

 

Τα αποτελέσματα:

Μεταμόρφωση Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών 72-66
Βόνιτσα – Φοίνικας Λάρισας 68-89
Αστέρας Λάρισας – Διόσκουροι Κοζάνης 46-52
Τιτάνες Παλαμά – Μελίκη 82-62
Αριστοτέλης Φλώρινας – Καστοριά 56-79
ΑΕΛ – Μακαμπή 85-55

Τα φύλλα αγώνων:

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 56-79
Τα δεκάλεπτα: 9-23, 23-39, 38-57, 56-79
Διαιτητές: Θεοδώρου-Τριανταφυλλίδης
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. (Μαυρουδίου): Ταρενίδης 4 (1), Σιδέρης 8, Σιδηρόπουλος 8 (2), Τούζος 4, Ιωαννίδης, Μαυρίδης 20 (4), Κετσετζής 1, Γαζέας, Μέσης 2, Συμεών 1, Γούλιος 2, Βασιλείου 2.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Δαραβίγκας 11 (2), Πρέντζας, Βλάχος 3 (1), Ρούζιος 12, Γουμπιδένης, Καραμήτσος 19, Μπέγος 3 (1), Παπαδημητρίου 4, Βογιατζής 19 (4), Στάιος, Νελάι, Κόκουρας 8.

ΑΕΛ – ΜΑΚΑΜΠΗ 85-55
Τα δεκάλεπτα: 18-16, 39-30, 61-41, 85-55
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βογιατζής , Κονδιλόπουλος 3 (1), Γκανέτσας 7 (1) , Κουρής 2, Τσιλούλης 8, Μηλιώνης 25 (7), Τσακνάκης 3, Καρπούζας 4, Αποστολάκης 5, Τσούτσος 15 (3), Κόκκας 10, Κορκόβελος 3.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ντολόπουλος): Βουγιουκλής , Παπαχρήστου 7, Κοντός 8 (2), Χατζηνικολάου 5 , Μπακιρτζής 4, Γκουγκουτούδης 6, Ροπούτης 2 , Μπούλης 2 , Αρούχ 17 (2), Βούλγαρης2 , Ποδιώρτης , Παυλίδης 2.

ΒΟΝΙΤΣΑ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 68-89
Τα δεκάλεπτα: 26-23, 42-46, 53-68,68-89
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Λιότσος
ΒΟΝΙΤΣΑ (Πανούλιας): Σερμέτης 6, Μάρης , Χρύσης 16 (1), Περλής 2, Καραμπάς , Παπαμιχαήλ 1 , Μακρόπουλος 21, Παπανελόπουλος , Πολίτης Μ. 22 (4).
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Λιάγκας): Βλαχούλης 4, Αθανασόπουλος 10 (3), Ακρίβος , Παπαχρήστος 28 (4), Γκαγκανάσιος , Λεπενιώτης 14 (2), Περρωτής 4, Σαριμπαλίδης 12(4), Τσούμας , Τσιαμπαλής 17 (2).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 46-52
Τα δεκάλεπτα: 7-11, 21-19, 33-38, 46-52
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Πετανίδου
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Χρήστου, Τσιαβές 11, Μανώλας 9, Λιάκος 14 (1), Γαλλίτης 3 (1), Τοπούζης 4, Παυλόπουλος, Βυσαρίου, Γαλάνης 5.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Κατσέλας 8 (2), Σισμάνης, Βλάχος 16 (3), Μπαταούλας 1, Μαλούτας 8, Μίχος 4, Καραγιαννίδης 8 (1), Τσαμπούρης 3, Γεωργιάδης 2, Νικολάου 2.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΜΕΛΙΚΗ 82-62
Τα δεκάλεπτα: 25-9, 38-34, 60-45, 82-62
Διαιτητές: Λόρτος-Μανιός
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Χατζιάρας): Τσάπουλας 6 , Γεωργαντζάς 6, Κωστόπουλος , Τριανταφύλλου 8 (1), Γιωτόπουλος 8, Μακρής , Αργύρης 2, Αντωνίου 4 (1), Παπακώστας 25, Γκαντιάς 13 (2),Βαϊδάκης 10.
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος , Μαυρίδης 27 (1), Δημητριάδης , Παυλίδης 8 , Καρατζάς 2, Κοτσαμπάσης 8, Λέφας 5, Παραπούρας 5 (1), Τζουνόπουλος , Παπαδόπουλος 4, Κουτσαμπασόπουλος 3.

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες): Φοίνικας Λάρισας 18, Μεταμόρφωση Βόλου 16, Διόσκουροι Κοζάνης 15, Τιτάνες Παλαμά 15, Πρωτέας Γρεβενών 14, Βόνιτσα 14, Αστέρας Λάρισας 14, Μελίκη 13, Καστοριά 13, ΑΕΛ 12, Μακαμπή 10, Αριστοτέλης Φλώρινας 9.

Επόμενη αγωνιστική (10η, 12/1):

Φοίνικας Λάρισας- Μεταμόρφωση Βόλου
Βόνιτσα – Αστέρας Λάρισας
Πρωτέας Γρεβενών – Τιτάνες Παλαμά
Μελίκη – Αριστοτέλης Φλώρινας
Καστοριά – ΑΕΛ
Μακάμπη – Διόσκουροι Κοζάνης

basketblog

This entry was posted on Δευτέρα, Δεκέμβριος 23rd, 2013 at 11:44 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply