Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Γ Εθνική 2ος όμιλος: Κοζάνη – Πυρσός – Δείτε όλες τους αγώνες της Γ Εθνικής

Δεκέμβριος 8th, 2013 by Χρήστος Μίμης

pyrsos 2013 ΠΥΡΣΟΣ (φωτογραφία αρχείου)Στην γειτονική Κοζάνη αγωνίζεται σήμερα Κυριακή (8/12), στις 15:00,  ο Πυρσός Γρεβενών, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας.

Μπορεί οι θερμοκρασίες να είναι χαμηλές, αλλά μία απόδραση από τα Γρεβενά για την ενίσχυση της ομάδας του Πυρσού, πάντα είναι καλή ιδέα…

Αναλυτικά η  10η αγωνιστική 2ου ομίλου Γ’ Εθνικής (08/12)
15:00 Κοζάνη – Πυρσός Γρεβενών
15:00 Κάστορας – Πρέβεζα
15:00 Οικονόμος Τσαριτσάνης – Δόξα Πενταλόφου
15:00 Θεσπρωτός – Κεραυνός Θεσπρωτικού
15:00 ΑΕΛ – Οδυσσέας Κορδελιού
15:00 Εθνικός Φιλιππιάδας – Δόξα Κρανούλας
15:00 Καμπανιακός – Καστοριά
Όλυμπος Κέρκυρας – Τηλυκράτης (3-0 α.α.)

Η βαθμολογία (9 αγώνες)
1. ΑΕΛ 24
————————————————-
2. Οικονόμος Τσαριτσάνης 22
3. Καστοριά 19
4. Καμπανιακός 17
5. Οδυσσέας Κορδελιού 17
6. Εθνικός Φιλιππιάδας 15
7. Πυρσός Γρεβενών 14
8. Κοζάνη 13
————————————————-
9. Δόξα Πενταλόφου 13
10. Θεσπρωτός 12
11. Όλυμπος Κέρκυρας 10
12. Δόξα Κρανούλας 9
13. Κεραυνός Θεσπρωτικού 7
14. Πρέβεζα 7
15. Κάστορας 3
16. Τηλυκράτης Λευκάδας –

Τα υπόλοιπα παιχνίδια της Γ Εθνικής:

Η 10η αγωνιστική 1ου ομίλου Γ’ Εθνικής (08/12)
15:00 Δόξα Πετρούσας – ΠΑΟ Κοσμίου
15:00 Ορφέας Ελευθερούπολης – Μουδανιά
15:00 Ηρακλής Αμπελοκήπων – Μακεδονικός
15:00 Εθνικός Αγιονερίου – Νέστος Χρυσούπολης
15:00 Εβρος Σουφλίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου
15:00 Αρης Ακροποτάμου – Κιλκισιακός
15:00 Πανσερραϊκός – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
15:00 Διγενής Λακκώματος – Αγροτικός Αστέρας

Βαθμολογία 10υ ομίλου (9 αγώνες)
1. Πανσερραϊκός 21
————————————————-
2. Αγροτικός Αστέρας 20
3. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 17
4. Διγενής Λακκώματος 17
5. Άρης Ακροποτάμου 15
6. Νέστος Χρυσούπολης 15
7. Έβρος Σουφλίου 14
8. Ηρακλής Αμπελοκήπων 13
————————————————-
9. Δόξα Πετρούσας 13
10. Κιλκισιακός 12
11. Εθνικός Αγιονερίου 12
12. Εθνικός Σιδηροκάστρου 8
13. Π.Ο. Μουδανιών 7
14. Ορφέας Ελευθερούπολης 7
15. ΠΑΟ Κοσμίου 2
16. Μακεδονικός 2

Η 10η αγωνιστική 3ου ομίλου Γ’ Εθνικής 
Σάββατο 07/12
Μαχητής Τερψιθέας – Αμπελωνιακός 2-1

Κυριακή 08/12
15:00 ΑΟ Καρδίτσας – Τρίκαλα
15:00 Λευκάδια – Ενωση Αποστόλου Παύλου
15:00 Κύμη – Λαμία
15:00 Ρήγας Φεραίος – Δωτιέας Αγιάς
15:00 Πυργετός – Χαλκίδα
15:00 Αχιλλέας Δομοκού – Νάουσα

Η βαθμολογία 3ος όμιλος (10 αγώνες)
1. Λαμία 22
————————————————-
2. Ενωση Αποστόλου Παύλου 19
3. ΑΟ Κύμης 18
4. Λευκάδια Νάουσας 15
5. Αχιλλέας Νεοκαισαρείας 14
6. Τρίκαλα 14
7. Δωτιέας Αγιάς  13
8. Μαχητής Τερψιθέας 11
9. ΑΟ Καρδίτσας 10
10. Ρήγας Φεραίος 9
11. Νάουσα 9
12. Αχιλλέας Δομοκού 8
13. Αμπελωνιακός 5
14. Χαλκίδα 5
15. Πυργετός Λάρισας 0

Η 10η αγωνιστική 4ου ομίλου Γ’ Εθνικής (08/12)
15:00 Παναρκαδικός – Κόρινθος
15:00 ΑΕ Μεσολογγίου – Πανναυπλιακός
15:00 Μεσσηνιακός – Ατρόμητος Αχαΐας
15:00 Δόξα Νέας Μανωλάδας – Εθνικός Σαγέικων
15:00 ΑΕ Καραϊσκάκης – ΠΦΟ Πανόπουλου
15:00 Αχαϊκή – ΠΑΟ Βάρδας
15:00 Παναργειακός – Καλαμάτα

Η βαθμολογία 4ος όμιλος (9 αγώνες)
1. Αχαϊκή 22
————————————————-
2. Παναργειακός 22
3. ΑΕ Καραϊσκάκης 22
4. ΑΕ Ερμιονίδας 16
5. Καλαμάτα 16
6. Κόρινθος 15
7. Μεσσηνιακός 14
8. ΠΑΟ Βάρδας 13
————————————————-
9. Ατρόμητος Αχαΐας 12
10. Παναρκαδικός 11
11. Δόξα Ν. Μανωλάδας 11
12. ΑΕ Μεσολογγίου 9
13. Πανναυπλιακός 7
14. Εθνικός Σαγέικων 5
15. Άρης Αιτωλικού 5
16. ΠΦΟ Πανοπούλου 4

Η 10η αγωνιστική 5ου ομίλου Γ’ Εθνικής 
Σάββατο 07/12
Ολυμπιακός Λαυρίου – Ιωνικός 0-1

Κυριακή 08/12
15:00 Ατσαλένιος – Εθνικός Αστέρας
15:00 Πεύκη – Πανελευσινιακός
15:00 Μύκονος – Γιούχτας
15:00 Ρούβας – Δόξα Βύρωνα
15:00 Ατρόμητος Πειραιά – Νέα Ιωνία
15:00 Κισσαμικός – Προοδευτική

Βαθμολογία 5ου ομίλου (10 αγώνες)
1. Ιωνικός 20
————————————————-
2. Πανελευσινιακός 19
3. Τράχωνες 17
4. Ατρόμητος Πειραιά 16
5. Ρούβας  15
6. Κισσαμικός 12
7. Ατσαλένιος 12
8. Γιούχτας 11
9. Νέας Ιωνία 11
10. Πεύκη 10
11. Προοδευτική 7
12. Μύκονος 8
13. Ολυμπιακός Λαυρίου 7
14. Δόξα Βύρωνα 6
15. Εθνικός Αστέρας 0

Η 10η αγωνιστική 6ου ομίλου Γ’ Εθνικής 
Σάββατο 07/12
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Πανναξιακός 1-1

Κυριακή 08/12
15:00 Αιγάλεω – Ερμής Ζωνιανών
15:00 Αγιος Νικόλαος – Ηρόδοτος
15:00 Κηφισιά – Περαμαϊκός
15:00 ΑΟ Περιστερίου – Τριγλία Ραφήνας
15:00 Αστέρας Βάρης – ΑΕΚ
15:00 Μανδραϊκός – Ηλυσιακός

Βαθμολογία 6ου ομίλου (10 αγώνες)
1. ΑΕΚ 19
————————————————-
2. Ηρόδοτος 18
3. Ηλυσιακός 15
4. Τριγλία Ραφήνας 15
5. Κηφισιά 14
6. Αστέρας Βάρης 13
7. Μανδραϊκός 12
8. Αιγάλεω 10
9. Περαμαϊκός 10
10. Πανναξιακός 10
11. Ερμής Ζωνιανών 9
12. Άγιος Νικόλαος 9
13. ΑΟ Περιστερίου 8
14. Θύελλα Ραφήνας 7
15. ΠΑΟ Κρουσσώνα 6

**Από τους τρεις ομίλους που έχουν 15 ομάδες, θα γίνει κλήρωση και από τον έναν θα υποβιβαστούν οκτώ ομάδες και από τους άλλους δύο από επτά

aelole

This entry was posted on Κυριακή, Δεκέμβριος 8th, 2013 at 10:49 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Γ + Δ Εθνική, ΚΟΖΑΝΗ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!