Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Βόλεϊ Γυναικών (Α2): ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΓΣ Γρεβενών 1-3 – Δείτε όλα τα αποτελέσματα

Δεκέμβριος 1st, 2013 by Χρήστος Μίμης

Δεύτερη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα του Γ.Σ.Γρεβενών

GSG GIANNINAΤο ρεπό φαίνεται οτι ωφέλησε την ομάδα μας που εμφανίστηκε δυνατή και ξεπέρασε το εμπόδιο του ΑΓΣ Ιωαννίνων.

Σε ένα πολύ δύσκολο πρωτάθλημα και με την ομάδα στην 8η αγωνιστική να έχει ένα μόνο παιχνίδι στην έδρα της ήρθε μία νίκη που χρειαζόταν για να αναπτερώσει το ηθικό των κοριτσιών.

Με την αρχηγό Κατερίνα Τσάτσα να δίνει το σύνθημα και όλες τις παίκτριες να ακολουθούν άνοιξε ο δρόμος για μια μεγάλη νίκη, υπερπολύτιμη για την συνέχεια.

Δεν έκρυψε την ικανοποίηση και την χαρά του ο γενικός αρχηγός της ομάδας που ετοιμάζεται να συνοδέψει τα κορίτσια στην επόμενη στάση τους στην πόλη του Βόλου αυτη τη φορά την Τετάρτη για αγώνα κυπέλου με την τοπική ομάδα και αμέσως μετά πίσω στα Γρεβενά για την δεύτερη εμφάνιση μας φέτος μπροστά στο κοινό μας.

ΓΣΓ – facebook

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΓΣ Γρεβενών 1-3 (23-25, 25-14, 24-26, 11-25)
ΑΓΣΙ (Ζαρκαλής): Καραφουλίδου, Τσαβδάρη, Μωραϊτίδου, Λάγκα, Λεωνιδάκη, Παππά, Γιώτη (λ), Τσελίκη, Αθανασοπούλου, Βλότσου.
ΓΣ Γρεβενών (Χαντές): Καψαχείλη, Μωυσιάδου, Αναγνωστοπούλου, Τσάτσα, Γκούντιου, Σωτηρίου, Κοτζα τίσογλου (λ), Ζωλότα, Αναγνώστου, Τριγώνη.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα, ξεκινώντας από τον 3ο όμιλο:

3ος Όμιλος

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΓΣ Γρεβενών 1-3 (23-25, 25-14, 24-26, 11-25)

Ν. Βότση – Ανατόλια 0-3 (20-25, 16-25, 18-25)

Ν. Βότση (Δεληγιάννη): Τσομπανίδου, Χατζηεφραίμογλου, Σάγκοβιτς, Λίτσιου, Λυκούδη, Κώστα, Καψαμπέλη (λ), Γκολεμά, Καραγιαννοπούλου, Αγγελοπούλου, Παπαφωτίου.
Ανατόλια (Τζιουμάκας): Νικολαΐδου, Καλούδη, Χαλιαμπάλια, Τσιουμάρη, Τσοπούλου, Καλτουρμίδου, Κανταρτζή (λ), Ρεϊζογλου (λ), Χοτοκουρίδου, Μπούρα, Παππά, Ζαμπουρλή.

Νέα Γενιά – Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-17, 25-15, 25-19)

Νέα Γενιά (Χριστολιάκος): Πολυνοπούλου, Κολοκυθά, Μπουρνή, Αποστολίδου, Κολοκοτρώνη, Μπουρσανίδου, Γιουμούκη (λ).
Ηρακλής Ιωαννίνων (Ζιώγος): Μπράγια, Ασημακίδου, Παπάζογλου, Χατζηγιαννάκου, Παπακωνσταντίνου, Δασκάλου, Καλύβα (λ), Φασουλή, Αδάμου, Ζιώγου.

ΓΣΓ Νίκη – ΑΣ Άρης 0-3 (13-25, 14-25, 09-25)

ΑΠΣ Αίας – ΓΣ Δράμας 3-0

1ος Όμιλος

ΑΣΠ Θέτις – ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-16, 25-22, 26-24)
Θέτιδα Βούλας (Παπαθανασίου): Κωνσταντίνου, Μελετιάδη, Φουντζήλα, Δράκου, Καπνιά, Χανδρή, Κερασιώτου (λ), Πισιριτζή, Σκόρδου, Ζούρου, Κωνσταντώνη, Καράμπαλη.
ΓΕΗ (Πιστίκης): Μυγδάλη Ε., Γεωργοπούλου, Κέσκου, Καραλή, Δασκαλάκη, Λαρεντζάκη, Λίσλεβαλντ (λ), Καλορμάκη, Μυγδάλη Μ..

Παπάγου – Ηλυσιακός 1-3 (18-25, 20-25, 25-18, 20-25)

Παπάγου (Μπούμπουρας): Βλάγκα, Χρυσομάλλη, Κορακοβούνη, Θανοπούλου, Χατζησωκράτη, Κατσικά, Πασιαλή (λ), Ιλανίδου, Έμνακ-Κρεμμύδα, Λιούγκα, Καράβη.
Ηλυσιακός (Λιώσης): Ράγκου, Δασκαλοπούλου, Μπέμπη, Σωτηρίου, Χαρίση. Μιχαήλ, Πασχάλη (λ), Τσέλιου, Κουτουζίδου, Καραγιαννίδου, Μάρκου.

ΑΟ Θήρας – ΑΟΦ Πορφύρας 3-2 (18-25, 25-17, 25-17, 17-25, 15-13)
ΑΟ Θήρας (Μεμετζή): Πλίσκα, Ψυλλάκη Μ., Βούβουλη, Παπαδοπούλου, Τσοχατζή, Κακριδώνη, Λιάκου (λ), Μουντάκη, Ψυλλάκη Ι.
Πορφύρας (Καλογερογιάννης): Δήμα, Μανωλάκου, Μουστάκη, Μπαλή, Καράκου, Τσαμπούρη, Γκούρα Α. (λ), Γκούρα Π., Δελαγραμμάτικα, Χατζηπέτρου, Χαλβατζή.

ΑΕ Αγ. Παρασκευής – ΓΑΣ Μεσσαράς 3-1 (23-25, 26-24, 25-21, 25-20

ΑΕ Αγίας Παρασκευής (Αμαριαννάκης): Κόλλια, Μαύρου, Παυλοπούλου, Θωμαϊδου, Δρούσκα, Χαραλάμπους, Παπαδοπούλου Σ. (λ), Τικταπανίδου (λ), Συμεωνίδη.
ΓΑΣ Μεσσαράς (Ιωάννου): Ξαγοραράκη Γ., Χριστοδούλου, Στρατάκη Δ., Φραγκιαδάκη, Αποστολάκη, Ξαγοραράκη Β., Κοκκαράκη (λ), Στρατάκη Π., Καμπουράκη.

2ος Όμιλος

Απόλλων Π. – Πετρούπολη 3-1 (25-20, 25-19, 21-25, 25-18)
Απόλλων Πατρών (Λεγάτου): Μπακλέση Μιχοπούλου, Μποτσάκη, Δημητερακοπούλου, Κόλια Ε., Σπηλιωτοπούλου, Κουμανίδου (λ), Κόλια Ν., Νικολακοπούλου.
Πετρούπολη (Μπογιατζόγλου): Δημητροπούλου, Καλλιώρα, Σκληβανίτη, Μόρφα Μουζάκη, Καραγρηγορίου, Μαυροειδοπούλου (λ), Κατσιμπούλα, Κοτσάμπα, Βσιλοπούλου, Μασούρα.

Ακρίτας – Νηρέας Χίου 3-0 (25-16, 25-16, 25-23)

Ακρίτας (Κουτράκης): Βυθούλκα, Πανταζοπούλου, Χάσκου, Ραμούνδου, Κωνσταντοπούλου, Σκλήρη, Αρτεμίου (λ), Σαμπάτη (λ).
Νηρέας Χίου (Κιλαδίτης): Κωστάρα, Μοσχούρη, Χαβιάρα, Σιδεράτου, Μαστοράκη, Ξάνθου, Βαβάτσικου (λ), Θωμαΐδου, Νικολαΐδου.

Ένωση Βύρωνα – Τράχωνες 3-0 (25-23, 25-21, 25-15)

Φιλαθλητικός Λαρ. – ΕΑ Λαρίσης 0-3 (13-25,18-25,22-25)

EΛΛΗΝΙΚΗ  ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ  ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

This entry was posted on Κυριακή, Δεκέμβριος 1st, 2013 at 09:34 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΒΟΛΕΪ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!