Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Στις 5 το απόγευμα το ματς του ΠΑΟΚ με την Σαχτέρ -Όλο το πρόγραμμα του Γιουρόπα Λιγκ

Νοέμβριος 28th, 2013 by Χρήστος Μίμης

Ο ΠΑΟΚ θέλει έναν βαθμό για να προκριθεί

Στις 5 το απόγευμα το ματς του ΠΑΟΚ με την Σαχτέρ - Θέλει έναν βαθμό για να προκριθεί  Όλο το πρόγραμμα του Γιουρόπα Λιγκ Με τις αναμετρήσεις της 5ης και προτελευταίας αγωνιστικής συνεχίζεται σήμερα το Γιουρόπα Λιγκ και το ελληνικό ενδιαφέρον είναι στραμμένο στην Αστάνα του Καζακστάν.

Εκεί, στις 17:00 ο ΠΑΟΚ θα επιχειρήσει απέναντι στη Σαχτέρ Καραγκάντι να πάρει τον ένα βαθμό που χρειάζεται για να προκριθεί και μαθηματικά στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, ενώ με τον ίδιο στόχο, η Άλκμααρ θα φιλοξενήσει τη Μακάμπι Χάιφα.

Ο «Δικέφαλος» θα αντιμετωπίσει αντίξοες καιρικές και κλιματικές συνθήκες στη μακρινή Αστάνα, γι΄ αυτό και ο Χουμπ Στέφενς προειδοποίησε χθες τους παίκτες του ότι η διαχείριση του αγώνα εκ μέρους τους θα πρέπει να είναι άκρως επαγγελματική.

Από τους άλλους ομίλους, ξεχωρίζουν οι αγώνες,Σουόνσι-Βαλένθια (1ος), Γουίγκαν-Ζούλτε Βάρεγκεμ (4ος), Μπορντό-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (6ος), ΑΠΟΕΛ-Μακάμπι Τελ Αβίβ (6ος), Γκενκ-Ντιναμό Κιέβου (7ος) και Λιόν-Μπέτις (9ος).

Το πρόγραμμα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Σουόνσι (Αγγλία) – Βαλένθια (Ισπανία)
Κούμπαν Κράσνονταρ (Ρωσία) – Ζανκτ Γκάλεν (Ελβετία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τσερνομόρετς (Ουκρανία) – Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)
Λουντογκόρετς Ράζγκραντ (Βουλγαρία) – Αϊντχόφεν (Ολλανδία)

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Έλφσμποργκ (Σουηδία) – Σάλτσμπουργκ (Αυστρία)
Έσμπιεργκ (Δανία) – Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο)

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Γουίγκαν (Αγγλία) – Ζούλτε Βάρεγκεμ (Βέλγιο)
Ρούμπιν Καζάν (Ρωσία) – Μάριμπορ (Σλοβενία)

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Πάσος Φερέιρα (Πορτογαλία) – Φιορεντίνα (Ιταλία)
Ντνίπρο Ντνιπροπετρόφσκ (Ουκρανία) – Παντούρι Τίργκου Ζίου (Ρουμανία)

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπορντό (Γαλλία) – Αϊντραχτ Φρανκφούρτης (Γερμανία)
ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) – Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ιταλία)

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Γκενκ (Βέλγιο) – Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία)
Ραπίντ Βιένης (Αυστρία) – Τουν (Ελβετία)

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία) – Φράιμπουργκ (Γερμανία)
Σεβίλη (Ισπανία) – Εστορίλ (Πορτογαλία)

9ος ΟΜΙΛΟΣ
Λιόν (Γαλλία) – Μπέτις (Ισπανία)
Ριέκα (Κροατία) – Γκιμαράες (Πορτογαλία)

10ος ΟΜΙΛΟΣ
Τραμπζονσπόρ (Τουρκία) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)
Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) – Λάτσιο (Ιταλία)

11ος ΟΜΙΛΟΣ
Ανζί Μαχάτσκαλα (Ρωσία) – Σερίφ Τιράσπολ (Μολδαβία)
Τρόμσο (Νορβηγία) – Τότεναμ (Αγγλία)

12ος ΟΜΙΛΟΣ
Σαχτέρ Καραγκάντι (Καζακστάν) – ΠΑΟΚ
Άλκμααρ (Ολλανδία) – Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)

sportfm

This entry was posted on Πέμπτη, Νοέμβριος 28th, 2013 at 16:01 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!