Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Βόλεϊ Α2 Γυναικών (3ος όμιλος): Επίκουρος – Γρεβενά 3-2 – Τα αποτελέσματα όλων των ομίλων – Βαθμολογίες

Νοέμβριος 19th, 2013 by Χρήστος Μίμης

5η αγωνιστική και 6η αγωνιστική…

ΓΣΓΔεν κατάφεραν τελικά τα κορίτσια του ΓΣΓ να νικήσουν την ομάδα του Επίκουρου, αν και προηγήθηκαν 2-1 σετ. Ηττήθηκαν τελικά με 3-2, αλλά πρόσθεσαν όμως ένα βαθμό και μια καλή εμφάνιση στο ενεργητικό τους:

Επίκουρος – ΓΣ Γρεβενών 3-2 (25-21, 23-25, 19-25, 25-16, 15-09)

Επίκουρος (Πιπερίδης): Κεκετζόγλου, Ριζοπούλου, Μαλκότση, Μουμούρη,
Συμεωνίδου, Πλουμή, Ρόζου (λ), Πολυχρονίδου, Έππα, Γιαννετάκη.

Γρεβενά (Χαντές): Ζολώτα, Καψαχείλη, Αναγνωστοπούλου, Τσάτσα, Σωτηρίου, Αναγνώστου, Κοτζατίσογλου (λ), Μπαλμπάνη (λ), Τριγώνη, Γκούντιου.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους ομίλους της Α2 γυναικών μετά τους αγώνες της 5ης αγωνιστικής στον Α΄και Β΄όμιλο και της 6ης αγωνιστικής στον Γ΄όμίλο (έχει αναβληθεί η 1η αγωνιστική σε Α΄και Β΄όμιλο και 1η και 2η αγωνιστική στον Γ΄όμιλο):

Α2 Γυναικών – Α΄όμιλος Α2 Γυναικών – Β΄όμιλος Α2 Γυναικών – Γ΄όμιλος
5η αγωνιστική  5η αγωνιστική  6η αγωνιστική
Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2013
ΑΣ Ιωνικός – ΓΑΣ Μεσσαράς 3-1 (25-23, 25-19, 22-25, 25-23) ΑΟ Ακρίτας – ΕΑΛ 1-3 (25-17, 19-25, 24-26, 17-25) Ν. Βότση – Άρης 3-2 (29-27, 25-19, 12-25, 19-25, 15-13)
Αστέρας Αγ. Δημ. – ΓΕΗ 3-0 (25-12, 25-17, 25-11) Φιλαθλητικός Λαρ. – ΑΣ Ασκληπιός 3-2 (25-18, 25-15, 24-26, 21-25, 15-13) ΑΠΣ Αίας – Ηρακλής Ι. 3-1 (11-25, 25-14, 25-14, 27-25)
Παπάγου – ΑΟ Θήρας 0-3 (16-25, 15-25, 12-25) Βύρωνας – Πετρούπολη 1-3 (24-26, 19-25, 25-21, 16-25) Νίκη Αλ. – Νέα Γενιά 1-3 (25-14, 12-25, 16-25, 22-25)
ΑΣΠ Θέτις – ΑΟ Ηλυσιακός 1-3 (25-22, 21-25, 23-25, 24-26) Απόλλων Π. – Ηλιούπολη 2-3 (25-19, 19-25, 25-19, 14-25, 7-15) Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013
Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013 Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013 18.00: ΑΣ Ελπίς – ΓΣ Δράμας 3-0 (25-16, 25-18, 25-08)
17.00: Πανιώνιος – Αγ. Παρασκευή 3-0 (25-17, 25-12, 25-23) 17.00: Νηρέας – Τράχωνες 0-3 (19-25, 17-25, 16-25) 18.00: Επίκουρος – Γρεβενά 3-2 (25-21, 23-25, 19-25, 25-16, 15-09)
Ρεπό ΑΟΦ Πορφύρας Ρεπό ΖΑΟΝ 18.30: ΑΓΣΙ – Ανατόλια 2-3 (25-21, 19-25, 25-21, 19-25, 10-15)
Ρεπό ΔΑΣ Ωραιοκάστρου

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ – Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Ηλυσιακός 4 10 (12-6) 4 0
2. Ιωνικός Ν.Φ. 4 9 (10-4) 3 1
3. Θέτιδα Βούλας 4 7 (9-7) 2 2
4. Πανιώνιος 4 7 (8-7) 2 2
5. Α.Ο.Θήρας 3 6 (7-3) 2 1
6. ΓΑΣ Μεσσαράς 3 6 (7-4) 2 1
7. Αγ.Παρασκευή 4 6 (6-6) 2 2
8. Πορφύρας 3 5 (7-6) 2 1
9. Αστέρας Αγ.Δημ. 4 4 (6-9) 1 3
10. Παπάγου 3 0 (1-9) 0 3
11. ΓΕ Ηρακλείου 4 0 (0-12) 0 4

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ – Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Ηλιούπολη 4 11 (12-2) 4 0
2. ΕΑ Λάρισας 4 11 (12-4) 4 0
3. Τράχωνες 4 10 (11-3) 3 1
4. Πετρούπολη 4 8 (10-6) 3 1
5. Απόλλων Π. 3 7 (8-4) 2 1
6. Ασκληπιός Τρ. 4 5 (9-10) 2 2
7. Λαρισαϊκός 3 4 (6-7) 2 1
8. Α.Ο.Ακρίτας 3 1 (3-9) 0 3
9. Νηρέας Χίου 4 1 (2-12) 0 4
10. ΖΑΟΝ 3 1 (2-9) 0 3
11. Ένωση Βύρωνα 4 1 (3-12) 0 4

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ – Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Αίας Ευόσμου 4 11 (12-3) 4 0
2. Ναύαρχος Βότσης 4 8 (10-6) 3 1
3. Ανατόλια 3 8 (9-2) 3 0
4. Ελπίδα Αμπελοκήπων 3 8 (9-3) 3 0
5. Επίκουρος Πολίχνης 4 8 (9-6) 3 1
6. Ηρακλής Ιωαννίων 4 6 (9-9) 2 2
7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 4 5 (7-10) 1 3
8. Άρης Α.Σ. 2 4 (5-3) 1 1
9. Νέα Γενεά 4 4 (7-10) 2 2
10. Γ.Σ.Γρεβενών 4 4 (6-10) 1 3
11 ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 3 3 (3-7) 1 2
12. Γ.Σ.Δράμας 3 0 (2-9) 0 3
13. Νίκη Αλεξανδρούπολης 4 0 (2-12) 0 4

 

volleynews

This entry was posted on Τρίτη, Νοέμβριος 19th, 2013 at 00:17 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΒΟΛΕΪ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply