Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Μπάσκετ Γ Εθνική: Α.Σ.Καστοριάς -Φ.Ο.Πρωτέας Γρεβενών 63-64 (1ος Όμιλος Βορρά -4η αγ.) (εικόνες)

Νοέμβριος 10th, 2013 by Χρήστος Μίμης

Δείτε όλα τα αποτελέσματα και την βαθμολογία
photo αντίγραφοΣπουδαία νίκη μέσα στην Καστοριά πέτυχε η ανδρική ομάδα του Πρωτέα Γρεβενών, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με σκορ 64-63.
Σε όλη σχεδόν την διάρκεια του αγώνα, τα παιδιά του Γιάννη Χασιώτη ήταν μπροστά στο σκορ και με την διαφορά να έχει φτάσει και στους +5.

photo(1) αντίγραφο photo(2) αντίγραφο photo(3) αντίγραφο

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-17, 26-29, 42-42, 63-64
Διαιτητές: Μοσχότογλου–Κατσιάνης

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Δαραβίγκας 11, Βλάχος, Ρούζιος 8, Πρέντζας, Γουπιδένης 9, Καραμήτσος 4, Μπέγος, Λέκκος, Βογιατζής 11(2), Σταϊος 2, Νελαϊ, Κούκουρας 18.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ.(Χασιώτης): Ζαμπέτης 3 (1), Γράβας 5, Κλωνάρας 12, Πουλιανίτης 4, Κολοβός, Μουράτογλου 29 (2), Κιούρκας , Τζήμας 9, Ιωαννίδης 2.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

ΑΕΛ – Μεταμόρφωση Βόλου   60-63
Διόσκουροι Κοζάνης – Βόνιτσα 72-62
Μακάμπη – Φοίνικας Λάρισας    59-79
Μελίκη – Αστέρας Λάρισας     73-82
Αριστοτέλης Φλώρινας – Τιτάνες Παλαμά    62-76

Τα υπόλοιπα φύλλα αγώνων:

ΑΕΛ- ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ 60-63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-14, 25-19, 40-43, 60-63
Διαιτητές: Καρακατσανίδης–Παπαγεωργίου
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βογιατζής 8 (2), Κονδυλόπουλος, Γκανέτσας 12 (2), Τσιλούλης 9, Τσακνάκης 17(3), Καρπούζας 5, Κόκκας 9.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ (Μυριντζής): Καραγεώργος Θ. 12 (1), Καραρήγας 3 (1), Παπούλιας 21 (1), Νάνης 19 (1), Θεοχάρης 4, Γεωργαντάς, Αγκρής, Παλάσκας, Καφάσης 4, Διαμέλος.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ -ΒΟΝΙΤΣΑ 72-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 38-26, 64-41, 72-62
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου–Τζιομπάνος
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.(Χωλόπουλος): Κατσέλας 6 (2), Σισμάνης 8 (1), Βλάχος 20 (1), Μπαταούλας 6, Μαλούτας 14 (3), Μίχος 8, Τσαμπούρης 3, Καραγιαννίδης 5, Γεωργιάδης 2, Νικολάου.
ΒΟΝΙΤΣΑ(Πανούλιας): Σερμέτης 4, Μάρης, Χρύσης 22, Πέρλης 2, Καραμπάς, Παπαμιχαήλ, Βλαβιανός 11 (2), Μακρόπουλος 9 (1), Μασούρας, Πολίτης 14.

ΜΑΚΑΜΠΗ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 59-79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-19, 27-35, 44-60, 59-79
Διαιτητές: Εκιζόγλου–Καλέσης
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ντολόπουλος): Δήμου 12 (2), Παπαχρήστου 4, Χατζηνικολάου 10 (1), Μπακιρτζής 4, Γκουγκουτούδης 10 (1), Ροπούτης 2, Μπουλής 3 (1), Αρούχ 8, Βούλγαρης 2, Ποδιώτης 2, Παυλίδης 2.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Βλαχούλης, Αθανασόπουλος 13 (1), Ακρίβος, Παπαχρήστος 16 (2), Γοργόλης 3 (1), Λεπενιώτης 12, Περωτής 7, Σαριμπαλίδης 8 (2), Τσούμας, Θεοδοσίου 4, Τσιαμπαλής 16 (3).

ΜΕΛΙΚΗ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 72-83
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-27, 36-50, 54-66, 72-83
Διαιτητές: Ρούκας–Κατρακάρης
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 11 (2), Μαυρίδης 25 (1), Δημητριάδης 9 (2), Τρούπκος, Παυλίδης, Κοτσαμπασόπουλος, Καρατζάς, Κοτσαμπάσης 5, Λέφας 2, Παραπούρας 17 (4), Τζουνόπουλος, Ρογκότης 2.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Χρήστου, Τσιαβές 16 (1), Μανωλάς, Λιάκος 11 (3), Βυσαρίου, Σταυρόπουλος 18 (4), Γαλάνης 12, Τοπούζης 2, Δαουλάρης 24 (4), Πρόκος, Τοπούζης.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ- ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 62-67
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-18, 27-35, 49-50, 62-67
Διαιτητές: Δαμίγος–Τσοκόλης
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. (Μαυρουδίου): Τούζος 10 (2), Σιδέρης 3, Σιδηρόπουλος 2, Κέκελης 10 (2), Βίτκας, Παπούλκας, Κετσετζής, Συμεών, Γούλιος 2, Ιωαννίδης 2, Μαυρίδης 19, Παπαδημητρίου 14 (2).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χατζιάρας): Βαϊδάκης 1, Παπαϊωάννου 8, Γεωργαντζάς 3, Αναγνωστόπουλος, Τριανταφύλλου 18 (3), Φαλιάκης, Αργύρης Στ. 12 (1) Αντωνίου 2, Παπακώστας 15, Γκαντιάς 8 (1).

Η Βαθμολογία (4 αγ.)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Επιθ Αμυν Διαφ
1 ΑΟ ΦΟΙΝΙΞ ΛΑΡΙΣΑΣ 8 4 4 0 282 217 65
2 ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 7 4 3 1 297 282 15
3 ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 7 4 3 1 292 256 36
4 ΑΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ 7 4 3 1 273 257 16
5 ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 7 4 3 1 285 251 34
6 ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 7 4 3 1 258 262 -4
7 ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 6 4 2 2 276 281 -5
8 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 6 4 2 2 249 245 4
9 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 5 4 1 3 268 264 4
10 ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ 4 4 0 4 238 315 -77
11 ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 4 4 0 4 252 281 -29
12 ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡ. 4 4 0 4 218 277 -59

Επόμενη αγωνιστική (5η, 24/11):

Μεταμόρφωση Βόλου – Διόσκουροι Κοζάνης
Βόνιτσα – Μακάμπη
Φοίνικας Λάρισας – Καστοριά
Πρωτέας Γρεβενών – Μελίκη
Αστέρας Λάρισας – Αριστοτέλης Φλώρινας
Τιτάνες Παλάμά – ΑΕΛ

infobasket

This entry was posted on Κυριακή, Νοέμβριος 10th, 2013 at 21:32 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!